PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Kupno wersji cyfrowej gry - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 4 (PS4) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-4-ps4)
+--- Dział: Gry (https://playstationforum.pl/forum-gry--264)
+--- Wątek: Kupno wersji cyfrowej gry (/thread-kupno-wersji-cyfrowej-gry)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Kupno wersji cyfrowej gry - j@siek - 04-12-2014

To w jaki sposób wygląda proces udostępniania komuś gry?

Powiedzmy, że kupiłem grę. Najpierw pobieram ją na swoim profilu i instaluję. Można grać. Teraz co muszę zrobić, żeby mój kolega w nią zagrał? Loguję się również na jego konsoli? I to konto musi również zostać na niego konsoli, innymi słowy moje konto ma być na 2 konsolach?


RE: Kupno wersji cyfrowej gry - RafalKa - 05-12-2014

Dokładnie nie pamiętam ale chodziło o coś w rodzaju że Ty masz swoją wersję gry, idziesz do kumpla i on też ma tą grę na swojej konsoli, wbijasz swój profil i kontynuujesz u kumpla od swojego sava, warunek to muszą być dwie gry, czyli takie udostępnianie przez małe "u"


RE: Kupno wersji cyfrowej gry - ReV - 05-12-2014

Przedewszystkim jeśli chodzi o PS4 to kupujesz grę na swoje konto, dajesz passy do swojego konta koledze który ustawia swoją konsolę główną dla twojego konta(dzięki temu będzie mógł grać na innych kontach), a ty u siebie w daną grę kupioną drogą cyfrową możesz grać tylko na swoim koncie, jeśli ustawisz że twoja konsola jest główną dla twojego konta zablokujesz kolegę. Tak samo można wziąć Plusa. Na PS3 było łatwiej bo tam tworzyłeś konto które tylko musiałoby na twojej i kolegi konsoli.


RE: Kupno wersji cyfrowej gry - j@siek - 09-12-2014

dzięki za odp.,

Trochę ciężko mi zrozumieć twoją wypowiedź Tongue
Od początku, co daje ustawienie konsoli jako głównej dla danego konta? Pozwala na tej konsoli uruchamianie wszystkich gier na tym koncie również na innych kontach?
Co jeśli np. ustawię moją konsolę jako główną dla danego konta, a potem dam konto komuś innemu? Wtedy on musi ustawić swoją konsolę jako główną dla niego, żeby uruchomić jakąkolwiek grę z tego konta?
Chodzi mi o to, że niektórzy udostępniają grę do pobrania tylko jednorazowo, czyli domyślam się, że istnieje sposób na to, aby pobrać grę, ustawić tak, żebym mógł ją uruchamiać na innych profilach, a następnie odsprzedać komuś profil który zawiera daną grę, jednocześnie zostawiając pobraną grę na mojej konsoli.

Nie jestem ogarnięty w temacie ponieważ, to jest moja pierwsza styczność z konsolą sony..


RE: Kupno wersji cyfrowej gry - mokry - 09-12-2014

Ja pamiętam, że jedyną grą która kupiłem w ten sposób to było gta V. Wszystko odbywało się jak wyżej,ale po 3 miesiącach gra przestała działać z powodu konca licencji. Aby przedłożyć licencję trzeba było kupić grę ponownie z PSN za 200zł...


RE: Kupno wersji cyfrowej gry - ReV - 10-12-2014

O boże chłopie jaka licencja? Ktoś po prostu zrobił swoją konsolę główną dla tego konta i dlatego gra ci przestała działać.
Jak ustawisz swoją konsole jako główną dla konta X to przykładowo mając na konsoli konto Z i C możesz grać w gry kupione na koncie X logując się na koncie Z i C jeśli nie zaznaczysz, że jest to główna konsola dla konta X to w gry kupione na tym koncie będziesz mógł grać tylko i wyłącznie na koncie X. Myk w kupowaniu na pół jest taki, że na konto X(twoje) kupujesz grę na którą złożyłeś się z kolegą na spółę, dajesz login i hasło koledze, kolega musi na swojej konsoli zaznaczyć, że jego konsola jest główną dla twojego konta X dzięki temu on będzie mógł grać w grę kupioną na koncie X logując się na konto Y(kolegi), ty zaś na swojej konsoli możesz grać tylko i wyłącznie na swoim koncie, na innych kontach gry nie będą działać. Dlatego passy lepiej dać komuś zaufanemu, a nie przypadkowej osobie z neta. Tak samo jak gry można do konta przypisać PS + na 2 osoby. Oczywiście tak to wygląda tylko na PS4 na PS3 jest łatwiej;P chyba prościej tego nie wytłumaczę.


RE: Kupno wersji cyfrowej gry - JaDCorbeN - 10-12-2014

ReV mnie ubiegl, pewnie ktoś Ci sprzedał, po 3 miechach deaktywował konto i sprzedaje po raz drugi komuś innemu Smile To jest urok niektórych zakupów kont Smile


RE: Kupno wersji cyfrowej gry - j@siek - 11-12-2014

Hmm, czyli jak kupiłem konto z gta V, to mogę wybranej osobie użyczyć konto do pobrania gry, jednocześnie mogąc w nią grać u siebie? Dobrze rozumiem?
Wystarczy, że ta osoba ustawi swoją konsolę jako głowną dla tego konta, pobierze grę, a potem może usunąć to konto z konsoli i grać w grę na swoim profilu dopóki ja nie ustawię spowrotem swojej konsoli jako głównej dla tego konta?


RE: Kupno wersji cyfrowej gry - ReV - 11-12-2014

Nie konto musi zostać na konsoli, twój kolega musi raz się zalogować aby rozpocząć pobieranie gry więcej na twoje konto wchodzić nie musi ale to konto musi caly czas być. Także jak rozpocznie pobieranie to możesz zmienić hasło tylko musisz pamiętać aby nie ustawić swojej konsoli jako głównej dla konta bo go zablokujesz (kolegę)


RE: Kupno wersji cyfrowej gry - j@siek - 11-12-2014

Aha, czyli poprostu konto zostanie ale nie będzie się mógł na nie zalogować bo będzie inne hasło.
Dzięki za info!