PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Polska liga a liga europejska. - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: HydePark (https://playstationforum.pl/forum-hydepark)
+--- Dział: Sport (https://playstationforum.pl/forum-sport)
+--- Wątek: Polska liga a liga europejska. (/thread-polska-liga-a-liga-europejska)

Strony: 1 2


Polska liga a liga europejska. - JaDCorbeN - 29-08-2013

W świetle ostatnich wydarzeń sportowych zacząłem się zastanawiać co jest z naszą piłką, nie chodzi o reprezentację - tu jest śmiesznie - ale o ligę która ma przecież też przełożenie na grę reprezentacji. Dlaczego niby super mocne kluby potykają się na potencjalnych słabeuszach? Dlaczego mistrz Polski nie może przejść dalej niż do eliminacji?
Odpowiedź jest w zasadzie jedna: gwiazdorstwo i polskie podejście: czy się siedzi czy biega wypłata się należy. W klubach zachodnich trzeba zapracować na swoją wypłatę - u nas wystarczy należeć do klubu!
Co myślicie o takiej w sumie dziwnej sytuacji, gdzie na plecach naszych klubów awansują kluby z Azerbejdżanu?


RE: Polska liga a liga europejska. - Kratos - 29-08-2013

Poważnie Azerbejdżan? Mówisz o Lidze Europy? Bo w fazie grupowej Ligi Mistrzów, która dzisiaj była losowana nie zauważyłem żadnego klubu z Azerbejdżanu. Co nie zmienia faktu, że od 17 bodajże lat polski klub nie zagrał w tej fazie najbardziej prestiżowych zawodów klubowych. A dla przykładu podam, że w ciągu ostatnich lat dokonał tego choćby tak mało faworyzowany klub z Białorusi (!) jak BATE Borysów. O tym gwiazdorstwie to trochę czytałem. Co chwila wybucha jakaś afera, która kręci się zazwyczaj wobec naszych gwiazdeczek, którzy nieco bardziej wybili się za granicą. Dlatego reaguję alergicznie na każdą wzmiankę o tej "naszej" polskiej Borusii, która jest wszędzie w polskiej telewizji. Tu chyba rozchodzi się o pieniądze i ogólnie system szkolenia i w tym upatrywałbym brak sukcesów w polskiej piłce. 40 mln kraj, który nie potrafi znaleźć 11 chłopa, którzy będą potrafi chociaż nie przynieść nam wstydu na imprezie na naszym podwórku jak było z EURO. A malutkie kraje jak Dania, Norwegia czy Holandia odnoszą mniejsze lub większe sukcesy.

Nie zagłębiałem się zbytnio w temat, ale trochę się podjarałem, że Legia może awansować. Remis na wyjeździe to był przecież świetny wynik. Wystarczyłoby grać na te 0:0, a tu po 10 minutach w rewanżu już dostajemy w dupę 0:2. Kolejny raz polscy kibice zostali zlekceważeni przez drużynę, której kibicują. I jak tu być kibicem-patriotą?


RE: Polska liga a liga europejska. - Szymon - 29-08-2013

Polscy piłkarze mają ciężką pracę Rolleyes


RE: Polska liga a liga europejska. - Rave_PL - 30-08-2013

W Polsce jest taki paradoks, że mamy świetnych kibiców, ale nie mają oni komu kibicować :/ Byłem na Legii we wtorek, atmosfera była niesamowita, doping przez cały mecz. To gościom powinny "drżeć łydki", a nie Legionistom. A tutaj 10 minuta, 0:2 i koniec emocji. Wielka szkoda i nie rozumiem czemu tak jest - przecież z takim dopingiem Legia, która ma naprawdę dobrych zawodników, mogłaby zagrać dwa razy lepiej. A ze Steauą było tak, że Legia co prawda była przy piłce, ale nic z tego nie wynikało - grali, podawali do siebie tam, gdzie Rumuni chcieli.


RE: Polska liga a liga europejska. - Szymon - 30-08-2013

Legia przynosi hańbę Polsce.


RE: Polska liga a liga europejska. - JaDCorbeN - 30-08-2013

@Szymon - przestań tworzyć jednozdaniowe komenty bo i tak nic nie wnoszą do tematu.


RE: Polska liga a liga europejska. - MInix4510 - 30-08-2013

Śląsk dostaje w dwumeczu od Sevilli 9-1.Jedynie Legia trzyma poziom.


RE: Polska liga a liga europejska. - krzysiekao - 30-08-2013

Jedna i druga druzyna nie trzyma poziomu, w Legii tranfery, Helio Pinto nie gral Dwaliszwili ogladal mecz z trybun.

Wezcie pod uwage ze taka Sevilla jest mocniejsza od Steauy Bukareszt.

