PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--103)
+--- Wątek: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 (/thread-ogolny-temat-dla-zielonych-poczatkujacych-w-temacie-ps3)



RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - JaDCorbeN - 10-07-2013

nie 200 a:
Okoł 180 stopni - spoiwo ołowiowe w zasadzie już rzadko spotykane
215 - 230 stopni spoiwo bezołowiowe.
Nie będę przytaczał oznaczeń bo to tylko dla serwisów ważne.
A może ze dwa:
ołowiowe - Sn62Pb36Ag2 - temp topnienia - 179 stopni
bezołowiowe - SnAg3,5Bi3,0 - temp topnienia - 206 - 213 stopni

I jak ktoś pisze że suszarką BGA naprawił to normalnie spadam z krzesła ze śmiechu Smile


Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Szymon - 10-07-2013

Suszarką da się "poprawić" BGA, ale to tylko na chwilowo. Od takich ulepszeń puchną kondensatory i ogólnie cała płyta główna się zagina Big Grin
NefrizPL PS3 SS Ci nie padnie nawet od 12h grania Smile a nawet jeśli to i tak wszystkie obecne konsole Super Slim mają gwarancję, o ile nikt w nich nie grzebał.


Tapnięte z iPhone 3GS


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - JaDCorbeN - 10-07-2013

Wiem że mają gwarancję, ale już sporo ludzi mi zgłasza problem pytając się o różne objawy w SS.
Ale konsola to tylko sprzęt, grać na nim trza a nie zastanawiać się czy padnie Smile Ma prawo się popsuć Smile

Kondensatory nawet 150 stopni wytrzymają, no i płytę można wygiąć przy 100 stopniach już ale po jej nagrzaniu całkowitym tylko pokaż mi suszarkę do włosów co takie tem ma Smile Sam se kupię i będę naprawiał, ostatecznie oszczędzę na włączaniu stacji :0


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - NefrizPL - 10-07-2013

no ale bez patrzenia na wiuzualke tylko techniczne tzn trwałość podzespołów oraz problematyka działania np awaryjność to SS czy slim ? :>


Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Szymon - 10-07-2013

Po tym, co tu przeczytałem to Slim zdecydowanie.


Tapnięte z iPhone 3GS


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Crunky - 11-07-2013

Co sądzicie o odkurzaniu ps3? Niby w tej książce z pudłem od ps3 pisze, że odkurzać odkurzaczem o małej mocy przy otworach wentylacyjnych. Boje sie, że coś sie urwie


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - JaDCorbeN - 11-07-2013

Nic się nie urwie spoko Tongue


Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Szymon - 11-07-2013

Możesz też włączyć wietrzenie konsoli.
EDIT: Żeby włączyć wietrzenie musisz:
1. Odłączyć konsolę od prądu.
2. Przytrzymać przycisk Eject.
3. Podłączyć konsolę do prądu nie puszczając przycisku Eject.
Gdy wiatraki zaczną chodzić, puść przycisk.
Poczekać aż się przewietrzy Smile


Tapnięte z iPhone 3GS


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - mattek - 11-07-2013

Przy takim odkurzaniu istnieje ryzyko uszkodzenia konsoli. Mogą powstać jakieś mikroprądy wytwarzane przez kręcące się wentylatory, dlatego zalecam uważać Wink


Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Szymon - 11-07-2013

Ta od razu implozja.
Rozwiń, co masz na myśli mówiąc "mikroprądy"?


Tapnięte z iPhone 3GS