PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Co ostatnio kupiłeś na PS Vita - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation Vita (https://playstationforum.pl/forum-playstation-vita)
+--- Dział: Gry (https://playstationforum.pl/forum-gry--249)
+--- Wątek: Co ostatnio kupiłeś na PS Vita (/thread-co-ostatnio-kupile%C5%9B-na-ps-vita)

Strony: 1 2 3


RE: Co ostatnio kupiłeś na PS Vita - FPS21311 - 12-12-2018

(12-12-2018, 12:36)Jusko napisał(a):
(04-12-2018, 21:44)FPS21311 napisał(a): Planuje kupić sobie Legacy Of Kain: Soul Reaver - jest teraz za 5zł, tak informuje jakby ktoś nie wiedział. Big Grin

Warto - jedna z lepszych gier na PSX. Aczkolwiek jest dla graczy, którzy lubią "metroidvanię" - nie wszędzie dostaniemy się od razu, bo dopiero fabuła popchnie ku zdobyciu umiejętności, które pozwolą dostać się w niedostępne wcześniej miejsca.

Niemniej na PSX zachwycała zmiana planów w czasie rzeczywistym, dynamicznie generowana muzyka, świat bez loadingów. Przeszedłem tytuł parokrotnie, choć Soul Reaver 2 i Defiance jakoś pasują mi bardziej Wink Ale tak, też kupiłem na Vitę, choć stanąłem w połowie i nie wróciłem jeszcze do gry. Ciężko czasem rozbić czas pomiędzy PSV oraz Xboksa Wink

PS: Kupiłem ostatnio Uncharted: Złota Otchłań. Grałem już parokrotnie w PS Plus, ale w promocji wolę na własność.
Dzięki Jusko za opinie. No ja borykam się co wybrać - kupić MediEvil, czy właśnie Legacy Of Kain: Soul Reaver?
Wolałbym kolekcjonować sobie tytuły ekskluzywne Sony, jednak nie wiem, czy w przypadku MediEvil warto.
Wiem że to dobry tytuł, ale mam w tym miesiącu ograniczony trochę budżet na tego typu wydatki, a chciałbym sobie jeszcze coś kupić na PS4 z okazji świąt. xP


RE: Co ostatnio kupiłeś na PS Vita - Jusko - 12-12-2018

Szczerze mówiąc - nigdy nie grałem w MediEvil. Także nie potrafię się wypowiedzieć Smile

A Soul Reaver...zawsze było dla mnie specyficzne. Ogólnie w serii Legacy of Kain można utonąć, jeśli chodzi o fabułę (tak mi się zawsze wydawało). Powiem nawet więcej, że jednocześnie grę lubię i nie lubię. Ponieważ średnio przepadam za "metroidvanią", a przygody Raziela takie są. Przykładowo: masz jako tako otwarty świat, ale nie możesz pływać w wodzie, póki nie pokonasz bossa, który da Ci tę umiejętność. Po jego pokonaniu możesz popłynąć tu i tam, żeby popchnąć grę dalej, no i ogólnie możesz pływać po świecie gry. A w międzyczasie masz ściany po których możesz wchodzić niczym spider-man, ale tę umiejętność też zdobędziesz dopiero w czasie gry i możesz się wrócić tu i tam, aby gdzieś wejść. I mechanika zbudowana jest wokół tego, że masz świat gry z miejscami niedostępnymi na starcie. I pokonując bossów dostajesz umiejętności, dzięki którym popchniesz rozgrywkę do przodu. Przychodzi mi do głowy inna gra w tym stylu, która też była na PSX, a nigdy nie przeszedłem jej z powodu "metroidvanii": Shadow Man, który był świetną grą, ale gubiłem się i nie wiedziałem gdzie iść oraz po co.

Jednak mimo wszystko przeszedłem Soul Reavera parokrotnie - i zachęcił mnie na tyle, że zagrałem w dwójkę, Defiance, Legacy of Kain 2 itd. Także serię lubię, ale jedynka jest dla mnie mariażem tego co lubię, a także nie lubię Smile


RE: Co ostatnio kupiłeś na PS Vita - FPS21311 - 12-12-2018

(12-12-2018, 17:51)Jusko napisał(a): Szczerze mówiąc - nigdy nie grałem w MediEvil. Także nie potrafię się wypowiedzieć Smile

A Soul Reaver...zawsze było dla mnie specyficzne. Ogólnie w serii Legacy of Kain można utonąć, jeśli chodzi o fabułę (tak mi się zawsze wydawało). Powiem nawet więcej, że jednocześnie grę lubię i nie lubię. Ponieważ średnio przepadam za "metroidvanią", a przygody Raziela takie są. Przykładowo: masz jako tako otwarty świat, ale nie możesz pływać w wodzie, póki nie pokonasz bossa, który da Ci tę umiejętność. Po jego pokonaniu możesz popłynąć tu i tam, żeby popchnąć grę dalej, no i ogólnie możesz pływać po świecie gry. A w międzyczasie masz ściany po których możesz wchodzić niczym spider-man, ale tę umiejętność też zdobędziesz dopiero w czasie gry i możesz się wrócić tu i tam, aby gdzieś wejść. I mechanika zbudowana jest wokół tego, że masz świat gry z miejscami niedostępnymi na starcie. I pokonując bossów dostajesz umiejętności, dzięki którym popchniesz rozgrywkę do przodu. Przychodzi mi do głowy inna gra w tym stylu, która też była na PSX, a nigdy nie przeszedłem jej z powodu "metroidvanii": Shadow Man, który był świetną grą, ale gubiłem się i nie wiedziałem gdzie iść oraz po co.

