PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Chyba mnie oszukano ,co robić ? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: HydePark (https://playstationforum.pl/forum-hydepark)
+--- Dział: Inne (https://playstationforum.pl/forum-inne)
+--- Wątek: Chyba mnie oszukano ,co robić ? (/thread-chyba-mnie-oszukano-co-robic)

Strony: 1 2


RE: Chyba mnie oszukano ,co robić ? - Spaidi - 12-02-2015

Ja kiedyś kupilem HTC na allegro i nie otrzymałem go, allegro zwróciło mi kasę, oczywiście na policji musialem byc

Wysłane z mojego MediaPad T1 8.0 przy użyciu Tapatalka


RE: Chyba mnie oszukano ,co robić ? - Simion - 13-02-2015

Mam info od znajomego który był w podobnej sytuacji. Policja odesłała go do komendy pod którą podlegał sprzedawca...
Żyjemy w nienormalnym kraju :/ .


Odp: Chyba mnie oszukano ,co robić ? - Damiano1234 - 13-02-2015

Niestety ale na olx się nie wysyła pieniędzy w ciemno. Robię zakupy na allegro jak i coś nieraz na olx kupię i nigdy nikt mnie nie oszukał. Trzeba umieć kupować. Na allegro ewentualnie wysyłam pieniądze pierwszy ale to jak widzę ilość pozytywnych komentarzy.

☆★☆ XPERIA S ☆★☆ - tapatalk


RE: Chyba mnie oszukano ,co robić ? - Kratos - 14-02-2015

Pamiętam jak kupowałem swoje PS3. Szukałem właśnie przez olx, wtedy tablica.pl. Było dużo ciekawych ofert, ale jak pytałem o możliwość wystawienia przez allegro to zazwyczaj rozmowa jakoś dziwnie się urywała. Jak coś wygląda kusząco to zazwyczaj także podejrzanie. Człowiek uczy się na błędach, na drugi raz będziesz mądrzejszy.


RE: Chyba mnie oszukano ,co robić ? - mattek - 15-02-2015

Ja zaś ostatnio mam za sobą dwie pozytywnie zakończone transakcje właśnie przez OLX - gry planszowe z uniwersum Warcraft . Obydwie zostały od razu wysłane oraz prezentują taki stan jak na foto. Myślę, że chodzi tutaj o to, w jaki sposób rozmawia sprzedawca. Najlepiej wszystko załatwiać przez telefon. Kupując, podobnie jak Kratos, PS3, również natknąłem się na krętacza, lecz można to było usłyszeć już przy rozmowie. Miał podać adres SMSem, ale nic nie wysłał, a po próbie ponownego dodzwonienia się do niego, nie odbierał telefonu. Olałem sprawę, szukałem dalej i w końcu trafiłem na uczciwego użytkownika. Nie inaczej było teraz - krótka, konkretna rozmowa, dogadanie się co do wysyłki (oczywiście pobraniowa) i sukces. Trzeba być uważnym przy OLX, a nie będzie problemu. Żadnych maili.


RE: Chyba mnie oszukano ,co robić ? - Kratos - 15-02-2015

Właśnie przez telefon to lepiej nie robić interesów ;p W razie nie daj Bóg jakiś problemów masz wtedy korespodencję mejlową, w przypadku telefonu zostajesz z niczym. U mnie odsetek osób, które chciały wysłać paczkę pobraniową był naprawdę niski. Albo nie odpisywali albo zasłaniali się, że "kiedyś coś tam wysyłali za pobraniem i nikt nie odebrał". Tyle, że ja wysyłając kilkaset złotych w ciemno ryzykuję trochę więcej niż koszt przesyłki. Dlatego z olx bym brał tylko wtedy, kiedy możesz odebrać osobiście.


RE: Chyba mnie oszukano ,co robić ? - mattek - 15-02-2015

Faktycznie coś w tym jest, że pisząc maile, mamy jako taki dowód. Jednak często i tak policja sobie nic z tego nie robi. Jeżeli chodzi o wysyłkę, w jednym przypadku sprzedający zgodził się pod warunkiem przelania mu dodatkowej kwoty na przesyłkę zwrotną. Mówił, że faktycznie często ludzie kupują, a potem nie odbierają towaru, wraca z powrotem, a on ponosi dodatkowe koszta, więc ma to jakiś sens. Najlepiej przez OLX kupować osobiście i tak też z reguły robię, ale trafiają się tam bardzo smakowite kąski, które niekoniecznie są w pobliżu nas. Wtedy cóż, ryzyko, ale myślę, że jeżeli przy dogadywaniu się gość nie będzie robił problemów, nie zastaniemy ziemniaków w paczce Big Grin


RE: Chyba mnie oszukano ,co robić ? - MyriuR - 03-04-2015

(12-02-2015, 16:34)Spaidi napisał(a): Ja kiedyś kupilem HTC na allegro i nie otrzymałem go, allegro zwróciło mi kasę, oczywiście na policji musialem byc

Wysłane z mojego MediaPad T1 8.0 przy użyciu Tapatalka
Mnie gościu oszukał na OLX z HTC ale nie wpłaciłem wiecej niż na wysyłkę telefonu za pobraniem także nie zabolało. Ogólnie najlepiej wszystko za pobraniem z OLX jeśli odbiór własny nie wchodzi w grę a jak ktoś się nie zgadza to znaczy że coś kręci Smile