Mozliwe, ze mysla skoro z meczu na wyjezdzie dobry wynik to drugi mecz bedzie tylko spacerkiem.

Ale jak ktos dobrze zauwazyl u Nas jest slaby system szkolenia.

Sa Orliki, z tego co mi wiadomo nawet na nich powinni robic jakies treningi, a ich nie robia. Co z tego ze sa turnieje na tychze orlikach,jak malo kto oglada grajkow.

Niektorzy ucza sie grac na ulicy i tam pozostaja.

Dobrze to Nam idzie w beach soccer,choc duzych nazwisk nie mamy.

Co do "polskiej" Borusii, to tez mam mieszane uczucia, szczegolnie jak slysze o Lewym,co na puste strzela bramki.

Gdyby system szkolenia zostal zmieniony byloby lepiej,nawet gdyby zaliczany byl maly progres.




Wysłane z Tapatalk na iPhone


RE: Polska liga a liga europejska. - RafalKa - 30-08-2013

jadcorben napisał(a):Odpowiedź jest w zasadzie jedna: gwiazdorstwo i polskie podejście: czy się siedzi czy biega wypłata się należy. W klubach zachodnich trzeba zapracować na swoją wypłatę - u nas wystarczy należeć do klubu!
No właśnie Jadcorben zadajesz pytanie i masz odpowiedź Smile
Ok, wiem że nie o to Ci chodzi, jednak to co napisałeś że wystarczy należeć do klubu to imo strzał w dychę, nie jestem wielkim fanem piłki (właśnie przez prezentowany poziom) jednak prawdą jest wracając do socjalistycznego hasła (i mam takie wrażenie że PZPN właśnie tam cały czas tkwi) "CZY SIĘ STOI CZY SIĘ LEŻY PREMIA SIĘ NALEŻY"
Moim zdaniem nie ma jednego powodu że mamy taką ligę, jaką mamy, pytanie jak nasze nowo wybudowane stadiony utrzymać??
Warszawa ma doświadczenie i pewnie znowu wrócą stragany, a co z resztą??? takie obiekty przecież są kosztowne w utrzymaniu...
Reszta świata zwłaszcza Anglia radzi sobie poprzez marketing, który jest dźwignią handlu (podobno ponad 60% zysków wcale nie przynosi sprzedaż biletów lecz sprzedaż w specjalnych sklepach wszelakich akcesoriów klubowych od breloczka, otwieracz po ręczniki plażowe, koszulki czy też czapeczki) jednak żeby to się sprzedawało to musi być marka a w tym konkretnym przypadku marką tą jest nic innego jak gra na poziomie, a jeśli chodzi o naszą ligę czy też reprezentację póki co jest pojęciem zupełnie obcym.
U nas pewnie utrzymanie stadionów się rozwiąże kolejnym podatkiem bo tak najprościej Sad

@Jadcorben co do Szymka to masz rację 10/10 - może warto spojrzeć na to że każde forum ma "postonakurwiacza" dla którego licznik postów to jak tarczka dla kieorwcy tira Smile

Szymon napisał(a):Legia przynosi hańbę Polsce.
Minix4510 coś blado wypada ta twoja stopka po ostatnim poście Szymona Smile Może warto napisać coś konstruktywnego jako fan klubu (sądząc właśnie po stopce)

ufff spociłem się Tongue

EDIT: Co do Szymona jest jeszcze opcja że za dużo korzysta z Twittera stąd ta oszczędność znaków.....


RE: Polska liga a liga europejska. - Rave_PL - 31-08-2013

W Polsce jest taki problem, że kluby sprzedają dobrych, polskich zawodników, a pozyskaną kasę inwestują w jakiś szrot z zagranicy, który co prawda przyjdzie za darmo, ale pobiera najwyższą pensję i słabo gra. Jeśli ktoś, kto był kiedyś znany w Europie przychodzi do takiego klubu jak Legia, Wisła czy Lech to oznacza, że musiał strasznie upaść piłkarsko. A oni wciąż w nich inwestują, tracąc kasę. Trzeba trochę zaryzykować, wzmocnić się naprawdę przed sezonem, a później liczyć zyski z awansu do LM. Jeśli będzie nadal takie podejście "nie będziemy teraz nikogo kupować, bo nie wiadomo co będzie, jak awansujemy to wtedy się wzmocnimy" to nigdy nie awansujemy, albo jakimś ogromnym fartem. Nie oszukujmy się - najbliżej awansu była Wisła z APOELem. Ale jakby awansowała to byłoby mega szczęście, bo w tamtym meczu tylko Cypryjczycy grali w piłkę, a Wisła fuksem strzeliła gola. Tutaj tak samo - Steaua kontrolowała cały mecz, a Legia udawała, że atakuje.