PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Głosowanie na najlepszą recenzję - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: playstationforum.pl (https://playstationforum.pl/forum-playstationforum-pl)
+--- Dział: Ogłoszenia, uwagi, propozycje (https://playstationforum.pl/forum-ogloszenia-uwagi-propozycje)
+--- Wątek: Głosowanie na najlepszą recenzję (/thread-glosowanie-na-najlepsza-recenzje)

Strony: 1 2


Głosowanie na najlepszą recenzję - Kratos - 12-01-2015

Kandydaci nie walili drzwiami i oknami, ale dzięki temu mamy kilka równych tekstów, z których zapewne ciężko będzie wybrać ten jeden najlepszy. Mimo wszystko się postaramy. Każdy użytkownik forum typuje swoje podium - 3 jego zdaniem najlepsze recenzje z puli, które będą poddane zaskakującej punktacji. 3 pkt za najlepszy tekst, 2 za drugi i 1 za ten z ostatniego miejsca podium. Zabronione jest wszelkie nagabywanie innych do głosowania na siebie, jak też nie można oddawać głosów na swój tekst, ale tego chyba nie muszę tłumaczyć. Zwycięzca będzie miał pierwszeństwo w wyborze nagrody. Potem w zależności od zajmowanych miejsc pozostała 4, więc nikt nie zostanie z niczym.

Lista recenzji do głosowania:


1. Fallout: New Vegas
2. Heart of Darkness
3. inFamous 2
4. Silent Hill: Shattered Memories
5. FIFA Street


Głosowanie trwa cały tydzień, czyli od dzisiaj do 20 stycznia do godziny 23:59, żeby było sprawiedliwie. Termin może się przeciągnąć, ale jedynie w wyjątkowych sytuacjach i jeżeli będzie taka potrzeba.

Czytajcie, zostawiajcie komentarze i uczciwej rywalizacji!


RE: Głosowanie na najlepszą recenzję - 1903 - 13-01-2015

Pierwsze miejsce przyznaję inFamous 2. Przystępny, treściwy tekst. Nie ma się czego przyczepić, na siłę szukać nie będę.

Drugie dla Silent Hill Shattered Memories, recenzję czytało się przyjemnie. Dowiedziałem się czegoś o tytule, który mnie zupełnie nie interesuje, mimo to było ciekawie, szczegółowo.

A trzecie przyznam Heart of Darkness. Odpuszczę sobie komentarza.



RE: Głosowanie na najlepszą recenzję - Kraszu - 14-01-2015

1 - Silent Hill: Shattered Memories
2 - inFamous 2
3 - FIFA Street

* Dwa pierwsze miejsca nie są raczej zaskoczeniem. Obie prace są mocarne i bardzo przyjemne w odbiorze. Dodatkowo opisują gry trafiające w moje gusta. W zasadzie mógłbym zamienić te miejsca i nie miałbym wyrzutów sumienia, że kogoś skrzywdziłem. Sandi pomimo wszystko wygrywa słownictwem, niebagatelnymi zwrotami i potwornie płynną formą wypowiedzi.

* Real autentycznie mnie zaskoczył czynnym udziałem. Zmobilizował się, napisał solidną pracę i tym samym uzupełnił brakujące ogniwo w recenzowaniu całej serii FIFA Street. Myślę, że zasłużone miejsce na pudle.

* Ashin z marszu wrzucił recenzję do konkursu. Stać go z pewnością na więcej. Z drugiej jednak strony praca nie pisana pod kontem konkursu jest bardziej wiarygodna.


RE: Głosowanie na najlepszą recenzję - 1903 - 14-01-2015

(14-01-2015, 10:43)Kraszu napisał(a): Z drugiej jednak strony praca nie pisana pod kontem konkursu jest bardziej wiarygodna.

Urzekło mnie to. Co to ma znaczyć? Myślisz, że napisałem tylko i wyłącznie po to, żeby za wszelką cenę zdobyć nagrodę? Według Ciebie inne pozycje (w tym moja) są niewiarygodne? Fajnie. Od razu powiem, że wziąłem udział tylko dlatego, że było mało zgłoszeń, a w trójkę bawić się to chyba bezsens. Nie uważasz? Nie zależy mi na pozycji w tej zabawie, wziąłem w niej udział tylko i wyłącznie for fun, nawet jeśli jakakolwiek "nagroda" będzie przewidziana dla mnie, to nie skorzystam, bo nie jest mi to potrzebne.