Jednak mimo wszystko przeszedłem Soul Reavera parokrotnie - i zachęcił mnie na tyle, że zagrałem w dwójkę, Defiance, Legacy of Kain 2 itd. Także serię lubię, ale jedynka jest dla mnie mirażem tego co lubię, a także nie lubię Smile
Wielkie dzięki za czas jaki poświęciłeś na napisanie tego postu, naprawdę doceniam tę mini recenzję. Big Grin
Hmmm... przeglądałeś promocje w ps storze, jest coś innego wartego uwagi Twoim zdaniem?
W ogóle polecam stronę https://psprices.com/region-pl/index jeżeli jeszcze jej nie znasz, w bardzo wygodny sposób, są podane wszystkie promocje na tytuły sony - działa to lepiej, niż na PS storze, gdzie ja przynajmniej często się gubię i wiele rzeczy nie zauważam.

PS. Jaki masz identyfikator w PS? Tongue


MediEvil / Soul Reaver - Kraszu - 13-12-2018

MediEvil czy Soul Reaver? Uważam, że obie te gry są wybitne. W pierwszej kolejności polecam ci jednak  MediEvil'a - jest to prostsza, korytarzowa gra, która ma niższy próg wejścia i z którą prawdopodobnie będziesz się po prostu świetnie bawił. Klimat jest tutaj wyjątkowy, plansze i dostępne bronie bardzo pomysłowe. Przygody kościotrupa to absolutna ekstraklasa na PSX. Zresztą - niedługo wyjdzie rimejk tej wspaniałej gry na PS4, a to najlepiej świadczy o jej wysokiej jakości.

Tylko raz przeszedłem Soul Reavera i potwierdzam wszystko to co napisał Jusko. Tytuł ten wyjątkowo mocno zapadł mi w pamięci. Przygody Raziela zmiażdżyły mi umysł. Uważam, że obok Medal of Honor Underground to najbardziej klimatyczna gra z jaką miałem do czynienia. Soul Reaver ma moim zdaniem lepszy klimat niż legendarne Silent Hill. W tej grze jest coś wręcz magicznego - fantastyczna sprawa. Jeżeli ta gra jest dostępna za grosze to naprawdę warto kupić. Chociażby "na później". Tylko ostrzegam: jest to produkcja dla koneserów, dla ludzi którzy się zaangażują w poznawanie świata gry. Tutaj można się zgubić ze względu na backtracking (czyli częste wracanie do wcześniejszych lokacji). Ja ten tytuł rozwalałem z poradnikiem, kartką i ołówkiem (regularnie robiłem notatki) i wcale się tego nie wstydzę. To były dla mnie złote czasy na poważniejsze granie. Zajrzyj sobie do działu PS1 - na bank gdzieś tam znajdziesz moje posty na temat Soul Reaver.

Generalnie obie te gry to dla mnie ścisły top gier z szaraka. Obie te gry szczerze polecam. Dla czystego funu polecam MediEvil - nie zawiedziesz się. Soul Reaver to dla mnie nawet coś więcej niż gra - miałem ciary jak w to grałem. Niemniej jednak od tej gry możesz się odbić jeżeli się nie zaangażujesz. Przygody Raziela to oldschool. Tutaj nie masz minimapy jak w nowych grach. Nikt nie będzie cię prowadził za rączkę i pokazywał w którym kierunku pójść. Od czego są jednak poradniki... Zaliczenie Soul Reaver'a jest jednak warte każdego trudu. To jedna z gier, które uświadamiają graczowi, że ma do czynienia z czymś ambitnym. Z czymś, co ociera się wręcz o sztukę.


RE: Co ostatnio kupiłeś na PS Vita - FPS21311 - 13-12-2018

W końcu wyjdzie tak, że kupię obydwa te tytuły. xD

A co byś mi polecił Kraszu jeszcze z obecnej promocji na storze na PS Vitę oraz PS4 ---> https://psprices.com/region-pl/index (tutaj wszystko jest podane w wygodny sposób)?


RE: Co ostatnio kupiłeś na PS Vita - FPS21311 - 13-12-2018

No i wybrałem, przynajmniej póki co.
Kupiłem Medievill'a, raz że tytuł ekskluzywny sony a dwa, dawno nie grałem w dobrego i śmieszkowego platformera, a jeszcze tutaj - jak zgaduje - występuje czarne poczucie humoru rodem z komedii Burtona.


