PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--103)
+--- Wątek: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 (/thread-ogolny-temat-dla-zielonych-poczatkujacych-w-temacie-ps3)



RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - piotros - 30-11-2013

Ja tam ze swojego SS 500GB jestem jak na razie zadowolony. Niestety nie mam jak porównać do pozostałych modeli, bo ich nie miałem.
Odnośnie głośności, to sama konsola głośna nie jest. Jak gram z dysku, to konsoli prawie nie słychać. Jak gram z płyty, to zależy jaka płyta. Ostatnio zauważyłem, że Resident Evil Revelations jakoś kręci się na wyższych obrotach niż wcześniej ogrywane przeze mnie gry, przez co bardziej zauważalny jest napęd. Generalnie głośność i tak mi nie przeszkadza.
Innych niedogodności związanych z konsolą również przez prawie 8 miesięcy nie zauważyłem.
Poszukaj jeszcze, czy za 800 zł nie dostaniesz wersji SS 500GB. Ja za swoją dałem 899 zł, więc wydaje się możliwe, że 100 zł taniej powinna po 8 miesiącach już być... Smile


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Szynsz - 04-12-2013

Podłaczyłem słuchawki USB teoretycznie w ustawieniach mam zapisane wykorzystanie USB pnpp (czy jakoś tak) mikrofon tak samo , ale dzwieki nadał słysze na głośnikach telewizora, jak sprawdzić czy czat głosowy jest obsługiwany przez słuchawki??


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - JaDCorbeN - 04-12-2013

Nawet przy HS dźwięki z gier są w głośnikach w HS masz tylko rozmowę. Słuchawki PULSE mają opcję że dźwięk czatu i gry idzie na nie.
A czat możesz sprawdzić zapraszając kogoś ze znajomych poprzez czat audio w menu konsoli. Tam gdzie masz znajomych Smile
Niektóre gry (większość) (np Bad Company 2) przy wyświetlonym twoim nicku pokazuje symbol głośniczka jak masz włączony mikrofon.


Kilka pytań PC gamera nt konsol - MrTolo - 09-12-2013

Witam Smile

W przyszłości przymierzam się do kupna konsoli jednak w temacie jestem generalnie mało obeznany dlatego, że do tej pory grałem tylko na PC.

Konsola kusi mnie dlatego, że jest tańsza niż komputer i do końca jej oficjalnego wsparcia i żywota (z 7-10 lat) nie trzeba martwić się o ulepszanie jej. Pobiera też 1/2 prądu mniej niż komputer.

Jeżeli bym kupował cokolwiek to albo PS4 za jakieś 3-4 lata albo ewentualnie Steam Boxa ale jeszcze nie wiem. Chcę jednak zorientować się w temacie już dziś.

Mam kilka pytań:
1) darmowe gry na PSN+ można grać tak długo jak się je zostawi na dysku czy np. gra miesiąca przestanie być grywalna w następnym miesiącu?
2) Generalnie jak oceniacie te darmówki? Jakby nie kupować pudełkowych gier to jest w co pograć w ramach abonamentu?
3) Czy dużo się traci kasy na kupowaniu i odsprzedawaniu gier używanych na allegro? Dajmy na to kupuje grę za 100zł i odsprzedaję spowrotem za 100 albo 95 + wysyłka więc tracę np. 15 zł za przejście gry (dobrze myślę czy źle?). Bo jeżeli tak by się dało to granie wychodzi tanio. Ja nie muszę kolekcjonować gier, wystarczy, że je przejdę albo się nimi znudzę.
4) Jak wygląda multi w przypadku oryginałów pudełkowych? Trzeba wpisywać jakieś klucze? Można grać multi na używanej grze?

Komputer też jest fajny gry na humble bundle, CD-Action, wyprzedaże na steam. Ale tak jak mówiłem, co 2 lata wymiana karty, co 5 lat wymiana PCta (cały sprzet, system to sporo kosztuje) i dwukrotnie takie zużycie prądu.

Co wy o tym myślicie?


RE: Kilka pytań PC gamera nt konsol - JaDCorbeN - 09-12-2013

1. Tak długo jak masz abonament PS+, jeżeli nie przedłużysz - a po np 6 miesiącach znowu wykupisz - gra jest dalej Twoja.
2. Far Cry 3, Battlefield 3 - w darmówkach mówią same za siebie. Smile
3. Na nówkach tracisz dużo, na używanych to już zależy od gry i szybkości Twojego przejścia jej. Może się zdarzyć że kupisz i sprzedaż w tej samej cenie i nic nie stracisz bo kupujący też zapłaci za przesyłkę Smile
4. Można, aczkolwiek są gry z kluczami które trzeba albo dokupić do używanej ale tych gier jest mało.

Też długo nie mogłem się przekonać do zakupu konsoli, co dziwne przekonało mnie to że w PS3 jest napęd BD i od tego się zaczęło (jakoś żonę trzeba było przekonać Smile), a teraz PC to do pracy i nic więcej. No chociaż w World of Tanks se popykam.


RE: Kilka pytań PC gamera nt konsol - zielin - 09-12-2013

A zapomnieliście dodać, że PS3 chodzi o niebo ciszej niż (większość) komputerów... Smile


RE: Kilka pytań PC gamera nt konsol - Szymon - 09-12-2013

Hehe zależy, jakie PS3 Smile
Bo w moim starym kompie na Athlonie 2500+ (Socket A) jest cichuteńki wentylator. No a PS3 FAT jest średnio ciche Smile


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - mattek - 09-12-2013

Zależy jeszcze od stanu w jakim znajduje się sprzęt. Komputer w stressie faktycznie może hałasować, jednak jeżeli wymieni się chłodzenie...
W moim po włączeniu słychać właściwie tylko dysk.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - MrTolo - 09-12-2013

(09-12-2013, 17:28)jadcorben napisał(a): 1. Tak długo jak masz abonament PS+, jeżeli nie przedłużysz - a po np 6 miesiącach znowu wykupisz - gra jest dalej Twoja.
Czyli na 100% jest tak, że jak np. w tym miesiącu doszedł GRID2 to dopóki opłacałbym to bym miał go na stałe? To super sprawa by była.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - zielin - 09-12-2013

Dokładnie jest tak jak napisałeś, dopóki płacisz - to masz... Smile