PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--103)
+--- Wątek: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 (/thread-ogolny-temat-dla-zielonych-poczatkujacych-w-temacie-ps3)



RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - nowicjuszka - 24-09-2013

Witam, nie chcę zakładać od razu nowego tematu, więc postanowiłam zapytać tutaj.

Jestem kompletnie zielona w temacie konsol PlayStation, nigdy nie grałam, ale chciałabym zacząć. Szukam na allegro konsoli, ale jako że nie znam się na tym, postanowiłam was zapytać o radę.

Znalazłam taką aukcję: http://allegro.pl/playstation-3-slim-320gb-nowa-i3567848453.html
Powiedzcie mi proszę, czy byście ją kupili na moim miejscu?
Czy cena jest odpowiednia?
Może są lepsze/bardziej opłacalne konsole?

Wszystkie wskazówki i uwagi konsolowych wyjadaczy bardzo mile widziane Smile


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - JaDCorbeN - 24-09-2013

Wielkim plusem jest to że jest to nowa konsola. W podobnej cenie znajdziesz może w lepszej konfiguracji (więcej dodatków) ale jednak używane, no i jest to SLIM a nie jak obecnie w sprzedaż SuperSLim.
Teraz tylko dwie sprawy: chcesz kupić tanio - zostają Ci tylko używane lub SuperSlim 12Gb, której nie polecam (sama instalka np. BF3 zajmuje 13GB Smile)
Chcesz kupić w normalnej cenie: kupujesz na gwarancji! co jest w sumie też istotną sprawą.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - nowicjuszka - 24-09-2013

Poczytałam trochę opinii na Internecie i skłaniam się właśnie ku konsoli SLIM. Raczej chciałabym nówkę, z wiadomych przyczyn, jednocześnie nie chcę płacić więcej niż tysiąc (im mniej, tym lepiej).

Myślę, że dysk 320 GB jest dla mnie optymalny, tym bardziej, że nie planuję (przynajmniej z początku) grać w wiele gier (na pewno GTA 5, FIFA i jakaś strzelanka).

Zastanawiam się też, czy nie poczekać z zakupem do stycznia/lutego. Pewnie po premierze PS4 ceny PS3 pójdą w dół i będzie można trochę przyoszczędzić...

A i jeszcze jedna sprawa - o jakich dodatkach mówisz? Wybacz za tak laickie pytanie, ale naprawdę jestem zielona Big Grin


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - JaDCorbeN - 24-09-2013

Co do spadków cen: nie liczyłbym za bardzo, jeżeli będą to kosmetyczne (tak było z wprowadzeniem SuperSlim) natomiast może siępojawić spory wybór SLIM które ludziska będą sprzedawały po zakupie PS4.
Są zestawy do zakupienia np. move+kamerka+jakaś gra, lub zestaw z większą ilością gier czyli to wszystko co jest poza normalnym zestawem. Ten co pokazujesz jest własnie standardowym zestawem - wszystko co jest dołączone dodatkowo to dodatek.

320 jak na początek wystarczy, potem można założyć większy dysk.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - ps3_buy - 25-09-2013

Czy wiecie może co oznacza A1 w numerze niebieskiego dualshocka3?
Cały numer: CECHZC2E A1.

Wiem, że można uaktualnić soft konsoli nagrywając poprawkę na dysk(z pc), a czy można zrobić to samo z grą? Mówię tutaj o oryginalnej grze Call Of Duty Black Ops.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - monika21021 - 08-10-2013

kupiłam sobie grę , prubowałam ją zainstalować na ps3 ,ale wyskoczyło zamało miejsca, więc kupiłam dysk przenośny "intenso"500 podłączyłam go do ps3, i nic dalej niemogę wgrać gry niby czyta dysk tam w punkcie zdjęć i muzyki ale pisze że dysk jest pusty , pomocy nie wiem jak to g.... zainstalować.Sad


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - JaDCorbeN - 08-10-2013

Dysk zewnętrzny musi być sformatowany na FAT32, ponieważ tylko taki system plików będzie widoczny dla konsoli.
Natomiast to czy uda się na nim zainstalować - raczej nie. Instalacja na dysku wbudowanym.
Jak gra?


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - krzysiekao - 09-10-2013

Zewnętrzny HDD na OFW nie służy do instalacji gier, jedynie można wrzucic muzyke/filmy/zdjęcia. Co do aktualizacji gry, żeby pobrac przez PC aktualizacje na OFW nie jest to mozliwe niestety, więc trzeba pobrać z PSN.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - NefrizPL - 10-11-2013

Witam znów drodzy użytkownicy Smile

Otóż stałem się (szczęśliwym) posiadaczem PS3 Slim 320GB wizualnie działa perfecto, jesli chodzi o bluray to wydaje sie na 100% sprawny jak by po niedzielnym graczu (np taki Red Dead Redemption wczytuje się około 45 sec co na filmikach na yt trwało mniej więcej tyle samo ). Jednak moje pytanie pojawia się odnośnie chłodzenia, ps3 ogółem chodzi cicho nie licząc tych "chrobotań" ,które z tego co wiem są spowodowane odczytywaniem płyty w napędzie, tak czy siak ps3 z tyłu nad logiem "PS3" jest dosyć ciepłe i tam chyba jest zasilacz ale nie wiem jak to w ps3 wygląda, możecie jakoś podpowiedzieć czy to naturalne ??? PS3 stoi na drewnianej półce wiec chyba na jednej z najlepszych możliwości, jedyne co to to że po prawej stronie tyłu (czyli nad logiem PS3) jakieś 10 cm dalej jest jak by drewniana ścianka po lewej jakieś 20 cm dalej ściana zwykła i ta lewa zazwyczaj jest mocno chłodniejsza od tej prawej. Ogółem czy takie zachowanie jest normalne ? jeśli tak to może jeszcze jakaś porada jak najlepiej i gdzie trzymać ps3 ??
Pozdrawiam Smile


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Makaveli - 10-11-2013

Połóż ją bezpośrednio np. na podłodze i sprawdź, czy wtedy jest tak samo ciepła. Dla przykładu mój nowy SuperSlim, którego mam od miesiąca, tak samo się grzeje. Po prostu PS3 to spory system i robi się ciepły, tak samo jak komputer.