PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--103)
+--- Wątek: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 (/thread-ogolny-temat-dla-zielonych-poczatkujacych-w-temacie-ps3)



RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - tomas1395 - 21-04-2015

Zastanawiam sie nad kupnem ps3. Mam jednego pada kompatybilnego z trojka. Chce kupic tv 40". Bedzie wystarczajacy do tej konsoli? Jakie parametty powinien miec czyli kontrast, odswiezanie?chce kupic z modem i uzzywac dysku wewnetrznego i zewnetrznego. Podobno zew musi byc w fat. Jak grac w gry ktore waza wiecej? Ktore wersje i egzemplarze sa najmniej awaryjne i nie ma z nimi klopotow? Ile przeznaczyc na zmodowana ps3 z dyskiem i padem?


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - tomx1989 - 21-04-2015

tomas1395 napisał(a):Chce kupic tv 40". Bedzie wystarczajacy do tej konsoli?
Wielkość telewizora jest zależna od tego jak daleko będziesz siedział od niego. Do PS3 tv powinien być co najmniej hd ready, a najlepiej 1080p czyli full hd, przyda się jakbyś kiedyś kupował konsolę nowszej generacji(WiiU, bo reszta ma problem z 1080p) i najlepiej z jak najmniejszym input lagiem. Większość tv ma odświeżanie 60Hz, te z większym to przeważnie tv z 3d, ale i tak max. dla konsol to 60Hz.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - tomas1395 - 22-04-2015

3D to zbędny bajer, tak samo Smart TV, które jest mocno ograniczone. Z tymi nextgenami to mnie to nie rajcuje. Mam PC od nowych gier, a na PS3 przypomniałbym sobie niektóre tytuły, zagrał w te, które nie grałem i przeszedł exclusivy


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - tomx1989 - 22-04-2015

No tak 3D to zbędny bajer, ale za to odświeżanie 100Hz+ przydaje się jak chcemy do tv podłączyć pc i na nam grać. Mi też nowa generacja konsol w ogóle mi się nie podoba, co to za nextgeny które mają wydajność mojego budżetowego PC z przed 1,5 roku i gry poniżej 30 fps. Za to WiiU to fajny sprzęt, ze świetnymi exami w 1080p i 60 fps. Co do smart tv, to nie polecam, lepiej kupić osobne urządzenie z androidem, czy chociażby PS TV które ma świetną przeglądarkę. PS3 warto mieć dla kilku exów, sam kupiłem, poprzechodziłem i sprzedałem. Loadingi by mnie wykończyły, ale pewnie z przeróbką i odpalaniem gier z HDD PS3 jest znośne Smile


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - tomas1395 - 22-04-2015

Hehe, jakbym czytał swój post. Wróćmy do tematu. Mam jednego pada pod USB, który jest kompatybilny z PS3 i PC, jednego od PS2, czyli musiałbym kupić przejściówkę, a więc kupno pada w konsoli już raczej odpada i cena spada. Potrzebuję samej zmodowanej konsoli z dyskiem i kablami, mówiąc krótko: takiej, którą wyjmuję z pudełka, podłączam i gram. Czytałem sporo postów o graniu z dysku i wiele jest sprzecznych. Raz podają, że trzeba mieć dysk zewnętrzny w formacie FAT32 (4GB maks), a raz, że może być i NTFS. W takim razie jak grać w gry z dysku z fat? Ile maks wydać na taką konsolę? Jakich wersji i egzemplarzy unikać? Jaki mod będzie najlepszy (coś jak FMCB, czyli odtworzy niemalże wszystko)?


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - norton9988 - 23-04-2015

Co do nieoryginalnych padów i Dualshocka 2 przez przejściówkę, to sporo gier nie działa np. seria Gran Turismo, GTA V, FIFA 13 i w górę (na FIFIE 12 jeszcze działają podróbki). Co do przeróbki to tylko cfw. Cobra po update do 4.70 szwankuje oraz od softu 4.60 wymaga płyty SWAP. Co do CFW i dysku zewnętrznego to może być dysk sformatowany w FAT32 lub NTFS. W większości gier to bezproblemów wchodzą na fat32 ponieważ, gry nie są w iso. Niektóre gry które mają jakiś plik większy od tych 4GB, wtedy dzieli się go PS3SPLITTEREM. Jeśli chcesz mieć dysk w NTFS to musisz mieć gry w ISO i w innym folderze. Więc możesz grać z dysku w formacie NTFS lub FAT32. Co do modelu to polecam ostatnie faty, a najlepszym wyborem to slimki cech-21xx lub 25xx. Aby konsola nadawała się do CFW musi mieć datacode do 1A. Jeśli byś miał konsolę z ofw wyższym niż 3.55 to trzeba zrobić downgrade. Napisz do Jadcorbena, on tym się zajmuję.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - tomas1395 - 23-04-2015

Mam oryg pad ps2 i pada ktory wedlug producents jedt w 100% kompatybilny z ps3.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Spaidi - 17-05-2015

Oryginalny pad ps2 i "producent" chyba juz nie mówisz o Sony, bo reszta to są zamienniki. Nie ma idealnie kompatybilnego pada(ps2) z ps3. Nie wszystkie gry widza pada od ps2, np resistance 3

Wysłane z mojego MediaPad T1 8.0 przy użyciu Tapatalka


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Amvelian - 21-05-2015

Witam.

Mam pytanie a nie chce po jedną odpowiedz zakłądać nwoego tematu.

Mianowicie, posiadam konsole Cech-2501A

[Obrazek: 11275667_795179373931200_1230536217_n.jp...e=55603CED]

I teraz moje pytanie :

Jaki laser powinienem kupić ? mam małe problemy z wyborem gdyż są 2 tabele i trochę jestem zdezorientowany 450A, 450D.


Dwie tabele i różne wersje , a chce kupić na allegro i nie che mieć potem problemu z niepasującym laserem :/

Tutaj Cech25 posiada 450D - 450DAA

[Obrazek: 61%2Bge2SV5-L.jpg]

A tutaj posiada 450A - 450AAA

[Obrazek: 2yk0r2w.png]



------------------------------------

ok byłem w serwisie, i kupiłem 450D , podczas gdy wymieniałem laser była na nim również naklejka której w obudowie nie było widać z napisem 450D...

Także problem został rozwiązany


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Makaveli - 21-05-2015

(23-04-2015, 11:07)norton9988 napisał(a): Co do nieoryginalnych padów i Dualshocka 2 przez przejściówkę, to sporo gier nie działa np. seria Gran Turismo

Jak najbardziej DS2 z adapterem kablowym USB działa w przypadku Gran Turismo. Nawet analogowe przyciski są wykrywane, w zależności od przejściówki, której używamy.