PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--103)
+--- Wątek: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 (/thread-ogolny-temat-dla-zielonych-poczatkujacych-w-temacie-ps3)



RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Szymon - 10-11-2013

Tak wygląda PS3 Slim w środku:

[Obrazek: 4.jpg]

Jak spojrzysz z tyłu to z prawego otworu konsola powinna wydychać ciepłe powietrze.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - NefrizPL - 11-11-2013

no jakos nie czuje zbyt mocnego powiewu... po prostu jest lekko ciepła Tongue , ale na pewno wydycha bo jakieś 10-15 cm dalej ścianka drewniana jest ciepła wiec jakoś to ciepło tam musiało dotrzeć Tongue

EDIT: mam takie małe pytanko bo podczas grania w RDR GOTY zdarzyło mi się ze nagle wszystkie tekstury (prócz gł. bohatera i podłoża, i obiektów) zrobiły sie rozmyte.. po restarcie gry już sie to nie powtórzyło (odrazu mówie ze obecnie mam ps3 bez neta wiec gra jest w wersji początkowej dla GOTYE) możliwe że był to pierwszy znak do tego ze blu-ray siada ??? a tak przy okazji zrobiłem fan test i z prawej wieje słabiej niż z lewej (z tej kratki z tyłu , prawa z mojej perspektywy to ta która styka sie z napędem) dodam że w miejscu tego radiatora na obrazku wyżej jest konsola hmmm nawet nie ciepła / letnia można by rzec że tam praktycznie ciepłą nie ma, wieć nie wiem jak to z tym chłodzeniem z tyłu ale czytałem gdzieś że nie tylko ja mam tak. (jak by co PS3 Slim 320 GB/Go CECH-2504)


Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Szymon - 11-11-2013

Przeciez od strony napędu konsola wdycha powietrze, a od strony wiatraka wydycha.



Sent from my iPhone using Tapatalk


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Makaveli - 11-11-2013

(10-11-2013, 00:22)NefrizPL napisał(a): (np taki Red Dead Redemption wczytuje się około 45 sec co na filmikach na yt trwało mniej więcej tyle samo ).

Chyba mamy odpowiedź. Obecnie gram w RDR i u mnie wczytywanie trwa około 10, góra 15 sekund. Konsola to nowy SuperSlim + gra zainstalowana na dysku.


Pierwsze PlayStation - Nubzor - 12-11-2013

Witam,

ostatnio zafascynowałem się konsolą PlayStation 3 i doszedłem do wniosku, że muszę ją mieć. Chciałbym zauważyć, że nigdy nie miałem konsoli i nie mam zielonego pojęcia jak się za to zabrać.

Chciałbym kupić przerobioną lub poddać konsole przerobieniu lecz nie mam pojęcia którą wybrać. Na allegro znalazłem 3 rodzaje:

Classic,
Slim,
Super Slim

którą z nich powinienem wybrać? Czy każdą z nich da radę przerobić? Zauważyłem, że Classic i Slim posiadają większe dyski twarde aniżeli SS.

Czy po przerobieniu konsoli tracę gwarancję? Tracę możliwość grania w PlayStation Network?

Czy są jakieś inne rzeczy o których powinienem wiedzieć przed zakupem konsoli?

Czekam na konkretne i treściwie odpowiedzi i pomoc z waszej strony forumowicze w końcu po coś tu jesteśmy. Darujcie sobie google czy szukajke na tej stronie, potrzebuje rzetelnych i sprawdzonych informacji.

Pozdrawiam,

Mateusz.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - JaDCorbeN - 12-11-2013

Tu masz pierwszy temat który powinieneś najpierw poczytać:
https://www.playstationforum.pl/showthread.php?tid=23879

A tu drugi:
https://www.playstationforum.pl/showthread.php?tid=24804

Nubzor napisał(a):Darujcie sobie google czy szukajke na tej stronie, potrzebuje rzetelnych i sprawdzonych informacji.
Akurat w tych dwóch tematach są rzetelne i sprawdzone informacje, chwilka poczytania i byś wiedział.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Nubzor - 12-11-2013

Dzięki, ogarnąłem dwa tematy. Co z resztą moich pytań? Jak duży dysk według was jest niezbędny? Wydaje mi się, że 80GB to miejsce na 8 gier? I powinno wystarczyć w zupełności? Jak długo trwa usunięcie pirackiej gry i zainstalowanie jej w konsoli? (jeżeli w ogóle mogę tak napisać).


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Makaveli - 12-11-2013

Zależy, niektóre gry potrzebują zdecydowanie więcej, niż 10 GB miejsca. Myślę, że biorąc pod uwagę kopie zapasowe, powinniśmy mówić o 500GB miejsca. Ostatnio do swojego SS dokupiłem taki dysk 2,5'' w cenie 170,-. Instalacja czy też usuwanie to już kwestia samego dysku i tego, jak szybko da się to zrobić dzięki tej przeróbce.

Do PS3 pasuje każdy, laptopowy dysk 2,5'', oprócz tych ultra-cienkich.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Nubzor - 12-11-2013

Hmmm, czyli jak kupie Slim z małym dyskiem, rozkręcę kilka śrubek, wrzuce dysk 2,5'' HDD to wszystko bedzie śmigać?

Która wersja lepsza, wydajniejsza, szybsza, cichsza, mniej grzejąca się, fat czy slim?

Pozdrawia


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Makaveli - 12-11-2013

Nie, nie. Dysk wymienia się bez rozkręcania konsoli, jest specjalna "zatoczka", czy też "kieszeń", w którą montuje się dysk za pomocą czterech śrubek do wyciąganych stamtąd sanek, a po włożeniu ich do kieszeni przykręca się te sanki piątą śrubką.