PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Zakup PSone - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation (PSone) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-psone)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--85)
+--- Wątek: Zakup PSone (/thread-zakup-psone)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Zakup PSone - Michal_burnout - 26-01-2015

Witam, chciałem zakupić sobie taka maszynkę Smile Czy muszę na coś zwrócić uwagę, chodzi mi o model, czy były lepsze wydania lub gorsze? Czy różnią się jakością obrazu?


RE: Zakup PSone - Kraszu - 26-01-2015

Odradzam zakup pierwszych modeli PS1 z serii SCPH 1xxx. Miały one źle zaprojektowaną lokalizację lasera względem zasilacza, który emitował ciepło. W związku z tym lasery w tych modelach padały najszybciej.

Warto interesować się modelami począwszy od serii SCPH 5xxx. Później wyszły SCPH 7xxx, SCPH 9xxx, oraz na samym końcu PSone.
Kupowanie tego sprzętu do w tej chwili loteryjna sprawa. Naprawdę ciężko znaleźć zadbaną konsolę z laserem w przyzwoitym stanie. Chociaż u nas na forum starzy wyżeracze ostatnio się chwalili, że udało im się kupić sprawny sprzęt. Sam posiadam szaraka z serii SCPH 9xxx i PSone. Obie konsole działają i do tej pory na nich czasami gram. Dla klasyki tej generacji naprawdę warto mieć na stanie poczciwego szaraczka. Emulacja to nie to samo. Nie te emocje. Tongue

Model konsoli nie wpływa na jakość generowanej grafiki. Na każdym modelu wyświetlany obraz będzie taki sam. Najważniejszy jest stan lasera. No i staraj się znaleźć zestaw z kartą pamięci oraz padem analogowym (w początkowym okresie pady do PS1 nie były wyposażone w drążki analogowe).


RE: Zakup PSone - Simion - 26-01-2015

750x jest najlepszym modelem. Następne były już pozbawione portu rozszerzeń, ponieważ SONY szukało oszczędności. Wcześniejsze miały jeszcze stary bios. Przy tym modelu jest jedynie problematyczne przerobienie. Niemalże nad całym układem jest wielki metalowy shield wlutowany w płytkę.


RE: Zakup PSone - Michal_burnout - 26-01-2015

A czy kupować samą konsolę bez okablowania? Będzie ciężko dostać kable i pada analog?


RE: Zakup PSone - Kraszu - 26-01-2015

Nie będziesz miał problemów z osobnym zakupem osprzętu. Okablowanie i pady są uniwersalne - pasują do wszystkich modeli.


RE: Zakup PSone - Michal_burnout - 26-01-2015

Dzięki za odpowiedzi, mam szansę na dostanie samej konsoli, zobaczymy Smile


RE: Zakup PSone - arctos - 27-01-2015

Też wtrącę swoje 5gr. Dobrą wersją moim zdaniem jest też SCPH-5502 przynajmniej sam taką mam i nie narzekam a co do SCPH-100x po za zasilaczem były jeszcze problemy z odtwarzaniem FMV. Często w tych wersjach można znaleźć rozwiązanie obracając konsolę do góry nogami.


RE: Zakup PSone - Berion - 27-01-2015

To co opisujesz to umieranie lasera i wtedy może pomóc postawienie konsoli na bok lub "do góry nogami", a nie normalne traktowanie konsoli. :P


RE: Zakup PSone - miki1406 - 27-01-2015

Ja mam SCPH-1002 która ma miliard lat. To wersja która miała jeszcze chinch'e z tyłu. Dostałem ją z ponoć padniętym laserem... Czyszczenie i godzinna zabawa potencjometrem na taśmie i czyta wszystko...

Co ciekawe - nie jest przerobiona i tego nie wymaga, baz problemu łapie nawet tanie nagrywane TescoCD'ki Smile


Odp: Zakup PSone - dragon1493 - 27-01-2015

Jak nie jest przerobiona to jakim cudem odpala nagrywane gry ?

Wysłano z Motorola Moto G