PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Zakup PSone - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation (PSone) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-psone)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--85)
+--- Wątek: Zakup PSone (/thread-zakup-psone)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Zakup PSone - blazej801 - 11-02-2015

Zaraz popatrzę tę śrubkę. Bo z jednej strony wydawać się może, że laser kaputt, ale z drugiej te filmiki FMV (GT2, MoH U) chwilkę lagują, a później działają płynnie, nawet niekiedy po zmianie pozycji na normalną. A z ruszającym laserem to zrobiłem taki patent (w każdej pozycji). Nie rozbieram konsoli. Bez płyty otwieram klapkę i palcem zatykam ten czujnik w "rogu". Mniej - więcej synchronicznie wykonuje obrót to czarne kółko, zaświeca się laser oraz obniża się i wraca do pierwotnej pozycji. Chodzi o soczewkę. Występują dwa takie cykle. Przy trzecim tylko chowa się soczewka i powraca.

Manuskrypt wykonany przez skrybę MyPhone Cube


RE: Zakup PSone - Riordianin - 11-02-2015

W takim razie tylko delikatnie tą śrubką przekręć (zgodnie z ruchem wskazówek zegara), sprawdź efekt i jeśli nadal przerywa/nie czyta znowu pokręć.
To są dwa potencjometry w laserze PS2
http://obrazki.elektroda.net/76_1210493372.jpg
Ty oczywiście w PSX czy PSone znajdziesz tylko jeden, z oczywistego względu braku możliwości odczytu DVD przez te konsole.


RE: Zakup PSone - blazej801 - 11-02-2015

Riordianin, dzięki Mistrzu, działa ! Śrubkę ustawiłem tak trochę po godzinie pierwszej (tak na oko), ale chyba przestawię na "3", bo tak: "na boku", czyta wszystkie bez problemu. W normalnej pozycji czyta większość i to bez zacinania filmików. Czyli ogólnie działa, ale jeszcze troszkę podkręcęWink Dziękuję, za pomoc. Jeszcze jutro pewnie dojdzie pad (jakaś podróbka "double shocK", ale na tymczasem wystarczy) i memorka i można sobie przypominać stare czasyWink


RE: Zakup PSone - Riordianin - 11-02-2015

Proszę Cię bardzo Smile
Co prawda w moim laserze już ta "sztuczka" nie pomogła (zgon lasera) ale cieszę się że chociaż Tobie się udało uratować laser Smile


RE: Zakup PSone - Berion - 11-02-2015

Zmiana położenia potencjometru oznacza rychłą śmierć lasera. Niektórzy nieświadomie tym kręcą jak tylko zacznie im gra rwać, a potem płacz i zębów zgrzytanie. Wink


RE: Zakup PSone - Riordianin - 11-02-2015

Co lepsze, brak możliwości grania w gry na normalnym ułożeniu (przycinki itp.) czy zmiana ułożenia potencjometru? Laser od PSone/PSX kiedyś i tak umrze a tak chociaż troszkę się wykaże. Dlatego od razu napisałem o lekkie przesunięcie aby nie przesadzić z napięciem Smile
W przypadku tak starej konsoli oraz po uwzględnieniu warunków w jakich przebywała, oraz tym, że właściciel o nią zadbał (przeczyścił, wyregulował) a gry nadal cięły, to może znaczyć tylko o słabym laserze (pod warunkiem że wszystkie gry się cięły - te z dobrym nośnikiem i niekoniecznie).
Ostatecznie uznałem, że to będzie najlepsza z opcji, choć polecam wypalić jedną grę na PSX (na Verbatimie prędkość 1x lub 2x - coś koło tego) i spróbować ją odczytać, potem osłabiać laser aż do wystąpienia przycinek (nieco radykalne i troszkę zabawy będzie, ale jak ktoś jest uparty...) i ostatecznie nieco zwiększyć moc i tak zostawić. Tak uratowałem i wyregulowałem już jeden laser i działa do dziś dzień Smile


