PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--103)
+--- Wątek: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 (/thread-ogolny-temat-dla-zielonych-poczatkujacych-w-temacie-ps3)



RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Ultran - 31-05-2015

Po tylu latach jak wygląda sytacja z awaryjnością PS3? Czy zakup Super Slima ma jakiś sens i nie lepiej kupić starszy a lepiej wykonany model?


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Spaidi - 31-05-2015

Ja mam juz sporo czasu SS i nic się nie dzieje. Masz gwarancje itd. Po co kupować używana stara konsole, nigdy nie wiesz kto i jak jej używał.

Wysłane z mojego MediaPad T1 8.0 przy użyciu Tapatalka


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - VortaL - 31-05-2015

To, że Slim jest lepiej wykonany to nie ma tak naprawdę pokrycia. SS mam od Grudnia 2012/2013 Stycznia i trzyma się.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - mattek - 31-05-2015

Jeżeli miałbyś okazję dostać Slima nowego/mało używanego z gwarancją producenta, bierz starszy model. W innych wypadkach nie ma sensu Wink


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - norton9988 - 01-06-2015

Zalezy tez ktory slim. Model 2004 byl awaryjny, a 3004 nie odbiega jakoscia od super slimek. Najlepsze sa 2104 oraz 2504.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - JaDCorbeN - 01-06-2015

Najlepszym modelem była 2504. Jednak teraz nie ma co deliberować, seria 20xx była dosyć awaryjna no i wymiana napędu też problematyczna. Używałem różnych wersji i albo miałem szczęście albo co , żadna mnie nie zawiodła czy to 3004 czy 4xxx.

Zawsze będę powtarzał: nie ważny jest model konsoli, tylko jak kto jej używa i czy o nią dba!


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Ultran - 01-06-2015

Tutaj masz racje że sposób jak ktoś dba o konsole jest ważny. Jednak czasem materiały i sposób produkcji jest na tyle znaczące że zwiększa jej żywotność. 7 genracje chciałbym zakończyć kupując PS3 bo jest kilka tytułów które mnie interesują i dlatego pytam jaki model warto było kupić. Slim jest wg mnie ładniejszy i lepiej wykonany, cichszy i napęd szczelinowy za to SS jest mniejszy a często bym podróżował z konsolą więc to zdecydowanie plus do tego można jeszcze dorwać prawie nowe sztuki.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Makaveli - 02-06-2015

No więc właśnie - kieruj się takimi, niezwiązanymi stricte z jakością konsoli czynnikami, bo niezależnie od tego, jaki model wybierzesz, będziesz zadowolony. Oczywiście, delikatnie zaprzeczając poprzedniemu zdaniu - nie bierz konsoli FAT. To już przeżytek, bliżej jej do nastoletnich lat niż do przedszkola. Te sprzęty są już wyeksploatowane, a nowe są traktowane jako przedmiot kolekcjonerski.



RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - JaDCorbeN - 02-06-2015

Dlatego też nie odnosiłem się w wypowiedzi do konsol FAT - nie ma najmniejszego sensu, no chyba że dostaniesz za przysłowiową złotówkę.
Ze względów gwarancyjnych rozglądałbym się za SS, potem za SLIM. Jeszcze niedawno serię 25xx czy 3xxx można było wyrwać na gwarancji, teraz to białe kruki Smile


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - VortaL - 02-06-2015

Ogólnie to mogę tu napisać, choć PS 3 mam już ponad dwa lata. Opcja wygładzania krawędzi w menu konsoli coś daje? Dla mnie to znikomy efekt, prawie wcale. Wiem tyle, że przy wyłączeniu opcji AA w BF 3 na PS3 zmniejszał się input lag, ale co do opcji z menu to sam nie wiem. Co do Fatek, to taki dzieciak u mnie z miasta ma po bracie już tyle lat i chodzi elegancko.