PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--103)
+--- Wątek: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 (/thread-ogolny-temat-dla-zielonych-poczatkujacych-w-temacie-ps3)



RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Makaveli - 27-07-2014

Na tej aukcji kupisz kamerę PlayStation Eye, oryginalne akcesorium od Sony. Te kamery chodzą właśnie w takich cenach, nie jest to falsyfikat.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - miku31 - 27-07-2014

(27-07-2014, 17:43)Spaidi napisał(a): Mam pytanie co do Move(PS3)
Przymierzam sie do kupna, moje pytanie jest takie, czy istnieja podrobki(tak jak padow)?
Czy "rozdzki" tez zdarzaja sie podrobione pod logiem sony?
Chcialbym kupic oryginalna kamerke

Czy to jest oryginal?
http://allegro.pl/kamera-playstation-3-nowa-sklep-menago-pl-szczecin-i4461082153.html

Tak się składa, że mam na sprzedaż. Pisz na pw jak jesteś chętny.


PS3 - kilka pytań - adaswitosa - 18-08-2014

Witam , jutro zamierzam zakupić konsole PS3 , słyszałem że gra on line (z kolegami czy obcymi losowymi użytkownikami) jest darmowa , czy to prawda czy konieczne jest wykupienie jakiegoś abonamentu jak to miało miejsce w X360 ? A drugie moje pytanie jest takie iż chcesz podłączyć konsole do sieci wifi ale z tego co czytałem nie łączy się ona z każdą w nawiasie podam parametry mojej sieci wi fi (typ zabezpieczeń : WPA2-PSK , typ radia : 802.11n ) nie wiem czy podałem to właściwe z góry przepraszam ale jestem świeży w tym temacie . Z góry dzięki za pomoc Smile


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - JaDCorbeN - 18-08-2014

To że tryb online jest darmowy - prawda!
Sieć WiFi - jeszcze nie spotkałem aby się nie łączyła. Może być konieczność zmiany kanału na inny ale to też rzadkość.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - mattek - 18-08-2014

Do Twojej sieci PS3 nie podłączy się bez zmiany typu radia. Karta sieciowa w konsoli obsługuje tylko standardy B i G, ale nie N.
Wejdź w ustawienia routera i daj tryb mieszany. Np. ja włączone mam G+N i wtedy, jeżeli karta obsługuje N, to taki standard wykorzystuje.


Powrót do SONY, czyli zakup PS3 :). - godfather - 27-08-2014

Witam szanownych forumowiczów. Moja wypowiedź będzie nieco przydługawa, lecz mam nadzieję że znajdzie się chętny do pomocy Smile.

Mam 20 lat, studiuję prawo więc czasu mam na lekarstwo, ale jak patrzę czasami jakie gry wychodzą ... to aż się łezka kręci Smile Nie powiem, pyknęłoby się.

Obecnie dysponuję:
PS1, PS2, PSP, telewizorem LG smart tv 55'.
oraz laptopem: i3-3110m 2,4ghz, gt640m 2gb, 4gb ram.

Ostatnio poważnie myślę nad zakupem ps3, gdyż laptop nie ciągnie mi wszystkich gier starej generacji, a rozłożyłbym się w weekend na parę godzin przed TV i zrelaksował przy fajnych grach.


Głównie zależy mi na:
* GTA V (główny powód, GTA IV ograłem na komputerze).
- wątpię, że GTA V już mi ruszy na komputerze Smile.
* GTA Online
* The last of us
* Red dead redemption
* Far Cry 4
* Rise of the Tomb raider (na to sobie poczekamy Smile)
* AC od III części włącznie bo ta mi już na low śmigała.

