PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--103)
+--- Wątek: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 (/thread-ogolny-temat-dla-zielonych-poczatkujacych-w-temacie-ps3)



Ps3 super slim + dysk twardy + inne pytania świeżaka :) - Muad'Dib - 21-09-2013

Dzień Dobry Wink Jestem świeży na tym forum, szczerze powiedziawszy to nie wiedziałem, że takie miłe forum o PS istnieje. Chciałbym się przywitać, ponieważ jestem świeżakiem tutaj ale w kwestii konsol od Sony'go świeżakiem już nie jestem Smile Miałem PSXa oraz PS2 ale przejdźmy do rzeczy.

Nie nastawiałem się na kupno PS3. Jednak pierwszym moim powodem jest to, że GTA V jest na nim Smile Drugim to to, że cena podrasowania komputera (jak nie kupna w ogóle Sad ) będzie o wiele wyższa od zakupu PS3 oraz osprzętu. A na PS4/XboxONE mnie stać nie będzie i aż żal będzie wydawać aż tyle kasy. I tutaj moje pytania.

Chciałbym kupić wersję Playstation 3 Super Slim 12GB taką jak ta - http://www.mediamarkt.pl/konsola-sony-playstation-3-super-slim-12-gb,id-678287?utm_source=porownywarki&utm_medium=ceneo&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml

Do tego chciałbym dokupić dysk twardy coś w ten deseń - http://allegro.pl/dysk-twardy-do-laptopa-2-5-40-gb-sata-gw-fv-i3560264286.html

Wiem, że dysk twardy musi być 2.5" oraz w technologii SATA bądź SATA II. Czy ten dysk będzie "komponował" się z tym PS3 Super Slim ? I następne pytanie - czy ta szyna do dysku jest aby konieczna ? Bo poszperałem po internetach i dowiedziałem się, że niekoniecznie ale coś tam będzie się chybotać. Ja nie mam zamiaru przenosić tej konsoli co chwila. Nic jej nie będzie bez szyny do HDD ? Smile


Teraz druga część mojego wywodu Smile

Już po szczęśliwym zakupie chciałbym ją podpiąć pod monitor 24calowy iiyamy(jest full hd, jest wszystko cacy). No i wiem, że trzeba dokupić albo przejściówkę HDMI - DVI albo kabel HDMI - DVI. Kwestia z dźwiękiem też jest mi poniękąd znana. Chciałbym podłączyć go do głośników lub słuchawek ale to jedna rybka. Wiem, że w opcjach konsoli później trzeba będzie przestawić coś ale to chyba nie jest takie skomplikowane ? Smile

A i ostatnie pytanie - czy ta ps3 ma wifi ? Bo nie chce mi się ciągnąć kabla ethernet ;/ Zgaduję, że ma ale zapobiegawczo zapytam Smile

A i tak z czystej ciekawości, co by było gdybym zainstalował gta V na czystej 12gb wersji ps3 (ponoć się mieści) i gdyby aktualizacje do gry zajęły więcej lub gta online (wychodząca w październiku) się doinstalowała to wtedy to automatycznie instaluje się na nowo wsuniętym HDD czy są jakieś problemy z kompatybilnością ? W ogóle wybiera się ścieżkę instalacji ? I czy dysk flashowy ten 12gb nie jest zbyt wolny na takie zabawy i od razu trzeba instalować na HDD ?

Pozdrawiam serdecznie wszystkich PSowców i przepraszam za "lekko" zamieszany topic, ale chciałbym się dowiedzieć wszystkiego przed zakupem Smile


RE: Ps3 super slim + dysk twardy + inne pytania świeżaka :) - RafalKa - 21-09-2013

Szyna do dysku nie jest potrzebna, tak jak napisałeś będzie się kolebotać, jednak jak konsola nie będzie przestawiana zbyt często to nic się nie stanie (jak coś to mogę podesłać filmik jak koleś wymienia dysk bez tej szyny)
Jak masz kasę na wmontowanie od razu dysku to pakuj go bo za chwilę i tak będziesz żałować że masz tylko 12 GB,
Po montażu dysku system pyta się o docelowe miejsce zapisu i całą pamięć flash przewala na twardziela.
Wi fi jest i kabelek jest zbędny.


