PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--103)
+--- Wątek: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 (/thread-ogolny-temat-dla-zielonych-poczatkujacych-w-temacie-ps3)



Kupno ps3 - nowe SS, czy używane Slim. - nevermind - 08-02-2014

Witam, chciałem zapytać jak długo będą wypuszczane jeszcze gry na ps3
Witam, podejrzewam, że były już takie pytania, ale może z czasem się coś zmieniło.

Przymierzam się do zakupu konsoli. Czytałem, że slimy są lepiej wykonane (miałem okazje grać na ss i faktycznie wydawała mi się tandetna)

Raczej nie lubię ryzykować i jak już kupuję, to chciałbym mieć gwarancję. Docelowo chcę mieć także zestaw move z dwoma kontrolerami.

Znalazłem slimkę 320gb nową, na gwarancji. Niestety dodają do niej tylko 1 pad. Cena 750pln.

Warto ryzykować kupno używanej slim? a może kupić używaną super slim z całym osprzętem move i paroma grami?

Czy może kupić nową super slim? Jakie modele są najmniej awaryjne? Jakich oznaczeń szukać, a jakich unikać? Proszę o pomoc.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - mattek - 08-02-2014

Normalne jest, że dodają jednego pada bo tylko jeden jest fabrycznie w komplecie z konsolą.
Ja bym pokusił się na kupno tej nowej Slimki. Tych modeli nieodpakowanych jest coraz mniej, a jednak ta wersja jest najlepsza.
Niedawno stałem przed taki wyborem jak Ty i pierwotnie byłem niemal zdecydowany na Super Slima, jednak zastanowiłem się jeszcze raz i stwierdziłem, że poczekam. Teraz obok mnie leży Slim i cieszę się, że wstrzymałem się z kupnem.

Co do wychodzenia gier - na pewno przez następne trzy lata dalej będzie wsparcie. Ujrzymy jeszcze niejedną grę. To mogę Ci zagwarantować i na pewno nie będzie to żadna z gatunku sportowe.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - nevermind - 08-02-2014

A ile drożej wyjdzie kupno slima i osobno move z dwoma kontrolerami+gry do mova?


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - mattek - 08-02-2014

Koszt dwóch Move to ok 200zł i do tego kamera już za 30zł, więc +/- 250 musisz liczyć.
Warto jednak dopłacić do Slimki.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - nevermind - 08-02-2014

Czy wszystkie slimy 320 były ok, czy zdarzały się gorsze serie?


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - mattek - 08-02-2014

Podobno model CECH-2500 jest najlepszy.
Nie mogę jednak tego udowodnić, ponieważ mam model 3004, a to jest najpóźniejszy Slim.
W tym pytaniu szerzej na pewno odpowie Ci Jadcorben ;>


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - nevermind - 09-02-2014

W takim razie czekam!


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - JaDCorbeN - 09-02-2014

SLIM 25xx teoretycznie był najlepszym modelem, jednak mam w domu też z serii 300x iw zasadzie oba się sprawdzają bez żadnych problemów.
Oddałem je do serwisu Smile na SPA i jest spoko.
25xx jest kupowany i chodliwy ze względu na możliwość przeróbki tańszym kosztem niż np serie 300x czy 400x (superSlim)


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - mattek - 09-02-2014

Podobno 25xx ma większy wentylator oraz dwie diody więcej - od pracy Wi-Fi i napędu.
300x ma mniejszy chłodzik i tylko diodę sygnalizującą pracę dysku.

Mój 3004 chodzi cichutko, po dłuższych sesjach wchodzi max drugi bieg. Ponadto konsoli zdarza się stać w pionie, jednak wtedy także temperatura i generowany hałas są takie same jak w pozycji poziomej.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - nevermind - 09-02-2014

A jaka jest rozsądna kwota, za jaką śmiało można brać slim? Niektórzy sprzedają tak, że wychodzi sporo drożej niż za SS