PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Ps3 12gb - Gta 5 spadki Fps - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--103)
+--- Wątek: Ps3 12gb - Gta 5 spadki Fps (/thread-ps3-12gb-gta-5-spadki-fps)

Strony: 1 2 3 4


Ps3 12gb - Gta 5 spadki Fps - Wiz20 - 15-05-2014

Witam, wczoraj kupiłem używaną PS3 SS 12 GB i mam taki problem, podczas grania w gta 5 najcześciej jeżdżąc po mieście wydaje mi się że są dość spore spadki fps lecz grając jakiś czas temu na konsoli kuzyna Slim 160 gb nic takiego nie zauważyłem. Czy moja konsola jest zepsuta ? laser pada ? zimne luty ? czy przez to że nie ma dysku? Nie wiem co robić czy pisać do gościa od którego kupiłem, że z konsolą jest coś nie tak ? Pozdrawiam


RE: Ps3 12gb - Gta 5 spadki Fps - JaDCorbeN - 15-05-2014

A jak w inne gry? Konsola nie przegrzewa się??
No i co to znaczy:
Wiz20 napisał(a):wydaje mi się
albo są spadki, albo wydaje Ci się Smile


RE: Ps3 12gb - Gta 5 spadki Fps - Makaveli - 15-05-2014

Instalowałeś grę w pamięci? Flash konsoli w tym momencie jest pewnie do pełna zapchany, więc stąd może takie objawy. Sprawdź stan płyty, upewnij się, że optyka jest czysta.


RE: Ps3 12gb - Gta 5 spadki Fps - Wiz20 - 15-05-2014

Gta jest zainstalowane na tym dysku 12 gb, mam tam jeszcze wolne z 300 albo 500 mb, gralem tylko chwile w bf4 tam nie widzialem takich objawów lecz grałem tylko chwilę, ponieważ muszę zainstalować aktualizacje a nie mam miejsca. No jakoś bardzo mocno się nie scina ale mnie to irytuje ponieważ na kuzyna konsoli nic takiego nie zauwazylem, przegrzewać sie raczej nie przegrzewa a płyty w idealnym stanie.
Może to być wina tego że było mało pamięci ? Teraz grałem w CODa Black Ops 2 i ani jednej ścinki nie ma, teraz jest dużo wolnego miejsca po tym jak usunąłem gta


RE: Ps3 12gb - Gta 5 spadki Fps - Cerq - 15-05-2014

Mam podobną sytuację. Kiedy stoję w miejscu jest ok ale jak w dzień jade dość szybko to czuje takie delikatne spadki. Tyle ze plej jest nowka sztuka tak samo jak GTA. U innych nie widzialem takich problemów. Może na dysku jest za malo miejsca? U mnie to jakieś pol giga.


RE: Ps3 12gb - Gta 5 spadki Fps - Makaveli - 15-05-2014

Na moim nowym SuperSlimie z dyskiem 500GB nic takiego się nie dzieje w przypadku GTA V. Oczywiście, sześćdziesięciu klatek to nigdy nie będzie, a GTA zawsze chrupało, niezależnie od części, ale nie nazwałbym tego spadkami płynności.


RE: Ps3 12gb - Gta 5 spadki Fps - Wiz20 - 15-05-2014

nie wiem, może to jednak kwestia braku pamięci


RE: Ps3 12gb - Gta 5 spadki Fps - Jusko - 16-05-2014

Ciężko oczekiwać, aby gra pokroju GTA V nie miała miejscowego spadku klatek. Poza tym widziałem jakiś czas temu statystyki z których wynikało, że ten 12GB flash też nie jest jakiś super szybki. Moim zdaniem z konsolą jest wszystko OK, spadki klatek w tej grze są normalne a flash wmontowany w SuperSlim nie jest momentami demonem wydajności. Obejrzyj sobie też na YouTube pomiar klatek GTA V pomiędzy Xbox360 a PS3 - nie chodzi mi teraz o Xboxa jednak filmiki pokazują, iż GTA V przez swój rozmach spada czasem do dość niskich ilości klatek przy których na oko widać, iż gra działa nieco wolniej. Może to, plus wieczne doczytywanie z nie najszybszego flasha powodują małe spadki FPS, z którymi dysk talerzowy radził sobie nieco żwawiej i dlatego na innej konsoli aż tak tego nie widziałeś?

Tutaj jest fajny filmik, w którym zmierzone są czy instalacji różnych gier pomiędzy 12GB flash, a innymi dyskami w PS3: http://www.youtube.com/watch?v=JQThe5VUBLY


RE: Ps3 12gb - Gta 5 spadki Fps - Wiz20 - 16-05-2014

Można przełożyć dysk ze slima do super slima bez formatowania ? Przełożyłbym dysk z konsoli kuzyn żeby sprawdzić czy to wina braku miejsca lecz czytałem że zawsze przy wsadzeniu dysku konsola chce robić format, to prawda ?


RE: Ps3 12gb - Gta 5 spadki Fps - mattek - 16-05-2014

Prawda. Wszystkie pliki lądują wtedy na HDD.