PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--103)
+--- Wątek: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 (/thread-ogolny-temat-dla-zielonych-poczatkujacych-w-temacie-ps3)



Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - krzysiekao - 15-02-2015

a bez konsoli. Np pod PC na USB?


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - mattek - 15-02-2015

No to chyba podobnie, bo tutaj i tutaj to USB o takiej samej wydajności prądowej czyli 500mA. No chyba, że podłączysz pod 3.0 to zapewne będzie szybciej bo tam to już 900mA.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - blazej801 - 28-02-2015

Witam. Mam zamiar niedługo kupić sobie PS3. Myślałem o używanym Super Slim, ponieważ ciężko w sklepie już znaleźć nowe PS3, a poza tym używaną można dostać nawet poniżej 500 zł. Jednak mam parę pytań przed zakupem:
1. Posiadam dysk 120 GB, z laptopa. Czy będzie działał z PS3 ? Jeżeli w konsoli nie będzie sanek to mam zamiar kupić te. To jest kawałek blachy, więc chyba nie warto dopłacać za oryginalne ?
2. Jak myślicie ile jeszcze "pożyje" PS3 ? W sensie chodzi mi o premiery nowych gier oraz ile jeszcze będzie działać PSN, bo nie ukrywam, że mam zamiar grać również on-line.
3. Na co trzeba ogólnie zwrócić uwagę przy zakupie ?
4. Jak to jest z używanymi grami ? Bo ponoć, że od pewnego roku do gier dołączany był on-line pass, który po użyciu blokował możliwość gry przez Internet na innej konsoli ? Znalazłem taką listę. Czy doszły jeszcze jakieś tytuły ?
5. Jeżeli będę grał w Single'a to można śmiało kupować używki ?
6. Posiadam CRT TV 21', wiem, że to samobójstwo grać przez AV na takim starym telewizorze, ale mam zamiar podłączyć pleja pod taki monitor, przy użyciu HDMI -> DVI. Czy nie będzie żadnych problemów i czy będzie można grać komfortowo na takim monitorze ?
Pewnie i tak kiedyś kupię PS4 jak stanieje, ale mam na PS3 jeszcze trochę gier do ogrania, a niska cena konsoli, duża popularność i tanie gry skutecznie zachęcają mnie do nadrobienia zaległości.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Spaidi - 28-02-2015

Trochę dziwna ta twoja wypowiedź, ze ciężko znaleźć ps3 w sklepach. Sporo tego widuje.
Co do reszty
1. O dyskach sobie poczytaj dokładnie, ale z tego co wiem to normalnie zamontujesz
2. Spokojnie jeszcze dobrych parę lat, gier sporo na wielu jeszcze tetni życiem multi. PSN będzie na ps3 długo wspierany, ps+ mocno związali z ta konsola.
3. Na model konsoli CECH(używane). Nowe są juz tylko superslim. 4.online pass nic nie blokował, to był kod który umożliwiał granie online(single bez zmian). Czasami są w ofercie używki bez zużytego online pass, bądź ludzie czasami sprzedają same kody. Ale juz nie używa się tego w nowych grach.
5. Tak
6. Komfortowo nie, każdy widzi to inaczej, da się podłączyć konsole bez problemu przez np chinch.

Wysłane z mojego MediaPad T1 8.0 przy użyciu Tapatalka


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - denis118 - 28-02-2015

Warto zapoznać się trochę z tymi online-passami. Ostatnio zakupiłem używkę Battlefield 3 i okazało się że potrzebuję do niej klucza.
Wchodzę do sklepu i okazuje się że Online-pass do oto tego tytułu już mamy darmowy. Więc lepiej zapoznać się prędzej czy potrzebujemy oto taki kod, a jeśli potrzebujemy to czy już nie mamy go za darmo.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - blazej801 - 28-02-2015

Bardzo dziękuję za wyczerpującą garść informacji. Przeglądam allegro i gry używane są naprawdę tanie jak barszcz. Do 30 zł to można wybrać wiele tytułów. Poza tym jest parę zaległości do nadrobienia (Killzone, GT, Uncharted, Motorstorm, Heavy Rain, LBP, RDR), a poza tym taniej mnie wyniesie kupno używanego PS3 niż upgrade kompa, żeby pograć m.in. w GTA V.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - JaDCorbeN - 28-02-2015

Do montażu HDD w PS3 obojętnie jakiej jednak warto użyć sanek, już sporą ilość SS miałem do naprawy po właśnie byle jak włożonym HDD. Na tym najlepiej nie oszczędzać kupując w zasadzie nie tani sprzęt,co to za różnica jak konsola kosztowała 1000 to dopłata 30 zł za sanki. Śmieszna oszczędność!
Pasuje dowolny HDD 2,5".
Moim zdaniem dłuuugo jeszcze, gry może nie będą tak często ale będą, wszak to dodatkowa kaska dla wydawców Smile
Ogólną pracę konsoli: czy nie nagrzewa się za mocno, nie wydaje dziwnych dźwięków, czy działa obraz na wszystkich ustawieniach i kablach. Często przy ustawianych wysokich rozdziałkach np 1080p, 1080i szwankuje sterownik HDMI, po standardowych kablach jest OK sprzedawca ustawia np 720p mówiąc że więcej i tak nie potrzeba, a za jakiś czas szlag trafia sterownik.
W obu przypadkach można kupować używki, online passy jak są do gry często można nabyć za grosze tak jak i grę.
Z monitorami zazwyczaj bywają problemy, nie wspierają w większości HDCP więc odbioru nie ma w ogóle. Kilku było na forum co krzyczeli że na byle jakiej przejściówce im działa, ale jak przychodziło do konkretów to nabierali wody w usta.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Snake - 16-03-2015

Witam,
Piszę tutaj, ponieważ nie ma sensu pisać nowego tematu.
Szukam jakiegoś headset'u do PS3.
Posiadam słuchawkę bluetooth Blaupunkt BT HS 112, jednak dźwięk jest średni i cały czas on wyłapuje dźwięki (sprawdzane podczas gry w GTA:V).
Jest jakieś dobre i tanie (w porównaniu do oficjalnego sprzętu) rozwiązanie? Najlepiej na kablu, ponieważ bluetooth może być zakłócane.
Jakieś oferty, porady??
Koszt jaki chciałbym wydać to max 100zł, dlatego zależałoby mi na tym, by było funkcjonalne (możliwość podpięcia pod PC itp.)


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - wowwotlk - 20-04-2015

Mam pytanie chciałbym pograć na słuchawkach ale mają mini jacka.Konsola PS3 fat . Czy muszę kupować nowe słuchawki ?


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - mattek - 20-04-2015

Na słuchawkach, ale chodzi o sam dźwięk z gry? Jeżeli tak, to możesz po prostu wpiąć je do telewizora lub przejściówką z jacka.
Można podobno korzystać ze zwykłych słuchawek jak z headsetu, a potrzeba do tego jedynie karty dźwiękowej na USB, jednak nic więcej na ten temat nie powiem, bo nie korzystałem z tego rozwiązania.