RE: Zakup PSone - blazej801 - 11-02-2015

Żeby to obrazowo przedstawić to wyobraźcie sobie, że ta śrubka to tarcza zegarka. Duża wskazówka to nacięcie, które jest moim punktem odniesienia. Pierwotnie było na godzinie 12. Maksymalna wartość jaką osiągnąłem do godzina 6. Później już płyty się nie kręciły. Przekręciłem (oczywiście bez włączania) i obecnie mam na godzinie 3. Zobaczę jak będzie się zachowywać podczas gry. Ewentualnie coś zmniejszę (cofnę w lewo), bo nie widzę większego sensu kręcenia w prawo.
Jeśli PSX Fat jest podłączony do kontaktu, ale wyłączony to znajduje się w jakimś trybie standby ?
BTW. Niedługo i tak pewnie zakupię PS2 (przerobioną), więc na nim też będę mógł zagrywać się w klasyki z PSX. Na razie zobaczymy ile wytrzyma. Choć podejrzewam, że i tak pewnie wymienię laser jak padnie.


RE: Zakup PSone - Riordianin - 11-02-2015

Kondensatory jak to one mają skłonność to trzymania energii i to w zasadzie jest całe stand-by końca 20. wieku Tongue
Po odłączeniu konsoli od zasilania, poczekaj z 10 minut i na pewno wszystko się rozładuje.
Powodzenie przy zakupie PS2 Smile Polecam modchip modbo, co prawda Free McBoot jest świetny, ale obecne ceny konsoli i modchipów do niej są tak niskie, że nie ma co grymasić Smile
Dowód:
Sprawną slimkę w super stanie do 100zł dostaniesz bez problemu - może już być przerobiona, ale jeśli nie, to:
- koszt modchipa modbo to około 30-40zł na aukcjach polskich - gdybyś zainteresował się zagranicznymi, wydałbyś do 10 zł (ale czekał zdecydowanie dłużej)
- nieprzerobiona konsola na której nie był używany żaden exploit czy swap trick (Swap Magic, ew. zamienianie płyt w trakcie odczytu) ma znacznie lepszy laser (w końcu była używana do oryginalnych gier, które nie męczą tak lasera)
- podczas modowania konsoli uważaj na zbyt wysokie napięcie, można spalić laser, dlatego najlepiej kupić rezystory (5k lub 10k, chociaż odpowiednie rezystory są w modbo dodawane w zestawie - najczęściej)


RE: Zakup PSone - blazej801 - 11-02-2015

Ja jeszcze w wakacje miałem moją, oryginalną Slimkę. Teraz żałuję, że ją sprzedałem. Kiedyś by była ładna sztuka - pudełko, papiery, akcesoria, nawet blister po memorce... teraz sobie pluje w brodę, no ale cóż. Nie wiem czy nie Fat'a, ze względu na dysk twardy, a wiadomo to jest najlepsze rozwiązania na "kopie zapasowe"Wink A jeśli Slimkę to chyba, jednak nieprzerabianą + FMCB. Dążę do jak najbardziej oryginalnego stanu. Tak mnie wzięło na starsze gry. Nowych na razie nie mogę strawić, a tak nadrobię zaległości na szaraku, a później na czarnulce itp. Już wolę buczący laser i akrobacje z konsolą niż emulatory.
Wracając do tematu to gry nagrywam na Verbatimach CD-R (takie srebrne) przez IMGBurn, prędkością 8x, a czasami 20x na moim starym 12-letnim LiteOnie (zbieranie kasy na DVD, żeby w San Andreas pograć;-)


RE: Zakup PSone - Riordianin - 12-02-2015

Nie masz po co kupować nowej nagrywarki, stare nagrywają w "starym stylu" - wiem że to nieprofesjonalne i nie bardzo ma się do tematu, ale te stare nagrywarki nagrywają wg. mnie lepiej na PSX'a niż nowe nagrywarki Smile