PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--103)
+--- Wątek: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 (/thread-ogolny-temat-dla-zielonych-poczatkujacych-w-temacie-ps3)



RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - norton9988 - 28-08-2015

Tylko nie bierz cech-3004. Prawie wszystkie uszkodzone slimki na allegro to wlasnie 3004 (problem z zasilaniem, po włączeniu konsoli zapalają się diody i gasną oraz 2004 (często konsola po chwili wchodzi na najwyższe obroty lub ylod). Szukaj modelu slim najlepiej cech-2104 oraz 2504. Najmniej awaryjne modele. Potem patrz na super slimki ze względu na to, że są najmłodsze oraz na allegro uszkodzony model widziałem tylko raz i to komuś konsola spadła z komody.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - siemieniaka - 30-08-2015

Oglądałem aukcje tych modeli, ale chciałbym wiedzieć co tak naprawdę może się zdarzyć z tymi modelami? Jakie problemy mogą pojawić się w 3004, 2104 i 2504? Smile


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - MadoxLx - 29-10-2015

Witam!! mam takie pytanie. jestem użytkownikiem PS3 ze względu na to że lubie grać oglądam filmy itd mam dwie sztuki. problem mam taki w PS3 (slim CECH-3003B) strasznie tnie. zacinają się gry - te zapisane na dysku, z płyt, dema itd. konsola długo się uruchamia i czasami zacina sie nawet w menu. Ktoś podpowie co to może być?? obstawiam że to dysk (320gb) Sad

    Witam!! Mam problem z moim PS3! Przeskanowałem dysk a na zdjęciu jest wynik skanowania! Czy to oznacza że dysk do wymiany?? A może da się uratować?? Dzięki za pomoc !


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - tomas1395 - 03-11-2015

Witam.

1. Czy do PS3 można podłączyć dysk 3,5" SATA? W internecie mnóstwo wersji, a nie wiem której ufać. Czytałem o wyciąganiu kabli i podpinaniu dysku poza konsolą. Warto? Czy jest tyle pierdzielenia co z wyciąganiem kabli w ps2? Jak mniemam, na granie z zewnętrznego nie ma co liczyć? (z tego co pamiętam to format FAT32)

2. Jak kupię grę w pudełku, używaną, to czy będę mógł grać online? czy te gry trzeba gdzieś aktywować?

3. Ile dać za PS3 i jakie kupić? Mam pada od PS2 i pada, który jest kompatybilny z PS3, więc nie wiem czy jest sens kupna konsoli z kolejnym padem, chociaż nie pogardziłbym bezprzewodowym. Czy zasilacz od PS2 podejdzie czy nie? Czy któraś z wersji nie ma np. wyjść RCA?

4. Jak z emulacją PS2, PSP? Gdzie kupować takie gry?


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - piotros - 04-11-2015

Ad. 1. Pewnie się da, ale po co. Za dużo kombinowania, a za mało korzyści... Grać z dysku zewnętrznego się nie da.
Ad. 2. Wszystko zależy od gry, ale generalnie większość gier nie ma lub już nie ma on-line pass żeby grać po sieci, ale są wyjątki. Warto sprawdzić konkretną grę przed zakupem.
Ad. 3. Zasilacz od PS2 nie będzie działał, chyba że mówisz o kablu zasilającym do PS2 model 9000x, to wtedy ten sam kabel będzie pasował do PS3...
Ad. 4. Możliwość uruchamiania gier z PS2 miały tylko początkowe modele, które są teraz drogie i rzadko dostępne w dobrym stanie. PSP nie da się emulować.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - tomas1395 - 04-11-2015

1. Chcę mieć ten dysk w konsoli. Nie chcę dopłacać 100-200zł za dysk 500GB.
4. Na pewno się nie da? Widziałem na necie jak grali w GoW z PSP?


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Makaveli - 04-11-2015

Były pewne gry w ramach PS2 Classics bądź HD Classics i tam właśnie pojawiał się reedycje gier z PS2 i PSP podbite do HD. Nie znaczy to, że możesz kupić grę na PS2 bądź PSP i grać na PS3.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - tomas1395 - 07-11-2015

A na modzie nie da się grać w gry z PSP? Serio, szukałem emulatorów, jakie istnieją na PS3 i były tam chyba wszystkie z PS2 + emu PSP I PS2.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - mattek - 07-11-2015

Pewnie ten trick polega na podobnej zasadzie co odpalanie gier z PS2. Konwertuje je tak, aby konsola widziała i potrafiła je obsłużyć jako klasyki z PS2 np.
Niestety, tylko na przerobionej konsoli.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - tomas1395 - 09-11-2015

A jeszcze pytanie co do dysku, jest może gdzieś tutorial jak podłączyć taki dysk do PS3? A na przerobionej konsoli można grać w gry z dysku zewnętrznego? Da się zainstalować na niej grę na zewnętrznym hdd? Niby jest tam FAT32, czyli max 4GB, a co z EXFAT32? A może exfat nie będzie współpracował i zostanie robienie partów z gier, a potem ich instalacja?

I może od razu spytam się też o gry, bo też nie jest to dla mnie jasne Tongue.
Jeśli kupię używaną grę, dajmy na to FIFA 16 to czy trzeba to aktywować tak, jak na PC, gdzie żeby uruchomić daną grę trzeba podłączyć ją do konta Origin lub Steam? Jeśli założę konto PSN to będę mógł taką grę dodać do swojej biblioteki czy po prostu będę zmuszony do wkładania gry do napędu lub instalacji na dysku, bez widoczności w PSN?