I teraz zaczynają się moje pytania Smile.
1. Czy w kwocie do 400zł wynajdę jakieś ps3 używane które się nie rozleci po chwili, nie dostanie YLOD'a?
2. Zależy mi na grze online. Czy trzeba mieć do tego nieprzerobioną konsolę? Początkowo planowałem zakup XBOX'a 360, jednak tam jest ten problem, że multi jest możliwe tylko gdy wszystkie gry są oryginalne. Czy na ps3 też tak jest? Byłbym gotów mieć oryginały gier pod multi.
3. Jaki będzie obraz na telewizorze 55 cali? Jak puściłem sobie gameplay z GTA V z YT w HD to obraz nie był taki zły, ale wolałbym opinie użytkowników Smile.
4. Jaki model byłby najlepszy? Gram rzadko, dysk może być mały.


RE: Powrót do SONY, czyli zakup PS3 :). - JaDCorbeN - 27-08-2014

1. Ciężko będzie ale jest to możliwe, wymaga cierpliwości. No i raczej szukaj SLIM lub SuperSlim,z FAT modele 80GB.
2. Do multi - tylko oryginały. W XBOX 360 już niekoniecznie - przeróbka LT i hula na siecie, ale masz minus za multi płacisz - w PS3 już nie Smile
3. Mam 52 soniacza i nie narzekam, może też dlatego że usiąść przed TV z konsolą jest dla mnie rozrywką a nie wieczną drogą przez mękę w wyszukiwaniu: ile jest FPS, jaki input lag i tym podobne.
4. Patrz w pkt 1.


RE: Powrót do SONY, czyli zakup PS3 :). - godfather - 27-08-2014

Dziękuję za odpowiedź.

Właśnie nie rozumiem, skąd PS3/xbox 360 tak ładnie trzyma się w cenie Smile.
Parę miesięcy temu w Kauflandzie była promocja (PS3 Superslim, jakieś parę gb dysku za 500zł) a używki mimo to z ceny nie schodzą.

Chyba jednak będę musiał polować na Xbox'a 360 bo chyba wyjdzie mnie taniej.

Prosiłbym jeszcze o wypowiedź rozszerzającą kwestię multi. Jak to jest?
Kupuję Slima bądź Superslima i chcę grać multi i odpalać kopie w singlu. Co trzeba zrobić?


RE: Powrót do SONY, czyli zakup PS3 :). - JaDCorbeN - 27-08-2014

Jeżeli chodzi o PS3 gra w multi na kopiach jest niemożliwa! Niby są jakieś spoofy ale przy częstotliwości aktualizacji FW na konsoli daje to efekty takie że więcej kombinujemy z CFW niż gramy. Można zakładać ODE, ale często montaż tego urządzenia kosztuje tyle co konsola Smile Dodatkowo do przeróbki na CFW nie nadają się wszystkie konsole - tylko FAT i SLIM i to też nie wszystkie modele.
SLIM i SUPERSLIM tylko ODE Smile

Z XBOX wygląda troszkę inaczej choć też trzeba uważać. Zależy jaki napęd jest wmontowany - przy dobrych napędach: d4S czy nawet starszych flash kosztuje góra 60 zeta. Na tak sflashowanym napędzie możemy grać w multi. Jednak w przypadku Xa musimy płacić abonament, nie za duży wszak oszczędzasz na grach.

No i z cenami uzywanych gier nie przesadzaj - są naprawdę przystępne. Za używaną wydać do 80 zeta - nie jest to dużo.


Odp: Powrót do SONY, czyli zakup PS3 :). - dragon1493 - 27-08-2014

Jeszcze trzeba przypomniec ze sa rozne promocje i kody XBL 48h, 7 dni moza za free robic. Ja z jednej promocji skorzystalem i mam ok. 60 kodow 7 dni. Zreszta same kody nie sa drogie (7 dni damy ~ 1,50zl)

O PS3 popytaj w roznych lombardach, bo trafiaja sie okazje tak jak mi sie udalo wyrwac X360 Slim 4gb + 2 pady + Oryg. Gra za 300zl

EDIT:

Znalazlem zestaw ktory Cie raczej zainteresuje Smile (PS3 Slim 3.55, 500gb za 400zl)

http://xboxforum.pl/showthread.php?t=200387

Wysłane z mojego HTC Vision