PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Zakup PSone - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation (PSone) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-psone)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--85)
+--- Wątek: Zakup PSone (/thread-zakup-psone)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Zakup PSone - miki1406 - 27-01-2015

Nie mam zielonego pojęcia... Być może w czasach kiedy wyszła ta konsola (1995 rok) nagrywarki kosztowały tyle co mały dom, i nie było sensu blokowania... Sam napęd CD to była wystarczająca blokada Wink Z tego co wyczytałem to mój model to pierwsze PS puszczone na rynek europejski...


RE: Zakup PSone - Iksar - 27-01-2015

(26-01-2015, 07:29)Kraszu napisał(a): Model konsoli nie wpływa na jakość generowanej grafiki. Na każdym modelu wyświetlany obraz będzie taki sam.

U mnie wygląda to tak ... konsola classic nie ma absolutnie żadnych problemów z obrazem, natomiast psone ma problemy z czerwonym kolorem. Jak jest go za dużo to migota np. na zielono lub czarno. Nie wiem (jest to moja pierwsza i jedyna psone) może te modele tak mają lub przeróbka sobie nie radzi.

Jest jeszcze jeden szkopuł, otóż na krawędziach, konturach wszystkich przedmiotów (najbardziej widać na pionowych długich) widać falowanie renderowania albo odświeżania ... coś w ten desen.

Szukałbym classic 9002.


Odp: Zakup PSone - dragon1493 - 27-01-2015

akurat z fatów najlepszym modelem jest SCPH-100x ;P.

Wysłano z Motorola Moto G


RE: Zakup PSone - Berion - 27-01-2015

(27-01-2015, 15:16)miki1406 napisał(a): Nie mam zielonego pojęcia... Być może w czasach kiedy wyszła ta konsola (1995 rok) nagrywarki kosztowały tyle co mały dom, i nie było sensu blokowania... Sam napęd CD to była wystarczająca blokada Wink Z tego co wyczytałem to mój model to pierwsze PS puszczone na rynek europejski...

Jeśli nie masz o czymś pojęcia to błagam, przystopuj z tymi teoriami. Gry na każdą platformę były zabezpieczane, nawet na Commodore 64. Nagrywarki nie kosztowały tyle co dom...

Masz wlutowany "modchip" i nawet o tym nie wiesz... Tongue

- - -

Najlepsze modele to SCPH-7502 i SCPH-102b - zależnie od potrzeb. 7xxx dlatego, że miały najlepsze lasery, przycisk reset i porty parallel i link. 1xx dlatego, że jest miniaturowa i ma zewnętrzny zasilacz. Wink


RE: Zakup PSone - miki1406 - 28-01-2015

Rozbebesze ją i zrobię zdjęcie płyty. Wiem jak wygląda modchip Smile Nie ma tam nic dodatkowego...
A sam osobiście nagrywałem ImbNES (emulator NES'a) i inne tytuły i normalnie odpalają...
Poczytałem w necie i piszą, że miały blokadę regionalną, ale czytają wypalane CD bez przeróbek...

A z nagrywarkami... Sam pamiętam jak w okolicach 1999-2000 płaciłem za pierwszą wypalarkę 900zł... 4 lata wcześniej tańsze nie były... Oczywiście nie tyle co dom (to był żart), ale sporo.


RE: Zakup PSone - Berion - 28-01-2015

Więc jest niewidzialny!

Goły, jakikolwiek model PSX nie odpali żadnej gry. Takie są twarde fakty. Wink

CD-R są odczytywane ale nie gry tylko Audio CD...


RE: Zakup PSone - blazej801 - 07-02-2015

Ja parę dni temu podczas porządków znalazłem PSX fat, SCPH-9002 z pierwszym Crashem w napędzie. Niestety golas. Dopiero wczoraj zamówiłem kabel AV i jakiegoś DualShocka za 20 zł (podróba do PS2), ale jak podłączam do sieci do płyta się kręci i słychać jakby laser odczytywał dane. Również laser się podnosi i świeci, jak myślice konsola jest sprawna i bez problemu odczyta dane ? Tak swoją drogą przeleżał kilka lat w wilgotnym miejscu. A tak w ogóle to kiedyś miałem Pegasusa IQ-502, ale żeby PSX ? Ale jak dają to biorę. Jeżeli okaże się sprawny to będę polował na oryginalny kabel AV i zasilający, pada, memorkę i może pudełko z instrukcjami.

Manuskrypt wykonany przez skrybę MyPhone Cube


RE: Zakup PSone - Riordianin - 07-02-2015

Skoro brzmi jakby odczytywał to chyba odczytuje, no właśnie, chyba.
Sprawdź to w taki sposób:
Podłącz konsolę do prądu z płytą w napędzie, oczywiście pokrywę zamknij.
Posłuchaj jak długo czyta (najlepiej sesja 1minuty, dwóch jeśli wolisz).
Jeśli podczas tego nie było zacięć (nie myl z głośno chodzącym napędem, czy też po prostu spowolnieniami, jeśli po chwili przyspiesza to nic złego)
Swoją drogą gratuluje znaleziska, mogę Ci poradzić, że kable są taniutkie, polecam kupić uszkodzoną konsolę PSX lub PSone z osprzętem byś mógł się cieszyć padami + kablami + kartą + może grami oraz miał konsolę na części (np. obudowa).


RE: Zakup PSone - blazej801 - 07-02-2015

Zrobiłem ten minutowy test i rezultat jest następujący: na początku płyta kręci się szybko ok 5 sekund, zwalnia i potem znowu szybko kręci się 5 sek. Potem zwalania i tak do końca. Pisząc zwalnia, nie mam na myśli, że się zatrzymuje tylko cały czas pracuje. Z tym też różnie bywa. Ww. test wykonany był na podłodze, ale już jak np. konsola stoi na stole to płyta cały czas szybko się kręci. Wiem, że to brzmi prozaiczne, ale tak jest. Jeszcze zrobiłem test, stawiając konsole "na boku". Efekt ? Cały czas płyta szybko pracuje. We wszystkich testach słychać pisk lasera, czyli odczytuje. Co do zestawu to mam dostać od wujka PS One, z dwoma parami, dwiema memorkami, paroma grami (chyba znowu Crash, jak coś to odsprzedał), firmową podróżna torbą i chyba tym dedykowanym ekranem LCD. No i oczywiście okablowanie. BTW. zestaw ten wyrwał na tzw. " pchlim targu" we Francji za chyba 5 ojro. Dzięki za pomoc. Jak dojdzie paczka to postaram się zdać relację. Swoją drogą, jeśli okaże się, że wszystko jest w porządku to wielkie brawa dla Sony. Parę lat w wilgoci. Ale w końcu "made in Japan".
Jeszcze pytanie. Pokręciłem ręcznie płytką i usłyszałem, że słychać tarcie z powierzchnią. Co z tym zrobić, bo boję porysować już i tak mocno porysowaną płytkę.

Manuskrypt wykonany przez skrybę MyPhone Cube


RE: Zakup PSone - Riordianin - 07-02-2015

Rozkręć (nie martw się o plombę gwarancyjną Tongue) i sprawdź czy jest w tym miejscu co trzeba, tzn. czy są luzy, czy widać coś pękniętego.
Co do lasera to znana sprawa, twój jest już lekko zużyty (normalka) a w pozycji na bok działa lepiej, podobno ma to związek z soczewką, która lepiej i sztywniej wtedy się umacnia, podobno.
Co do tarcia, sprawdź czy silniczek jest umocowany odpowiednio.
A co do to możliwe że odczyta, choć póki nie ma kabla nie chcę niczego gwarantować Smile