RE: Co ostatnio kupiłeś na PS Vita - Jusko - 14-12-2018

Rany - nie znałem tej strony z przecenami. Dobrze wiedzieć, bo Sony olewa od pewnego czasu PS Store na Vicie. W sensie promocja jest, a w sklepiku na Vicie cisza, żadnej sekcji z promocjami (już tak parokrotnie było).

Prosiłbym o informację nt. MediEvil - czy gra jest przyjemna. Może sam się skuszę. Nadal chodzi mi po głowie zakup PS TV, aby wygodnie grać na telewizorze w tytuły z PSX i PSP (nie wiem czemu, ale na Vicie gra mi się niewygodnie w gry z tych platform). A święta za pasem, więc może warto odkurzyć Vitę - mam wyrzuty, że Sony ją powoli ubija tak na serio, a sprzęt kurzy się u mnie od października na półce. Czasu ubyło, odkąd kupiłem z 1,5 roku temu Xboksa :-P

PS: Nick na PSN - niee, nie warto podawać. Raz, że był założony bo coś trzeba było wpisać. A dwa - nie przywiązuję do niego wagi. Nie publikuję od lat zakupów jako aktywności, nie zbieram trofeów itd. Mam konto PSN bo trzeba, ale kompletnie nie dbam o nie.


RE: Co ostatnio kupiłeś na PS Vita - Kraszu - 14-12-2018

Jestem trochę zaskoczony Jusko, że Vita do ogrywania klasyki jest dla Ciebie niewygodna - szczególnie jeżeli ciśniesz w grę z PSP jak na przykład GOW Duch Sparty, albo Daxter. Przecież na Vicie może być tylko lepiej, bo pod względem ergonomii wykonania i wygody sterowania bije PSP na głowę. Gry z PSX to oczywiście większy problem, ponieważ na szaraka sterowanie uwzględniało to, czego Vita nie ma - czyli L2/R2/L3/R3.

MediEvila bierz śmiało i się nie zastanawiaj. Na szaraku obie części wymiatały i do dziś są dla mnie topowe na tej platformie. MediEvil Resurrection na PSP również zaliczyłem i ta wersja również dawała radę. Ta seria to po prostu pewniak.

Zakup PS tv, moim zdaniem, nie ma sensu jeżeli posiadasz Vite.


RE: Co ostatnio kupiłeś na PS Vita - Jusko - 14-12-2018

Biorę zatem MediEvil  Smile  Śmieszna sytuacja, że powoli mam więcej klasyków, niż gier na samą Vitę. 

Jeśli chodzi o klasykę. Czasem mam wrażenie, że analogi są za małe do gier PSX. Wydaje mi się też, że są nieco zbyt czułe w tych grach. Przykładowo w Tomb Raider 4 jest duża bezwładność Lary, nad którą ciężko mi zapanować na małych analogach. Wygląda to jak bieg pijaka - slalomem  Big Grin  Innym razem w G-Police wychylenie analoga było masakrycznie czułe. Ale zauważyłem, że trzeba pokombinować między trybem analogowym i cyfrowym gamepada. No i właśnie dotykowe z tyłu L2/R2/L3/R3 - nigdy nie mogłem wyczuć tylnej powierzchni Vity przy grach z PSX. Trzeba ją tapnąć jakby bardziej na środku żeby "klawisz" zaskoczył, bo dotykając przy krawędziach płytki dotykowej jakby nie zaskakuje.

PS: dokładnie o to chodzi z PSTV. Nawet jest mój temat na forum z grudnia 2017 , gdzie myślę o jego zakupie. Mamy koniec 2018r, a ja nadal mam zgryz czy w ogóle warto. Zamiennie myślę o PS Vita Slim, ale ceny zabijają. A zamówienie poza granicami to bankowo VAT i cło. Podobno ta Vita jest lżejsza, no i łatwiej ją trzymać w dłoniach (premierowa wersja męczy mi szybko dłonie, a także podniszczyłem nieco gumki na analogach).


RE: Co ostatnio kupiłeś na PS Vita - FPS21311 - 15-12-2018

Prawda, w gry z PSX na Vicie może grać się trochę dziwnie, ale moim zdaniem może to być przez przyzwyczajenie graniu na analogach.
Raczej nie da się zmienić tych ustawień w sterowaniu, doceniam jednak możliwość zmiany ustawień obrazu (w tym także wył. jak i wł. rozmycia obrazu).

(14-12-2018, 09:50)Jusko napisał(a): PS: Nick na PSN - niee, nie warto podawać. Raz, że był założony bo coś trzeba było wpisać. A dwa - nie przywiązuję do niego wagi. Nie publikuję od lat zakupów jako aktywności, nie zbieram trofeów itd. Mam konto PSN bo trzeba, ale kompletnie nie dbam o nie.
Rozumiem, szanuje Twoją decyzję - ja akurat lubię się bawić w te społeczności. Tongue