PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--103)
+--- Wątek: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 (/thread-ogolny-temat-dla-zielonych-poczatkujacych-w-temacie-ps3)



RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - ps3_buy - 29-07-2013

4. Ok, a prędkość obrotowa? 5400? 7200?
7. Czyli muszę kupić:

hdmi-dvi-d
http://www.saturion.pl/product/96812/Akcesoria/Kable_i_adaptery/Kabel_HDMI_DVI-D_1_8_m_.html

lub hdmi-hdmi + przejściówka hdmi-dvi-d prawda?
Która wersja jest lepsza? Tzn., która oferuje lepszą jakość wizualną?
13. Czy pad do PC np. http://www.skapiec.pl/site/cat/72/comp/209377 uruchomi się w ps3?
15. Ja myślałem, żeby kupić dysk wewnętrzny sata i najwyżej kabel sata>usb, ale teraz patrzę i takiego nie ma Sad tylko adaptery.

To już lepszą opcją byłoby kupić dysk USB, ale mówisz, że nie można wszystkiego na nim zapisać? Przecież te dyski różnią się tylko interfejsem, którym podłączamy. Nie rozumiem.

PS Jest jakieś ograniczenie pojemności do portów USB tego PS3?
PS2 Czy mogę bezpośrednio podłączyć głośniki na jackach do ps3 jak będzie używany monitor, a nie tv?

Dziękuje Wam bardzo za odpowiedzi
Pozdrawiam


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Crunky - 29-07-2013

Predkosc 5400 , przy wiekszej ps moze sie grzac i byc glosniejsze


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - JaDCorbeN - 29-07-2013

7. zależy od monitora, nie jestem pewien czy ta zadziała ale zawsze po zakupie możesz zwrócić
13. Dostaniesz pada w komplecie, pady inne działają lub nie niektóre zadziałają odwrotnie inne w ogóle. Jednak najlepszym wyjściem jest pad oryginalny bezprzewodowy.
15. Tylko że po podłączeniu dysku USB nie będzie on traktowany jako główny dysk i konsola nie zapisze na nim danych gier czy save. A w ogóle to po co taka kombinacja?

Nie ma ograniczenia tylko FAT32 co swoją drogą daje pewnego rodzaju ograniczenie: pliki do 4GB nie większe a gry mają w obrazach i po 10 GB
Nie ma wejścia Jack musi być na kablu AV i przejściówka ale i tak w głośnikach musi być wtedy wzmacniacz.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - ps3_buy - 29-07-2013

(29-07-2013, 17:44)jadcorben napisał(a): 7. zależy od monitora, nie jestem pewien czy ta zadziała ale zawsze po zakupie możesz zwrócić
13. Dostaniesz pada w komplecie, pady inne działają lub nie niektóre zadziałają odwrotnie inne w ogóle. Jednak najlepszym wyjściem jest pad oryginalny bezprzewodowy.
15. Tylko że po podłączeniu dysku USB nie będzie on traktowany jako główny dysk i konsola nie zapisze na nim danych gier czy save. A w ogóle to po co taka kombinacja?

Nie ma ograniczenia tylko FAT32 co swoją drogą daje pewnego rodzaju ograniczenie: pliki do 4GB nie większe a gry mają w obrazach i po 10 GB
Nie ma wejścia Jack musi być na kablu AV i przejściówka ale i tak w głośnikach musi być wtedy wzmacniacz.

7. To mnie zmartwiłeś. Da się to jakoś sprawdzić przed zakupem, bo po rozpakowaniu już nie będę mógł oddać.
15. Kombinacja po to, że i tak nie będzie trzeba tyle na gry, a jak będzie na usb to posłuży jako przenośny dysk na dane.

To w takim razie jaki system plików mają wewnętrzne dyski?

To z tymi głośnikami będzie chyba problem...na jednym z nich jest otwór na słuchawki to pewnie jest to wyjście, więc nie podepnę tam PS3 z przejściówką 2>1 jack?

PS Dziękuje Wszystkim za odpowiedzi.


Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Szymon - 29-07-2013

Na dysku zewnętrznym nie instaluje się gier.


___________________
Tapnięte z iPhone 3GS


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - JaDCorbeN - 30-07-2013

@Szymon mówi dobrze - polać mu!
A dyski wewnętrzne mają system plików SONY, do niczego go nie podłączysz ponieważ nie będzie rozpoznawany przez żaden inny system (Linux, Windows, MAc)


Playstation 3 Super Slim 12 GB + WD SCORPIO 500GB WD5000LPVX. Pytanie początkującej. - Aneta90 - 03-08-2013

Witam,
Chcę kupić w poniedziałek swoje pierwsze PlayStation 3. I mam do Was pytanie. Chcę kupić tańszą wersję Playstation 3 Super Slim 12 GB ponieważ posiadam dysk twardy 500GB HDD Western Digital WD SCORPIO 500GB 2,5" WD5000LPVX 7mm SATA III. Czy bez problemu PS3 mi go zobaczy? Chciałam zaoszczędzić pieniądze w ten sposób. Czy taki dysk wystarczy włożyć przed uruchomieniem konosli i system sam już za mnie wszystko sformatuje? Czy dysk trzeba jakoś wcześniej przygotować np. w FAT32 lub usunąć wszystkie partycje pod Windowsem?
Pozdrawiam
A.


Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Szymon - 03-08-2013

Trzeba kupić koszyk na dysk (bodajże 50PLN) i wtedy montujesz.
Konsola zrobi resztę Wink z dysku jednak stracisz dane.


___________________
Tapnięte z iPhone 3GS


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Aneta90 - 03-08-2013

Dziękuję za informację. Właśnie kupiłam za 39 zł tę ramkę na dysk w RTV AGD. Teraz aby do poniedziałku. Smile


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - ps3_buy - 08-08-2013

Jeszcze raz proszę o pomoc. Okazało się, że zamiast nowego PS3 będzie używana z UK.

Dwa pytanka:

1. Czy taka konsola z UK będzie normalnie działać na terenie PL? Pytam, ponieważ gdzieś czytałem coś odnośnie różnych "terytoriów" i nie wiem czy w tym wypadku ma to znaczenie.
2. Jak wyczyścić konsolę? Wiem o fan teście, ale obawiam się, że tutaj nie pomoże Smile. Myślałem o otworzeniu obudowy i przejechaniu odkurzaczem, ale nie wiem czy tak się to robi w PS3.

Proszę o wyrozumiałość dla "zielonego" w temacie PS3.
Pozdrawiam