PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--103)
+--- Wątek: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 (/thread-ogolny-temat-dla-zielonych-poczatkujacych-w-temacie-ps3)



RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Nubzor - 12-11-2013

Nubzor napisał(a):Która wersja lepsza, wydajniejsza, szybsza, cichsza, mniej grzejąca się, fat czy slim?

Jeszcze to Smile


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Makaveli - 12-11-2013

Powiedziałbym, że SuperSlim jest naprawdę cichutki i takiego bym Tobie polecał. Oprócz irytującego klangu chodzącej po prowadnicach jednostki optycznej (który występuje w każdym modelu), nie słychać tam zupełnie nic. Konsole się grzeją, bo jest to spory sprzęt o sporej mocy.

Kup tanio używanego SuperSlima 12GB, dokup sanki za 39,99,- (PS3 HDD Caddy) i okazyjnie dokup sobie dysk 500GB-1TB. To by była raczej najlepsza opcja.

Co do wydajności - nie ma to zupełnie żadnego znaczenia.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Nubzor - 12-11-2013

No dobra, sanki, dysk to nie jest problem ale w linku, który dostałem od Was wyżej wynika, że nie da się jej przerobić? czyli nie odpalę gierek ściąganych z torrentów na czym najbardziej mi zależy.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Makaveli - 12-11-2013

Należy zainwestować w sprzęt typu Cobra ODE. Na chwilę obecną jedyna, skuteczna metoda przerobienia konsoli Super Slim.

Jeżeli zależy ci na CFW, to faktycznie, trzeba by kupić jakiegoś fata czy też slima.


Kupno PS3 - kriplak - 28-11-2013

Witajcie, na wstepie zaznacze,ze jestem slabo ogarniety jezeli chodzi o sprawy zwiazane z konsolami wiec prosze o wyrozumialosc.Niektore pytania pewnie wydadza sie blahe i banalne,ale po prostu chce sie dobrze upewnic przed zakupem.
Zamierzam kupic w najblizszym czasie konsole Playstation 3 SuperSlim 12 Gb za 650 zl,co wydaje mi sie dobra okazja. Myslalem nad wersja Slim,ale wydawanie ok. 300zl na to zeby lepiej wygladala i byla lepiej wykonana wydaje mi sie zbedne. Mam do Was pare pytan zwiazanych z ta oto konsola.
1. Wedlug niektorych 12 gb to malo,wedlug innych - nie. Zamierzam na poczatku pograc w GTA V i BF 4.,moze CoD.Czy te 12 gb wystarczy na granie w 2/3 tytuly jednoczesnie? Dodam,ze gry w postaci fizycznej,nie cyfrowej.
2. Jak jest z graniem online (np. BF 4) ? Czytalem o lagach czy innych problemach. Jak to w koncu jest? I czy konsole lacza sie bezproblemowo z domowym wifi?
3. Czy 32 cale wystarcza na granie z odleglosci 2/3 metrow?
4. Podlaczajac konsole kablem hdmi do telewizora rozumiem, ze telewizor bedzie wysylal obraz i dzwiek z PS'a.A jak jest z podlaczeniem sluchawek? Wystarczy je podlaczyc do telewizora i bedziemy slyszec dzwiek z gry? Pytam,bo zmylily mnie reklamy sluchawek przeznaczonych do PS 3 lub Xboxa.
5.To bedzie moja pierwsza stycznosc z padem, jak wyglada gra w fpsy na kontrolerze? Czy da sie tak wyuczyc gry na padzie aby precyzja byla chociaz zblizona do myszki? Ile mniej wiecej wam zajelo zaprzyjaznienie sie z padem?


RE: Kupno PS3 - JaDCorbeN - 28-11-2013

1. Pamięć konsoli jest potrzebna do przechowywania zapisów gier, zapisów patch do gier i ich pobierania oraz czasami do zainstalowania gry. W przypadku GTAV chyba jakieś 8GB, BF4 nie pamiętam ale już jedna łatka wyszła a ma być na dniach druga więc 12 Gb może być na styk! Fakt zawsze można dokupić za grosze HDD np 160 i też będzie OK.
kriplak napisał(a):300zl na to zeby lepiej wygladala i byla lepiej wykonana
Uwierz mi - WARTO, nawet nie chodzi tylko o wygląd ale o jej małą awaryjność i fakt wmontowanego dysku który naprawdę się przydaje.

2. Łączy się bezproblemowo, jednak kabel jes zdecydowanie lepszym rozwiązaniem przy grze multi - cjhoć niekoniecznym. Za dużo czytasz Smile lag zdarza się ale nie zawsze, na BF4 jeszcze nie miałem takiego przypadku, fakt - grałem też nie za wiele. Nawiasem mówiąc na Bad Company 2, BF3 i BF4 nie wspominając innych gier jakoś dawno laga nie miałem.
3. Wystarczą, TV zawsze najlepiej dobrać do wielkości pomieszczenia Smile
4. Reklamy są słuchawek dedykowanych do PS'a czy XBOX'a ale normalnie działają słuchawki podłączone do TV lub do kina domowego jeżeli takowe posiadamy.
5. Idzie się przyzwyczaić, ważne aby się nie zniechęcać Smile Też mi było ciężko na początku a teraz jakoś myszką mi się ciężko gra Smile


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - kriplak - 28-11-2013

Dziekuje ci za odpowiedz. Mimo wszystko wybiore Super Slim, po prostu ze wzgledu na pieniadze. Zawsze jest gwarancja lub cos. Martwi mnie jedynie,ze nie moge znalezc odpowiadajacej mi pojemnosci, mam do wyboru 12 gb,ktore nie wystarczy,oraz 500,ktore jest nad to.Pierwsza wersja kosztuje 640 natomiast druga 900(chociaz korci mnie te 500gb,bo dostaje biala wersje(bialy pad wydaje sie ladniejszy) ale nie wiem czy to warte 250 zl). Odnosnie tego kupna oddzielnego dysku, jak wyglada montaz dysku w konsoli? Czytalem o jakis szynach i innych. Czy laik,taki jak ja,bez problemu moze to ogarnac?


Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Szymon - 28-11-2013

Jak się postarasz i zrobisz to w miarę dobrze to wsadzisz dysk bez sanek. Myślę, że dasz sobie radę
- wymiana dysku w PS3 od zawsze była prosta jak konstrukcja cepa.



Sent from my iPhone using Tapatalk


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - mattek - 30-11-2013

Ah, jak w przypadku PS2, tak teraz przy PS3 - wyjście następcy oraz zbliżający się okres świąteczny sprawiły, że zamierzam zaopatrzyć się w PlayStation 3 Big Grin
O samych wskazówkach zakupowych wiem dużo, jednak nie jestem pewien jeszcze jednej rzeczy. Wiemy, że od roku sklepy zostały zalane wersją SupeSlim, która nie wszystkim się spodobała, a to zaś wyrzuciło wersje Slim z półek. Mój budżet nie jest gigantyczny, zamyka się w jakiś 800zł. Zastanawiam się nad kupnem SS 12GB i do tego jakiś dysk. Chciałbym jednak poznać wasze opinie - czy ta wersja na prawdę jest taka zła? Jak jest z temperaturami panującymi wewnątrz konsoli, jeżeli porównamy je ze Slim i Fat? Analogicznie - co z głośnością samego sprzętu?


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - JaDCorbeN - 30-11-2013

Jest troszkę głośniejsza a to przez napęd praktycznie na wierzchu. Aż taka zła nie jest ale jakbym miał wybór - wybrałbym jednak SLIM, mi się bardziej podoba, zwłaszcza jak stoją obok siebie Smile