PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Instalacja Linux`a na PS3 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Hack (https://playstationforum.pl/forum-hack)
+---- Dział: custom firmware (https://playstationforum.pl/forum-custom-firmware)
+---- Wątek: Instalacja Linux`a na PS3 (/thread-instalacja-linux-a-na-ps3)

Strony: 1 2


Instalacja Linux`a na PS3 - krzysiekao - 01-09-2013

Przed rozpoczęciem czegokolwiek, należy uruchomić QA Flag, po czym zrobić kopię pamięci konsoli w zależności od tego, czy konsola posiada pamięć NAND,czy NOR.

Mam nadzieję, że nic się nie pozmieniało, bo bawiłem się dość z tym dawno.

1. Musisz zainstalować CFW 3.55 OTHEROS++ np. REBUG 3.55.2 OOS.

2. Zainstaluj Rebug Toolbox i przejdź do opcji Utilities.

3. Potem przejdź do Resize VFLASH/NAND Regions i nacisnij X następnie korzystaj zgodnie z instrukcjami niewyświetlanymi na ekranie.

4. Zrestartuj konsole.

5. Odpal ponownie Rebug Toolbox i w sekcji Utilities.

6. Naciśnij X na Install Petitboot, postępuj dalej ze wskazówkami.

7. Zainstaluj Rebug 4.46.1

8. Ponownie odpal Rebug Toolbox i wybierz opcje boot other os

9. W petliboot wejdź do shella.

10.Pobierz i odpal skrypt

Kod:
wget http://tinyurl.com/new-create-hdd

Kod:
./create_hdd_region.sh

11. Wyjdź do menu petliboota i uruchom rozpakowany np. na pendrive lub normalnie z płytki linux .


RE: Instalacja Linux`a na PS3 - Krynio - 19-01-2014

Witam serdecznie, zwłaszcza że jestem tu nowy.

Od kilku dni posiadam PS3 Slim z softem REBUG 4.46.1 REX i chcę na niej również używać linuxa np. Red Ribbon rc7.
Trochę już poczytałem na ten temat, oraz posiadam przeciętną, a może słabą wiedzę w temacie linux. Widzę że jesteś dobrze zorientowany w temacie, w związku z tym mam kilka pytań:

1. Po co robić kopię pamięci konsoli NAND,czy NOR, tylko dla bezpieczeństwa, czy może jest ona później wykorzystywana ?

2. Jak instalować REBUG 3.55.2 OOS przez tryb recovery czy normalnie z poziomu konsoli. Druga sprawa obecnie mam REBUG 4.46.1 REX mogę od razu instalować REBUG 3.55.2 OOS, czy muszę dokonać Downgrader do 3.55 np. według tego opisu

3. Zakładając że mogę od razu instalować REBUG 3.55.2 OOS, rozumiem że nie muszę już uruchamiać QA Flag skoro mam zainstalowany REBUG TOOLBOX 02.01.05 i opcja ta jest włączona.

4. Czy po zainstalowaniu REBUG 3.55.2 OOS konieczna jest instalacja aktualizacji Rebug Update Package v0.2 (3.55.2), niestety links na stronie autora nie działają i nie mogę ściągnąć tego dodatku.

5. Piszesz "Potem przejdź do Resize VFLASH/NAND Regions i nacisnij X następnie korzystaj zgodnie z instrukcjami..." Moje pytanie co się pojawi na ekranie, do wyboru TAK, NIE, rozumiem że będzie to na tyle oczywiste że nie będzie problemu ?

6. Piszesz "Naciśnij X na Install Petitboot, postępuj dalej ze wskazówkami", Tu też rozumiem że chodzi tylko o akceptację, czy coś więcej ?

7. Teraz instalacja Rebug 4.46.1, z poziomu recovery czy normalnie z poziomu konsoli ?

8. Rozumiem że petliboot będzie dostępny w boot other os jak go wcześniej zainstaluje (mój punkt 6), obecnie nie mam w boot other os opcji petliboot.

9. Jak wybiorę petliboot to rozumiem że otworzy się okno konsoli gdzie mam pobrać ten skrypt i odpalić

10. Nie bardzo rozumiem to "Wyjdź do menu petliboota i uruchom rozpakowany np. na pendrive lub normalnie z płytki linux", Rozwiń temat jak włączyć np. Red Ribbon rc7 z pendrive i płyty. Docelowo będę chciał linuxa mieć na karcie SD za pomocą adaptera.

11. Rozumiem że system konsoli Rebug 4.46.1 też będę mógł odpalić, będzie ekran do wyboru z czego PS3 ma startować ?

12. Którego linuxa na PS3 polecasz ?

Pozdrawia Krynio.


