PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--103)
+--- Wątek: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 (/thread-ogolny-temat-dla-zielonych-poczatkujacych-w-temacie-ps3)



RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - norton9988 - 30-01-2016

Gdyby można było tak przenosić gry to by nikt ich nie kupował tylko wszyscy by ściągali z torrentów.
Masz wybór, albo kupujesz drugi laser, albo jeśli masz slima lub fata oddajesz do downgrade. Innych możliwości nie ma.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - benq1 - 13-05-2016

Mam zamiar w niedługim czasie zakupić używane PS3, tak za 300 - 350 zł. Jak myślicie warto ? Jak wygląda obecnie społeczność online ? Czy jest jakieś info o zamknięciu PSN ?
Prawdopodobnie i tak po wakacjach zakupię PS4, ale chciałem sobie ograć parę tytułów w oryginale (nie remastery): Killzone, Ucharted, God of War, The last of us...
Na coś szczególnego zwrócić uwagę przy "używaku" ?
Ogólnie konsolkę mam zamiar podłączyć do monitora (Benq T2210HD) przez DVI, a dźwięk do wieży.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Spaidi - 13-05-2016

Duzo o tym bylo na forum, ale PS3 zyje i ma sie dobrze, bardzo duzo jest ciekawych gier na allegro w niskich cenach. Serwery online na popularnych tytulach nie swieca pustkami. Trojeczka ma ogromna biblioteke gier i niektore grzech nie ograc. Ja posiadam od nowosci SuperSlima, uwazam to co nowsze bedzie sie sprawowalo lepiej, na dodatek ja dbam o takie sprzety, a nie mam pojecia jak ktos uzytkowal konsole wczesniej. Ja sobie wersje SS chwale, ludzie narzekali, ze tandetny plastik itd. Cos moze w tym jest ale tak to konsola dziala dokladnie tak jak powinna. Jest tu sporo zwolennikow tez Slima, jednak tam trzeba trafic na konkretna serie(polecam zapytac chlopakow), jednak starych Fatow bym unikal, duzo bylo wadliwych a na dodatek to bardzo stare sprzety


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - benq1 - 13-05-2016

Raczej też myślałem o SuperSlimie, ewentualnie Slim zwykły. Fata wykluczam. Może będzie okazja wyrwać komplecik za 300 zł...


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - mattek - 13-05-2016

Wyklucz FATa i rozglądaj się za Slimem lub SuperSlimem z gwarancją. Miałem kilka razy do czynienia z SS i nie zmienię swojej opinii na temat jakości wykonania - jest po prostu słaba, plastik rysuje się mega szybko oraz wygląda tanio. Jednak mimo kiepskiego wyglądu z zewnątrz, nie spotkałem się z problemami technicznymi, a kilku znajomych tę wersję posiada. Jeżeli więc nie przeszkadza Ci to, jak konsola się prezentuje, możesz wziąć ją pod uwagę. Tylko nie decyduj się na opcję 12GB oczywiście.

W innym przypadku, polecam opcję Slim. Wyróżnia się dwa modele - CECH-25xx i CECH-30xx. Ten pierwszy uchodzi za najlepszy z najlepszych, drugi, ciut gorszy, ale dalej trzymający poziom. Różnica polega głównie na zastosowaniu mniejszego wentylatora oraz usunięciu kontrolek informujących o odczycie z napędu i pracy karty sieciowej, do tego przeważnie pierwszy jest przerabialny. Sam jestem użytkownikiem tej drugiej rewizji od ponad dwóch lat, a poprzedni właściciel też chwilę przy niej spędził i nie mam na cokolwiek prawa narzekać. Jak być powinno, tak jest, dlatego nie miałem okazji w tym przypadku skorzystać z gwarancji.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - benq1 - 13-05-2016

Znalazłem takie coś. Wiem, że to lombard i wersja 12 gb, ale gość sprzedałby za 280 zł. Oczywiście kupiłbym przez allegro. Trochę porysowana i brudna, ale doczyścić można samemu. Oczywiście dalej szukam ofert, bo nie wykluczam, że chciałbym coś do/za +/- 300 zł kupić. A właśnie, posiadam dysk z lapka 2,5' - 120 gb. Z tego co czytałem wymiana jest prościutka, więc z wersji 12 gb zrobiłbym 120 gb.
PS. Przeglądając gry-online, widzę, że jeszcze kilka tytułów wyjdzie na PS3, ale z większych to chyba tylko Lego Star Wars.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - mattek - 13-05-2016

Trochę "zajechany" to PS3, a nie widzę, żeby była udzielana gwarancja na sprzęt. Osobiście takie oferty zawsze omijam.
Dysk można bezproblemowo zmienić, nawet można to zrobić bez sanek.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Makaveli - 14-05-2016

Konsola wygląda fatalnie i prawdopodobnie nie domyka się jej shutter od płyt. U mnie też się tak dzieje, ale jest to normalny objaw - dociągam do końca i działa. Nie wiadomo natomiast, czy w tej konsoli nie jest to już nieodwracalne uszkodzenie.

Nie brałbym jej nawet za sto złotych.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - norton9988 - 14-05-2016

Dodatkowo pad to tandetna podróbka w tej konsoli z lombardu (CECHZC2U).
Szukaj modeli SLIM CECH-2104 oraz 2504 oraz super slimek cech-4204 oraz 4304. Unikaj slimek z numerem cech-2004 oraz 3004 (jeśli poszukasz na allegro to jeśli uszkodzony slim to prawie zawsze 3004) oraz pierwszych super slimek 4004 (niektóre miały problemy z płynnością w grach spowodowane zamontowaniem zbyt wolnych dysków, chodzi o model 500gb)


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - benq1 - 14-05-2016

Dobrze wiedzieć, bo bym się naciął. Tak z ciekawości (jeżeli śledzicie ogłoszenia), zdarza się czasami wyrwać konsolkę w dobrym stanie za +/- 300 zł ?
PS. Znalazłem jeszcze inną ofertę. Poszedł mail za zapytaniem o model pada i konsoli...