PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Gran turismo 4 OPL nie wykrywa pada - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Gran turismo 4 OPL nie wykrywa pada (/thread-gran-turismo-4-opl-nie-wykrywa-pada)

Strony: 1 2


Gran turismo 4 OPL nie wykrywa pada - norton9988 - 19-08-2014

Co zrobic jesli w open ps2 loader gran turismo 4 aby wykrylo pada nalezy go odlaczyc i podlaczyc. Problem ten wystepuje na usb i hdd


RE: Gran turismo 4 OPL nie wykrywa pada - dragon1493 - 19-08-2014

To samo jest w Tony Hawk's Project 8, zdarzyło mi się też że pad nawet po ponownym podłączeniu nie działał. Sprawdzane na SMB i HDD.

To są widocznie bugi, możesz spróbować jeszcze pobrać wersję gry w innym regionie niż masz teraz i sprawdzić Wink

Ja mam wersję NTSC gry GT4 i też się zdarza że pad nie reaguje i trzeba odłączyć i podłączyć ponownie.


RE: Gran turismo 4 OPL nie wykrywa pada - arctos - 19-08-2014

Tobie chociaz tyle zaladuje, mnie po napisach zaraz zatrzymuje na czarno, a co do pada nie wiem czy pomoze bo rzadko z usb odpalam ale moze w modach popróbuj, i to co dragon powiedzial :-)


RE: Gran turismo 4 OPL nie wykrywa pada - norton9988 - 19-08-2014

Na hdloader albo usb advance jest dobrze. Tylko chcialem przez wirtualna karte pamieci z opl.


RE: Gran turismo 4 OPL nie wykrywa pada - piotros - 19-08-2014

Coś musi być nie tak z obrazem, bo u mnie wersja PAL i NTSC GT4 odpalana po SMB działa bez żadnych problemów, a pady działają tak jak powinny.
Ja robiłem obrazy GT4 z oryginalnych wersji gier.
Zresztą żadna gra odpalana po SMB nie wymagała konieczności wyjmowania i wkładania ponownie pada.
Pada używam zawsze bezprzewodowego Logitecha na licencji Sony. OPL w wersji 0.9.x najnowszej...


RE: Gran turismo 4 OPL nie wykrywa pada - mattek - 19-08-2014

Może masz nieoryginalny kontroler po prostu?


RE: Gran turismo 4 OPL nie wykrywa pada - dragon1493 - 19-08-2014

Ja mam dwa oryginalne DS2 także może jest wadliwy obraz gry, chodź z emuparadise zawsze miałem dobre obrazy. Ja używam OPL 0.9.2 + GSM


RE: Gran turismo 4 OPL nie wykrywa pada - norton9988 - 19-08-2014

Ja mam GT4 rip ntsc 4,4gb i 2 oryginalne pady. Sprawdzałem na opl 0.8, 0.9 i 0.9.2. Kiedyś była strona kompatybilności open ps2 loader i tam widniał ten właśnie bug z padem, i znalazłem też wątek, że ktoś miał to samo co ja, ale nie znaleziono rozwiązania. Na szczęście jak już pisałem na hdloader i usb advance wszystko działa w porządku.


RE: Gran turismo 4 OPL nie wykrywa pada - piotros - 20-08-2014

Widać problem dotyczy wersji obrazu "rip". U mnie na zrzuconym obrazie z oryginalnej płyty wszystko pod OPLem działa poprawnie, zarówno wersja PAL jak i NTSC. Znajdź obraz, który zajmuje 4,94GB dla wersji NTSC, bo tyle u mnie zajmuje obraz zrzucony z oryginału i sprawdź czy u Ciebie zadziała.


RE: Gran turismo 4 OPL nie wykrywa pada - norton9988 - 20-08-2014

"piotros" moglbys sprawdzic u siebie czy z pendrive nie ma tego problemu?