PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
15 lat PlayStation 2! - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Newsy (https://playstationforum.pl/forum-newsy)
+--- Wątek: 15 lat PlayStation 2! (/thread-15-lat-playstation-2)

Strony: 1 2 3


RE: 15 lat PlayStation 2! - Jusko - 06-03-2015

Konsolę mam nadal, pogrywam na niej codziennie lub prawie codziennie. Tydzień temu zorganizowałem sobie dla PS2 niemal nowy TV CRT, na którym obraz jest tak czysty, soczysty i wyraźny, że aż kłuje w oczy. Przerobiłem 4 telewizory CRT, zanim w końcu trafiłem na ten porządny Smile Co prawda mam też TV HD, ale nie grywam na nim często. CRT i konsolę mam w sypialni, co nie jest najszczęśliwszym połączeniem, bo czasem 3 w nocy mnie zastaje, a ja nadal gram Wink Choć mój gamepad jest na dotarciu - góra i dół nie centrują się już do końca same, więc czasem postać sama idzie w przód lub tył Wink

Ogólnie jednak co do konsoli, to patrzę na nią trzeźwo - w latach świetności pogrywałem u znajomych, a dopiero od 4 lat mam własny egzemplarz i widzę, że sprzęt wcale taki rewelacyjny nie był. Częsty aliasing (choć to domena tamtej generacji), technicznie makaron. W mojej opinii - po 3-5 latach od premiery było widać, że tej mocy już brakuje, szczególnie w kwestii graficznej. Nadejście HD też zrobiło swoje.

Sprzęt posiadał jednak swoją magię, choć to bardziej zasługa gier, a wtedy było wiele ciekawych tytułów (niekoniecznie exclusive, lecz ogólnie w świecie gier). Żałuję z dzisiejszej perspektywy, że nie było mnie wtedy stać na własny egzemplarz i pogrywałem pokątnie u znajomych, a na własną rękę mogłem pograć dopiero po wszystkim.

Jedno czego nie mogę odżałować, że jakieś 3 lata temu miałem dylemat, czy nie kupić sobie nowego egzemplarza - wiecie, jakiś czas przed końcem produkcji, kiedy konsola była jeszcze w sklepach za ~450zł. Mam egzemplarz slim 90004 i odblaskowy plastik już sfatygowany, laser swoje też już ograł - a taka nówka to teraz skarb Rolleyes


RE: 15 lat PlayStation 2! - Berion - 06-03-2015

Znany problem padów z analogami. Podobno zdejmuje się grzyby, czyści i wszystko wraca do normy.

Te najnowsze są najgorsze. Na dodatek nie działa już FMCB.


RE: 15 lat PlayStation 2! - Kraszu - 06-03-2015

PS2 to wg mnie znakomita konsola. Moja Slimka to cudeńko. Od chwili zakupu nie mam z nią praktycznie żadnych problemów. Biblioteka gier jest rewelacyjna i tylko dlatego jeszcze nie zakupiłem PS3/PS4. Jedynym słabym punktem tej maszyny są pady. Mam na stanie trzy Dualshock'i 2 i z żadnego nie jestem zadowolony. W jednym wibracje nie działają, pozostałe dwa co jakiś czas świrują. Kiedy tylko gra na to pozwala gram niezniszczalnym padem z PS1. Nie wiem, czy to powszechna słabość, czy miałem konkretnego pecha przy zakupie padów.

Czasami mam ochotę wyrzucić to wszystko i kupić jednego nowego...


RE: 15 lat PlayStation 2! - VortaL - 06-03-2015

Dobra konsola, ale mi przyszło grać na PS 3, która jest moim zdaniem jednak lepsza od PS 2. Tak samo bogata biblioteka tytułów w FullHD, multiplayer na platformie PSN., gry z PSX - PS 2 - PSP w lepszej jakości.


RE: 15 lat PlayStation 2! - Berion - 06-03-2015

W jakiej jakości? Big Grin


RE: 15 lat PlayStation 2! - VortaL - 06-03-2015

No wygląda to lepiej niż na PSX np. Odpal sobie Crasha z PS 3 a tego z PSX.


RE: 15 lat PlayStation 2! - Bart - 06-03-2015

Czyli gry lepiej wyglądają na PSX i PS2 niż na PS3?


RE: 15 lat PlayStation 2! - VortaL - 06-03-2015

"No wygląda to lepiej niż na PSX"

Lepiej na PS 3.


RE: 15 lat PlayStation 2! - Bart - 06-03-2015

VortaL napisał(a):gry z PSX - PS 2 - PSP w lepszej jakości

A o jaką jakość chodzi? Bo już się pogubiłem.


RE: 15 lat PlayStation 2! - Jusko - 06-03-2015

Podejrzewam, że gry z PSX mają na PS3 wygładzanie (ten sam ficzer posiada PS2 dla gier PSX).