PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--103)
+--- Wątek: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 (/thread-ogolny-temat-dla-zielonych-poczatkujacych-w-temacie-ps3)



RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - mattek - 05-01-2014

Wczoraj przeglądając PSStore widziałem, że wszystkie online passy od EA były za darmo.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - tom8621 - 05-01-2014

(05-01-2014, 11:45)mattek napisał(a): Wczoraj przeglądając PSStore widziałem, że wszystkie online passy od EA były za darmo.

Dokładnie, dzisiaj właśnie sciaglem za darmo dzięki za pomoc


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - fuhrer - 14-01-2014

http://allegro.pl/fifa-14-pl-ps3-najtaniej-online-pass-i3882512237.html warto kupic gre w takiej wersji ? czy dolozyc pare złotych i kupic wersje plytowa ? ps3 mam od niedawna i proszę o radę , pozdrawiam


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - JaDCorbeN - 15-01-2014

Zawsze to o połowę taniej Smile Jednak pudełko to pudełko - ma swój urok i można się nim pochwalić.
Decyzja w sumie powinna być Twoja.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Gregory840 - 15-01-2014

Witam wszystkich. Mam na imię Grzegorz. Właśnie się zarejestrowałem i to mój pierwszy post.
Temat ogólny i dla początkujących więc chyba dobrze trafiłem Wink
Za dużo tych postów tutaj żeby wszystko przeczytać dlatego serdecznie proszę w skrócie ale konkretnie, jak naprawdę zielonemu:
CO KUPIĆ? (chyba najlepiej Slim?)
ILE TO MOŻE/POWINNO KOSZTOWAĆ?
NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?
Dodam tylko, że mam już ponad trzy dychy na karku i całe życie grałem na PC więc najlepiej gra mi się za pomocą klawiatury i myszki (a nie pada).
Grać będę najczęściej sam (strzelanki, sportowe i wyścigi) ale być może też moja kobieta czasem ze mną pogra a za jakiś czas mała córeczka (zapewne obie jak już to w jakieś gry ruchowe - MOVE).
Nie gonię za nowościami dlatego nie chcę PS4.
Czy lepiej kupić nowy sprzęt za powiedzmy 1200 czy używany za 700?
Czy lepiej w zestawie z EYE, kontrolerami, padem, jakimś karabinem, kablem HDMI itp itd czy lepiej (taniej) dodatki sobie potem dokupić?
Czy od razu brać duży HDD czy wystarczy np 12GB a dokupić sobie osobno większy HDD?
Co jeszcze powinno mieć moje przyszłe PS3? Jakieś "odblokowanie" czegoś, Wi-Fi, dodatkowe kable...?


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - JaDCorbeN - 15-01-2014

Jak nową to SS z 500Gb, dodatki można już dokupić - chyba że będzie fajny, interesujący zestaw. Interesujący mam na myśli z takimi grami które chcesz ograć.
Odblokowywać nic nie musisz - przynosisz do domciu, podłączasz HDMI do plejaka i TV włączasz, ustawiasz i grasz.
Aha - HDMI kabelek musisz kupić, no chyba że masz w domu wolny - to nie. Z biegiem czasu tak przyzwyczaisz się do pdaa że na myszy bedzie Ci się źle grać (wiem co piszę - swoje lata też mam i kiedyś też tylko PC)


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Gregory840 - 15-01-2014

W kilku miejscach wyczytałem jak użytkownicy bardziej chwalą sobie Slim niż SS.
A czemu akurat 500GB? FIFA, NBA, jakiś N4S, BF, CoD i mam grania na cały rok także chyba aż tyle mi nie potrzeba..?
Ale coś gdzieś mi się rzuciło w oczy, że "już odblokowany" tzn co?
I jak jest z łącznością z internetem?


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - War3st - 15-01-2014

Nigdy nie miałem żadnej PS3, ale słyszałem kiedyś, że SS bardziej się grzeją od normalnej slim.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - JaDCorbeN - 15-01-2014

To już nie tylko chodzi op grzanie, SS w sumie się aż tak nie grzeją jedynie troszkę głośniej napęd pracuje i to też czasami zależy od egzemplarza.
A 500 dlatego że 12 Gb jest stanowczo za mało zwłaszcza że jak dobrze pamiętam i tak cała 12 nie jest dla usera. Nawet pobranie jakiejkolwiek gry z PSS może wymagać więcej niż 12 Gb (BF3 - 13 Smile)
Odblokowany - tak naprawdę z systemem CFW czyli CustomFirmWare a głównie chodzi o granie w "kopie bezpieczeństwa" jednak na takiej ni epołączysz się do PSN i nie pograsz w multiplayerze Sad

A o co chodzi z tą łącznością?? Bo nie bardzo rozumiem o co pytasz.
Łączność masz za pomocą kabla lub WiFi, Twój wybór.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Gregory840 - 16-01-2014

Trochę poczytałem i zdecydowanie poluję na Slim'a z dużym HDD lub późniejszym jego dokupieniem.
Chyba sprzęt wolę nowy niż używany bo ceny używek na allegro wcale nie są duże niższe niż nowych w sklepie!
Czy taki zestaw będzie ok:
-PS3 Slim 320 lub 500
-drugi pad
-zestaw move (kam+2 kontr.)
-ładowarka (potrzebna jest do bezprzewodowych padów albo kontrolerów ruchu?)
-kabel hdmi
-karabin,mysz,klawiatura
-słuchawki (czy koniecznie muszą to być takie za 400zł czy zwykły bluetooth za grosze do ucha wystarczy?)
-coś jeszcze......???
Z tego co patrzyłem co powinienem się zmieścić w kwocie 1400-1500zł a za tą cenę są co najwyżej SS z dodatkami ale nie wszystkimi a jakieś badziewiaste gry gratis mnie nie interesują.

A czy brać 2504 czy 3004 czy nie ma to większego znaczenia? Jedni chwalą 2504 a inni 3004...