RE: Ps3 super slim + dysk twardy + inne pytania świeżaka :) - Muad'Dib - 21-09-2013

Dzięki wielkie za odzew. A bez tej szyny PSa trzeba stawiać pionowo, czy zwyczajnie może sobie leżeć ? Aaa czyli wszystko co jest na pamięci tej 12gb przelewa się automatycznie na HDD. To miło Wink Widziałem parę filmików instruktażowych na yt w kwestii wymiany/założenia HDD ale z chęcią bym zobaczył ten filmik, o którym piszesz Smile


RE: Ps3 super slim + dysk twardy + inne pytania świeżaka :) - RafalKa - 21-09-2013

Proszę:
https://www.youtube.com/watch?v=QnN-zRrNj94
Właśnie na nim stoi a raczej leży w pozycji poziomej.


RE: Ps3 super slim + dysk twardy + inne pytania świeżaka :) - Szymon - 21-09-2013

Jeżeli konsola długo jest w pozycji poziomej - nie powinna działać nań w pozycji pionowej.
Bardzo źle to robi na dysk twardy. Tyczy się to wszystkich konsol PS3, PS2 czy XBOX (komputerów również).


RE: Ps3 super slim + dysk twardy + inne pytania świeżaka :) - Muad'Dib - 21-09-2013

@RafalKa Dzięki za filmik Wink

@Szymon Aha. Czyli plejak powinien leżeć w "normalnej" pozycji czyli poziomo ?

I jeszcze jedno pytanie, czyli dysk można dokupić dowolny - byleby był 2,5'' oraz SATA ? Chce kupić jak najmniejszy - jakieś 40-80 GB, bo potrzebne by mi to było na GTA V no i w przyszłości może na jakąś jeszcze inną gierkę jak mnie najdzie ochota. Wiem również, że lepiej 5400 obr/min, bo ponoć mniej się przegrzewa.


RE: Ps3 super slim + dysk twardy + inne pytania świeżaka :) - krzysiekao - 22-09-2013

Co do dysku musi to byc SATA , 9,5mm wysokosci nie wiekszy,poniewaz w szyny sie nie zmiesci. 7200 rpm moze byc, jest wtedy o 1/5 szybsze wczytywanie danych, ale wydziela on wiecej ciepla. Takze 7200 rpm malo co oplaca sie wziac.


Wysłane z Tapatalk na iPhone


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - ToNiz86 - 23-09-2013

Witam, skoro udziela się tu porad "zielonym", mam pytanie, na które niestety nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi.
Planuję zakup konsoli PS3 Super Slim 12GB (tak, wiem, że to nie najlepszy modelSmile. Moje wątpliwości wiążą się z następującą kwestią: czy mogę wykorzystać dysk zewnętrzny, podłączony przez USB ( taki jak np. http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c02698774.pdf ), do instalacji gier z płyt (wiem, że na PS3 nie do końca tak to działa, ale upraszczam), instalacji i uruchamiania gier z PSN etc.? Innymi słowy: czy taki dysk może być alternatywą dla wymiany domyślnej pamięci na większy dysk 2.5" w technologii SATA II? Wiąże się z tym oczywiście pytanie, czy może to być dowolny dysk zewnętrzny USB 2.0, czy jakiś konkretny model wspierany przez Sony?
Liczę na zrozumienie dla laika, jak już wspomniałem nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na moje pytania. Dzięki i czekam na pomocSmile


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - piotros - 23-09-2013

Z tego co się orientuję, to nie da się instalować gier na dysku USB, ale jak chcesz kupić dysk USB, to kup sam dysk i włóż go do środka. Smile
W modelu SS 12GB nie ma dysku twardego, więc nie musisz niczego wyjmować.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - ToNiz86 - 23-09-2013

@piotros Ok, dzięki za poradę. Inne informacje o dyskach do PS3 SS i instalacji już znalazłem, więc dziękuję. Jak będę miał jeszcze jakieś pytania będę wiedział gdzie szukać Smile