PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Zakup PSone - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation (PSone) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-psone)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--85)
+--- Wątek: Zakup PSone (/thread-zakup-psone)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Zakup PSone - blazej801 - 07-02-2015

Już rozkręcone:-). Laser siedzi na tych trzech gumkach i jedyne luzy to te co powstają poprzez amortyzację tych gumek. Poza tym nic nie pęknięte. Wiem, że nie powinien mówić o piractwie, ale znalazłem jeszcze "kopie" Gran Turismo i GTA 2. Te płyty nie są czarne od spodu, więc to piraty. Jak wkładam do napędu to chwilę się płyta pokręci i za chwilę stop. Czyli wychodzi teoretycznie konsola nie przerabiana, ale ktoś mógł źle nagrać, więc mam pytanie. Czy można jakoś inaczej orzec czy konsola była przerabiana ?

Manuskrypt wykonany przez skrybę MyPhone Cube


RE: Zakup PSone - Riordianin - 07-02-2015

Jeśli nadal masz ją rozkręconą poszukaj chipu, malutki kwadracik z (najczęściej) ośmioma nóżkami, po lewej 4, po prawej 4.
Jak skończysz i stwierdzisz że nie ma, załóż obudowę i sprawdź czy nadal płyta trze o coś. Jak tak sprawdź czy silniczek (to co obraca płytą) jest poprawnie ułożony - w sensie czy nie wygląda dziwnie. Zwróć uwagę na sprężynki przytrzymujące płytę.
Jeśli wszystko będzie ok, a nadal będzie trzeć to nie wiem co mogłoby być problemem.
Odpiszę najwcześniej jutro Smile


RE: Zakup PSone - blazej801 - 09-02-2015

Ok, rozebrałem konsolę na czynniki prawie pierwsze, dokładnie oczyściłem z kurzu, umyłem obudowę, teraz czekam aż wyschnie. Przy okazji zrobiłem parę zdjęć. Moglibyście rzucić okiem czy wszystko jest ok na płycie głównej ?

Zdjęcie MB

Czy to przypadkiem nie jest ModChip to w czerwonym kółku na zdjęciu ? Jeżeli się okaże, że konsola jest przerobiona to dlaczego nie odpala "kopii" ?

A tu jeszcze zdjęcia napędu, który de facto prowadzi do obcierania płyt:

- Napęd - zdj. 1
- Napęd - zdj. 2
- Napęd - zdj. 3


RE: Zakup PSone - Riordianin - 09-02-2015

Oczywiście że chip, SONY to schludna firma,a w każdym razie produkty takie ma i na pewno łączenie kontrolerów itd. nie wyglądałoby w ten sposób.
Jak zdobędziesz kabel to się dowiesz Big Grin
Pamiętaj, ze jeśli kopie są nagrywane na słabych nośnikach i na słabych płytach to nawet dobry laser ich nie odczyta (potwierdzam, mam roczny laser do PSone, Verbatim CD nagrany na 1x czyta aż euforia łapie, a inne płyty nagrane szybciej już niekoniecznie)
Sprawdź dokładne dopasowanie części względem siebie, oraz to, czy napęd jest oryginalny (jak np. silniczek sobie wstawił ktoś z innego napędu, to może trzeć)


RE: Zakup PSone - blazej801 - 09-02-2015

Tak na oko, to ten napęd wygląda tak samo jak widziałem u ludzi, którzy mają od nowości, więc chyba nic nie grzebane. Ponoć to tarcie wynika z tego, że ten krążek plastikowy jest trochę za nisko, w związku z czym ociera o tą powierzchnię koło lasera. Niby można lekko podważyć, ale boję się coś urwać. Ale wracając do chipu. Czy on jest dobrze zamontowany ? Bo niektórzy mają tak wlutowane, że od tej "pluskwy" wychodzą 4 albo 8 kabelków, a u mnie 3 (?). Nigdy nie miałem przerobionej konsoli, więc za bardzo się nie orientuje. Co do obsługi piratów to normalnie wkładam pirata bez żadnych podmian ? Możecie dać jakiś dobry poradnik do nagrywania płyt, bo znalazłem dużo i nie wiem, który najlepszy.


RE: Zakup PSone - Riordianin - 09-02-2015

Wyszło wiele rodzajów chipów, w każdym bądź razie łatwo będzie znaleźć jakiś schemat i przylutować ten chip.
Wypalasz tak:
Alcohol 120%
Kreator Nagrywania
Profil Play Station
Na jak najniższą prędkość (najlepiej 1x)
Najlepiej wypalaj na Verbatim CD-R
Jeśli chodzi o silniczek, spróbuj w ręce, co ci szkodzi, jak będzie trzeć to i tak nie pograsz Tongue


RE: Zakup PSone - blazej801 - 09-02-2015

Po dzisiejszym czyszczeniu nawet te piraty zaczęły się kręcić i chyba działać, bo słychać odczyt. Wcześniej od razu się zatrzymywały.


RE: Zakup PSone - Riordianin - 10-02-2015

Widzisz, takie czyszczenie bardzo często pomaga pomaga Smile
Czyli chip masz wlutowany poprawnie, polecam ci go ułożyć tak, aby swoimi nóżkami niczego nie dotykał (w sensie żadnych przewodów, innych kontrolerów itd.).
Gratuluję, masz sprawnego szaraka Smile


RE: Zakup PSone - blazej801 - 11-02-2015

Dzisiaj przyszedł kabel AV do pleja. I tak. Oryginalny, aczkolwiek mocno sfatygowany Crash odapala, ale zależy od pozycji konsolki:
a) w normalnej pozycji dochodzi do loga producenta gry i się zawiesza
b) do góry nogami - nie działa w żadnej grze - wyskakuje komunikat "insert disc..." albo zatrzymuje się na logo "PlayStation" i laser strasznie mieli.
c) jak położę na boku (na tych żeberkach) to gra elegancko śmiga
Co do piratów to różnie. Jedne odpalały elegancko, drugie nie. Myślę, że laser jest już mocno zużyty.


RE: Zakup PSone - Riordianin - 11-02-2015

Jest, to, że gry odpalają gdy konsola postawiona jest "na boku" to stary i znany patent, kiedyś czytałem czemu tak jest lecz nie pamiętam dokładnie.
Możesz rozkręcić konsolę raz jeszcze, tak aby widzieć laser od dołu (nie znam dokładnych planów PS1, nie rozkręcałem jeszcze PSX'a), najlepiej abyś niczego nie musiał dodatkowo odkręcać (tylko dolna obudowa). Włóż do konsoli grę zamknij tackę i połóż konsolę tacką na dół. Jeśli widzisz latający laser to dobrze. Weź śrubokręt i spójrz na laser, zobaczysz na nim jedną taką jakby śrubkę, jednak nie przypomina typowej śrubki, jest z aluminium, dosyć jasna. Jest to potencjometr, który odpowiada ile mocy laser dostanie, jak jest zużyty, przyda mu się troszkę "kopa", gdy tak sobie mieli, kręć tą śrubką zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż zobaczysz że światło lasera jest silniejsze, odwróć konsolę do pozycji wyjściowej i sprawdź czy odczyta płytę bez zabawy z ruszaniem konsoli, jak nie zwiększ jeszcze moc lasera. Czy możesz coś uszkodzić? W zasadzie nie, laser został tak zaprojektowany, by po dostarczeniu nawet maksymalnej mocy nie uszkadzał płyt czy siebie. Oczywiście większa moc = krótsze życie, lecz jest to logiczne. Nie wiem jednak jak takie dokręcanie śrubki skraca życie laser i czy jakkolwiek znacząco.