RE: Instalacja Linux`a na PS3 - Krynio - 29-01-2014

Witam,
Odpowiedzi nie było więc zmierzyłem się sam z tematem, kończąc sukcesem.
Widzę że nie bardzo jest zainteresowanie linuxem na PS3 więc nie będę się rozpisywał. Nadmienię że w/w instrukcja instalacji nie jest kompletna i stosując tylko te czynności linuxa na wewnętrznym dysku PS3 nie zainstalujemy. Brakuje choćby informacji o nadaniu uprawnień chmod 755 oraz pakietach setup_flash_for_otheros.pkg, install_otheros.pkg, etc. bez których poprawnie nie utworzy się wolne miejsce na dysku w oparciu o skrypt create_hdd_region.sh
Szału nie ma, ale jako przeglądarka internetu działa zadawalająco na czym mi zależało. Dużym plusem jest że wszystko jest po Polsku. W przypadku zainteresowania pisać, w miarę możliwości pomogę (jak skończę remont). Zdjęcia poprawione, screenshot opanowany.

Pozdr. Krynio

[Obrazek: p4hb.png]

[Obrazek: hziz.png]

[Obrazek: dexg.png]

[Obrazek: p0xh.png]

[Obrazek: q6i8.png]


RE: Instalacja Linux`a na PS3 - Szymon - 29-01-2014

Hej, mam pytanie: czy dystrybucje pingwinka na PS3 są mocno ograniczone? Bo wiem, że musi to być system pisany pod procesor PS3, ale chyba dużo fanów się tym kiedyś interesowało - Sony dawało możliwość (na krótko po premierze) zainstalowania linuxa na konsoli Wink


RE: Instalacja Linux`a na PS3 - Krynio - 30-01-2014

Nie wiem co masz na myśli pisząc ograniczone?. Zaraz po instalacji Red Ribbon w zasadzie jest to co powinno być, ftp, samba, Iceweasel (Firefox), wifi, bluetooth, odtwarzacz video, muzyki, pdf i kilka innych przydatnych aplikacji. Poza tym jest takie coś jak menedżer aplikacji czy programów a tam niezliczona ilość różnych programów, podzielonych tematycznie itd, które jak rozumiem można zainstalować / aktualizować. Gdzieś czytałem że jest możliwość ripowania płyt (filmów, etc) na dysk. Nic więcej mądrego nie powiem, mam linuxa na PS3 od kilku dni a PS3 CFW od około 2 tygodni :-). Jedyne ograniczenie, moim zdaniem to nie za bogata wydajność PS3 Slim, ma ona dostępne około 256 pamięci RAM, więc nie ma co oczekiwać że będzie działać jak współczesne komputery.

Wersji linuxa na PS3 jest trochę, przegląd tu: http://www.ps3magic.com często w necie przewija się Ubuntu (niby największa baza programów) i jego odłamy, ale ja zdecydowałem się na Red Ribbon. A to dla tego że z tego co się na szybko zorientowałem, chyba jako jedyny jest nadal rozwijany i aktualizowany, choć mogę się mylić w końcu raczkuję w tym temacie. Aczkolwiek to nie jedyny linux w moim domu.

Pozdro.


RE: Instalacja Linux`a na PS3 - Szymon - 30-01-2014

To gdzies kiedys przeczytalem, ze gdy Sony umozliwilo uruchomienie linuxa na konsoli, to z jakiegos powodu ograniczyli znacznie dostep do rdzeni konsoli przez linuxa (zamiast 8, a raczej 7 rdzeni bo jeden nie jest uzywany, dla linuxa jest tylko 1 albo 2).


RE: Instalacja Linux`a na PS3 - habinka - 13-02-2014

z chęciom bym zainstalował lecz niestety mam ofw 4.xx na facie i pupa blada , szkoda ze wykasowali ta opcje razem z wydaniem slimów , pamiętam jak kiedyś nie chciało mi się z tym bawić a teraz zainstalował bym linuxa


RE: Instalacja Linux`a na PS3 - JaDCorbeN - 13-02-2014

Ja zawsze się zastanawiałem - tylko po co?!?
Konsola do gier, Linux na kompy i spoko. A SONY zablokowało ze względu na ti iż Linux większości służył do uruchamiania "kopii zapasowych".
Na szczęście nastało ODE Tongue


Odp: Instalacja Linux`a na PS3 - Szymon - 09-03-2014

Ale jeszcze wcześniej gdy sony pozwalało instalować linuxa na ps3 to właśnie procesory były bardzo ograniczone na tym systemie, chyba dlatego żeby nie dało się grać.

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2


Instalacja Linux`a na PS3 - krzysiekao - 10-03-2014

Teraz wiekszosc bibliotek juz jest, nawet jest dostep do rsx gdzie wczesniej go w ogole nie bylo.