PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--103)
+--- Wątek: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 (/thread-ogolny-temat-dla-zielonych-poczatkujacych-w-temacie-ps3)



RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Kami3n147 - 31-12-2019

Cześć,
Posiadam dwie konsole PS3 FAT,obie mają plombę i są w takim samym stanie bdb-.
1.CECHG04 Data Code 7D
2.CECHL04 Data Code 8D + Oryginalny Karton.

Niestety obie konsole są już dość głośne, więc trzeba zmienić pastę i tu pytanie do Was:
Którą konsole wybrać, zerwać plombę i wyczyścić, a którą zostawić w fabrycznym stanie z plombą? Jest szansa, że któraś z nich ma większą wartość?
Jaka pasta będzie najlepsza do użycia w PS3? Czy pod IHS dać taką samą jak i nad?


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Jolek - 31-12-2019

Tu masz trochę info i CECHGxx:
https://www.psdevwiki.com/ps3/CECHGxx.

Tu o CECHLxx:
https://www.psdevwiki.com/ps3/CECHLxx.

Jak widzisz mają one inne pamięci, płytę główna, RSX został wykonany w innym procesie technologicznym (fotolitografii), pobierają inne ilości mocy:
SEM-001\VER-001, 256MB NAND\16MB NOR, 90nm\65nm, 160w/280w-130w/280w.

O ile płyta główna i pamięci mogą cię średnio obchodzić, to pewnie jest różnica w ilości wydzielanego ciepła.

Czyli CECHG04 bardziej powinna się grzać.

Z zewnątrz powinny wyglądać tak samo, obie nie obsługują sprzętowo gier z PS2.

Do CECHG04 nie masz pudełka (co zawsze podbija cenę), bardziej się grzeje...
To tylko moja rozkmina.

Co do past to kiedyś polecano Arctic cooling MX2/MX4, można jeszcze Arctic Silver 5.
Nie wiem jak to jest teraz, więc musisz poszukać...


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - a_team - 28-09-2020

Panowie ostatnio mnie nosi na uzupełnienie kolekcji od PS3 (nigdy nie miałem). Chciałbym kupić konsolkę do ogrania kilku exów, nie zależy mi na przerabianiu jej na kopię, chyba, że to nie jest trudne i można jakoś z dysku odpalić. Czy doradzicie w jaką wersję celować ? Fat, Slim, Superslim ? Chciałbym na rynku wtórnym kupić tanio dobry sprzęt, żeby służył latami i pozwolił na ogranie kilku tytułów Smile


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Jolek - 28-09-2020

To FATy raczej odpadają.
Czasem padają tam kondensatory, nie wiadomo czy taka konsola nie była po rebalingu.
No i czy ktoś wymienił pastę pod (nie nad) IHS.

Ze SLIMów to bym brał model CECH-25xx.
Z odpowiednim datacode to i ją przerobisz aby miała CFW:
https://www.psdevwiki.com/ps3/Datecode.

SS to trochę taka taniocha ale są to najmłodsze konsole,
więc jeszcze trochę powinny pochodzić.
Najgorszym dla mnie minusem tych modeli jest napęd.
Z powodu braku praktycznie jakiegokolwiek wygłuszenia jest on słyszalny.
Jednak jak korzystasz z PSN Store to ten problem cię nie dotyczy.

Jak nie interesuje cię CFW to i tak (na razie) na razie na każdej konsoli można zainstalować HEN (Homebrew Enabler).
Jakie są różnice między CFW a HEN to pewnie sam znajdziesz bo tych informacji powinno być sporo.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Berion - 13-10-2020

Cytat:Chciałbym na rynku wtórnym kupić tanio dobry sprzęt, żeby służył latami i pozwolił na ogranie kilku tytułów

Latami będziesz ogrywał kilka tytułów?

Jeśli nie interesuje Ciebie jej exploitowanie (swoją drogą banalne, póki Sony nie zaktualizuje fw, czyli obecnie na 4.86) i najważniejsza jest cena to bierz byle jaką. Miej jednak na uwadze, że im starsza tym dłużej przetyrana w nieznanych Tobie warunkach i tym większa szansa na YLOD/RSOD.

Na modelach CECH-25xx z nowym boot loaderem i wszystkich CECH-3xxx/4xxx, póki co, niemożliwe jest wgranie CFW. Właścicielom tych modeli musi wystarczyć HEN.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - a_team - 14-10-2020

Latami, bo kolekcjonuje gry i sprzęt, dlatego chciałbym czasem wracać do starego sprzętu i pograć w starocie Wink Jak kupię, to chce, żeby już ze mną została na bardzo długo. Co do gier, to mam xbox'y, więc wchodzą w grę tylko ex'y i to pewnie oryginalne, ale jakieś odpalanie kopii może by się przydało na przyszłość Wink


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Atr3ju - 15-10-2020

Mam już chyba 4 lata model 2504 i nadal ma temperature podczas grania około 60 stopni. Ten model polecam, pewnie posłuży na lata.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Berion - 16-10-2020

Wszystkie modele PS3 są wadliwe w takim czy innym zakresie. CECH-2xxx chorują na odklejający się NOR i bad blocki na nim (czyli w konsekwencji RSOD). Starsze z kolei na YLOD (odklejające się Cell/RSX).

Można mieć szczęście jak ja i przetyrać 11000 godzin na CECHL04, a można też mieć pecha i pożegnać się z nią po kilku tysiącach. Reguły nie ma, ale dobrą praktyką jest pilnowanie temperatur (wymagany chyba CFW, na HEN się nie znam) i co kilka miesięcy przedmuchiwanie (specjalny tryb pracy PS3, na grubych włączenie pstryka podczas trzymania power, na nowszych trzymanie power i wsadzenie tak kabla).


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Atr3ju - 17-10-2020

@Berion

Znajomy tydzień temu kupił ten model z kompatybilnością wsteczną a jak zapytałem go jak chodzi i czy sie grzeje to mi powiedział że ktoś nałożył paste termal grizzly więc ma spoko temperature więc może uda sie potyrać na niej tyle co Ty. Sam zauważam że jak dbasz o niskie temperatury zwłaszcza w lato to konsola długo podziała.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Szymon - 18-10-2020

Tak ale weź to nałóż. 2 razy podejmowałem się zdjęcia ihs i rozj*balem. Macie jakieś metody? Narzedzia? Thermal Grizzly akurat właśnie do mnie jedzie, mam grubasa z wbudowanym PS2, uważam, że jest co ratować.