RE: Głosowanie na najlepszą recenzję - Kraszu - 14-01-2015

Dlaczego ty Real tak łatwo wszystko bierzesz do siebie i w jakiś dziwny sposób interpretujesz to na swoją niekorzyść? Trzecia gwiazdka w moim powyższym komentarzu odnosi się do pracy ashina - a nie do twojej.

Poza tym ja sam prawdopodobnie nie napisałbym recenzji Heart of Darkness gdyby nie konkurs. Z pewnością założyłbym temat albo napisał dłuższego posta. Lubię na bieżąco opisywać wrażenia z rozgrywki. Tak się jednak złożyło, że wyszedł nam mały konkurs. A że akurat kończyłem HoD, to napisałem reckę. Jak to o mnie świadczy? Nie mnie to oceniać. Niech to robią inni.
Jeden sobie pomyśli, że chciałem mu zaprezentować zapomnianą, dobrą grę. Drugi z kolei wyrzyga mi, że mam chrapkę na drogocenne nagrody. Ja się naprawdę nad tym nie zastanawiam. Ja po prostu robię swoje. Robię to, co uważam za słuszne i mam przy tym swoje zdanie.


RE: Głosowanie na najlepszą recenzję - 1903 - 14-01-2015

(14-01-2015, 11:21)Kraszu napisał(a): Dlaczego ty Real tak łatwo wszystko bierzesz do siebie i w jakiś dziwny sposób interpretujesz to na swoją niekorzyść? Trzecia gwiazdka w moim powyższym komentarzu odnosi się do pracy ashina - a nie do twojej.

Odnosiła się do Ashina, ale zasugerowałeś, że praca jest bardziej wiarygodna niż pozostałe. Padło to z Twoich "ust". To teraz proszę, abyś mi wytłumaczył dlaczego tak uważasz. Przeczytaj najpierw co piszesz, a potem komentuj, bo mam wrażenie, że nie jesteś świadom tego co napisałeś.


RE: Głosowanie na najlepszą recenzję - Mr.Q - 14-01-2015

Real, rozumiem że Kraszu swoją odpowiedzią Cię zaintrygował, ale nawiązuj dyskusję w mniej agresywny sposób, bo przykro się czyta jak atakujesz innych za takie drobiazgi. Twoja wypowiedź zawiera złe emocje i nie sposób tego nie zauważyć. Na Shoutboxie jesteś zawsze gwiazdą wieczoru i sam potrafisz zrobić kabaret, ale w postach jakoś łatwo wytrącić cię z równowagi błahymi rzeczami. Nie można było napisać ''Nie zgadzam się z Tobą Kraszu, uważem że...'' ? Chłop jest Bogu ducha winien, nigdy nikogo nie wyzwał i nie pamiętam sprzeczki z jego udziałem. Zawsze pisze w sposób kulturalny i pewnie chciałby aby i do niego tak się zwracano.

Edit: OK, widzę że wyjaśniliście sobie już sprawę na szaucie. Wszedłem na forum i od razu zajrzałem do tematu.


RE: Głosowanie na najlepszą recenzję - Makaveli - 15-01-2015

No to czas oddać głos. Po przeczytaniu tekstów zwycięska trójka plasuje się następująco:

1. Silent Hill: Shattered Memories
2. Heart of Darkness
3. FIFA Street

Recenzja Sandiego najbardziej przypadłami do gustu ze względu na bardzo podobny styl wypowiedzi do stosowanego przeze mnie w przypadku recenzji. Jest treściwie, solidnie i rzeczowo. Błędów nie stwierdziłem.

Kraszu zasłużył swoim tekstem na mocne srebro z powodu niszowości w dzisiejszych czasach staromodnych platformówek.Tekst czytało się bardzo fajnie ale brakowało mi trochę własnych odczuć płynących z ogrywania pozycji. Interpunkcja też trochę kulała, ale nie jest to nic, co znacząco zepsułoby odbiór recenzji.

Real przekonał mnie swoim tekstem pomimo opisu gry z gatunku, który zupełnie mnie nie interesuje i nie mam w zwyczaju wirtualnie kopać piłki. Jednakże opisał produkcję na poziomie dobrym zważywszy na to, że recenzje nie są jego chlebem powszednim. Czasami może rzuciły się w oczy lekkie udziwnienia w tekście ale zarówno jak powyżej, tak i tutaj wszystko zawiera się w granicach dobrego smaku.


RE: Głosowanie na najlepszą recenzję - Sandinista - 19-01-2015

1. InFamous 2
2. FIFA Street
3. Heart Of Darkness


RE: Głosowanie na najlepszą recenzję - Mr.Q - 19-01-2015

1. Silent Hill: Shattered Memories
2. inFamous 2
3. Heart of Darkness