PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--103)
+--- Wątek: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 (/thread-ogolny-temat-dla-zielonych-poczatkujacych-w-temacie-ps3)



2 pytania odnośnie naprawy/ulepszenia - pietrek989 - 10-12-2014

1. Ile konsola fat (80gb) będzie działać po "lutowaniu" grafiki, tj. reballingu? Ile serwis powinien dać gwarancji?
2. Czy do konsoli można podpiąć dowolny dysk sata? Pewien gość wmawiał mi coś o jakiś pliku startowym, który trzeba wgrać do dysku i nie jest to "łatwe".?


RE: 2 pytania odnośnie naprawy/ulepszenia - JaDCorbeN - 10-12-2014

Po rebalingu czas pracy naprawdę może być różny, może pracować i rok jak rebal dobrze zrobiony, w PS3 jednak lepiej nie robić rebalu lecz wymienić cały układ RSX jest pewniejsze. Minimalny okres gwarancji w dobrych serwisach to 3 miesiące, niektóre serwisy dają nawet 6 miesięcy.
Dysk wymieniasz bez problemu. Jednak konieczne jest wgranie softu z pendriva co jest sprawą banalnie prostą zwłaszcza, że nawet pobierając soft ze strony pl.playstation.com jest opisane dokładnie jak go wgrywać.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - ashin - 10-12-2014

Warto dodać, że do dysku potrzebny jest zakup kieszeni na niego do Playstation, chyba że fatki miały go wbudowanego.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - JaDCorbeN - 10-12-2014

Tak teraz doczytałem: wymienić można bez problemu jeżeli chodziło o założenie większego. Fatki miały HDD więc kieszeń jest (chyba że kupujemy jakiegoś crapa i ktoś wydłubał, sprzedaje niekompletną), bez HDD nie ruszą to nie to co SS 12Gb.
Dostawić zewnętrzny można tylko USB, FAT32 Smile


Kupno konsoli PS3. - Bart - 21-12-2014

Czas kupić kolejną konsolę. Nie kupie PS4 ze względu na cenę. Nie chcę wydawać prawie 2kzł na konsolę. Nie znam się kompletnie na PS3, więc nie wiem jaki model, dysk będzie najlepszy. Wiem jedno, konsola będzie kupiona jako używana.


RE: Kupno konsoli PS3. - Makaveli - 21-12-2014

No to skoro używana, to wielkiego pola do popisu nie masz. Bierze się to, co jest.

Podobno model wersji Slim CECH-2504 jest najlepszy. Nie wiem, na jakiej zasadzie zostało to sprawdzone.

Osobiście posiadam SuperSlim w wersji CECH-4204. Startowo była to wersja 12GB, dorzuciłem od razu do niej dysk 500GB i sanki. Działa znakomicie, nie jest głośniejsza niż przedtem, nie grzeje się bardziej niż przedtem. Wszystko jest OK.

Myślę, że możesz rozglądać się za jakimkolwiek modelem konsoli z wyłączeniem modeli FAT (Classic). Jest to już sprzęt leciwy i nigdy nie wiadomo, ile jeszcze podziała. Slim miał swoją premierę w 2010 roku, a SuperSlim w 2013 i to właśnie w te modele bym celował.

Podaj swój budżet i co byś chciał mieć w zestawie, to może coś się na allegro dopasuje.


RE: Kupno konsoli PS3. - Bart - 21-12-2014

No właśnie. O jakim budzecie muszę myśleć?


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - 1903 - 21-12-2014

Szczerze, to powiem Ci, że w tej chwili nie ma sensu kupowania PS4, jeśli nie należysz do typów, którzy za wszelką cenę chcą być do przodu z konsolami. Sprzęt dopiero jest w fazie rozwoju, a przez rok nic szczególnego się nie wydarzyło. Jeżeli chodzi o cenę konsoli, to chyba najdroższe w tej chwili są klasyczne Slimy, które są dobrze wykonane. Ja osobiście polecałbym Fata, którego sam posiadam, choć teraz ciężej dostać w pełni sprawną konsolę 80GB, bo wiadomo, że już nie jest w produkcji, ale jest to świetny sprzęt. Myślę, że na pewno taką można jeszcze znaleźć na aukcjach, która nie jest po przejściach. Świetny design, dotykowe przyciski, połysk, bardzo dobrze się prezentuje. Dysk - to zależy od tego jakie masz wymagania, bo jeśli zamierzasz wrzucać filmy, ściągać gry bezpośrednio na dysk, to wiadomo, że w takiej sytuacji minimum 80GB, myślę. Slimy to też jak najbardziej sprawne konsole i najbardziej pewne jeżeli patrzymy pod kątem kupowania używki, bo takich znajdziesz najwięcej. Osobiście, odradzam Ci Super Slimy, czyli te "niskobudżetowe", które wyglądają strasznie tandetnie, natomiast nie wiem jak z awaryjnością, tutaj kto inny musiałby się wypowiedzieć. Cenowo zapewne przystępnie i to szczególnie przemawia za tym modelem. Dobrze byłoby, jakbyś napisał, na czym szczególnie Ci zależy, co chcesz wiedzieć.

(21-12-2014, 17:15)Makaveli napisał(a): Myślę, że możesz rozglądać się za jakimkolwiek modelem konsoli z wyłączeniem modeli FAT (Classic). Jest to już sprzęt leciwy i nigdy nie wiadomo, ile jeszcze podziała.

He, a co Ty myślisz, że każdy Fat na aukcji musi być od razu po masakrycznych przejściach? Jeżeli trafi na bardzo dobrą aukcję, zawsze może wyciągnąć więcej wytycznych od sprzedawcy i znaleźć konsolę w świetnym stanie. Ja na przykład, kupiłem 2 razy używane konsole PS2 Fat w 2008 roku i wielu ludzi również mi odradzało, gadając bzdury. A konsole działy znakomicie, przy czym zdążył mi się zepsuć Slim, a te Faty, które sprzedałem, to podejrzewam, że działają do dziś. Uważam, że PS3 Fat (CECHL04) to jest najlepszy model PS3 pod względem wykonania i jeśli udałoby się Bartowi znaleźć jakąś atrakcyjną aukcję, a sprzedawca gwarantowałby pewność produktu, to tandetę czyt. SuperSlim, nie ma co porównywać.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Makaveli - 21-12-2014

Myślę, że 600-700 złotych to taka optymalna kwota za jakiś ciekawy zestaw.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Bart - 21-12-2014

Nie chodzi mi o wygląda. Głównie chodzi o jak najmniejszą awaryjność.