PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--103)
+--- Wątek: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 (/thread-ogolny-temat-dla-zielonych-poczatkujacych-w-temacie-ps3)



RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - shymi0 - 09-07-2013

Witam!
Na dniach zamierzam kupić swoją pierwszą konsole - PS3. Smile Upatrzyłem sobię wersje Super Slim 12GB (z racji tego, że jest najtańsza, mam ograniczony budżet i nie chcę kupować używki). Z racji, że jestem kompletnie zielony w tym temacie to pytania - czy oprócz dysku są miedzy nią, a innymi 'bogatszymi' wersjami jakieś znaczące różnice? Czy dysk będzie wystarczający na 2-3 gry? Bo na razie tylko kilka tytułów mnie interesuje Smile Z góry dzięki za odpowiedzi Smile


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Szymon - 09-07-2013

Nie różni się niczym poza inną obudową, mniejszym dyskiem (którego i tak można wstawić) i poborem mocy (Super Slim zużywa najmniej prądu i najmniej się grzeje). Reszta to to samo.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - NefrizPL - 09-07-2013

OK skoro fat jest awaryjan to jak jest z slim i ss ?? ss tańsze jest więc stawiam na ss i system wkładania płyt przyjazny bo taki z ps2 trochę Big Grin gdzieś czytałem (pewnie bzdury i bujdy) że ss szybciej reaguje na kontroler.... ale to traczej nie odczuwalne , czytałem też co coś z grafą sie psuje, jak to jest co mniej awaryjne ss czy slim zwykła i jesli cos to lepiej kupic tą tańsza(ss) ??? Smile z góry dziekuję Big Grin


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Crunky - 09-07-2013

Mam rok slima i jestem z niego zadowolony. Czasami zatnie się, ale większych problemów niema . Raz tylko musiałem odbudować baze danych, bo ps3 zacinał sie juz po wpisaniu sie, poza tym OK


Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Szymon - 09-07-2013

Konsole Slim i super slim się nie grzeją tak jak fat, bo mają procesory wykonane w technologii bodajże 65nm albo 45nm (nie pamietam) gdzie fat miał 90nm (tyle co XBOX 360 Falcon, który psul się jeszcze szybciej).


Tapnięte z iPhone 3GS


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - NefrizPL - 10-07-2013

no ale lepszy będzie ss czy slim ?? bo fat jest najbardziej awaryjny z ps3 a jak z tymi to wygląda ?? :>


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Szymon - 10-07-2013

Jeżeli nie patrzysz na dysk ani na wygląd, to Super Slim będzie lepszy. Żre mniej prądu i ma najmniejsze szanse na awarię (no chyba, że potraktujesz go siekierą Big Grin )


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - VortaL - 10-07-2013

Sam mam Super Slimkę 12 GB i chodzi elegancko.
Mam 7 gier i wszystko gra, a o dysk się nie martw, bo np: Grasz w AC III, to instaluje się około 4 GB, trochę mniej to możesz sobie jeszcze np GTA IV zainstalować bo też coś koło tego, a jak ukończysz/znudzi Ci się U3 i GTA IV i kupujesz np Gran Turismo 5 to delete te dane 2 gier a save zostawiasz bo to praktycznie nic nie zajmuje ;D
Co do awaryjności to jest praktycznie zerowa.
Oczywiście jak dbasz i np po graniu zostawiasz w menusach konsolę na 10 min.
Ja prawie zawsze tak robię, czasami zapomnę ale to nie ma znaczenia.
Konsola jest lżejsza od Slim i Fat, ładniej wygląda a klapka to moim zdaniem zajefajne rozwiązanie. Jest solidna jak elegancko zamykasz, otwierasz ... Mam konsolę bodajże od Grudnia i 0 usterek bo dbam to mam. Kupuj Super Slim ;d


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Szymon - 10-07-2013

VortaL napisał(a):Konsola jest lżejsza od Slim i Fat, ładniej wygląda
Z pierwszym się zgodzę, z tym drugim - zdecydowanie nie.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - VortaL - 10-07-2013

to drugie to zależy, mi się bardziej podoba design ;d