PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--103)
+--- Wątek: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 (/thread-ogolny-temat-dla-zielonych-poczatkujacych-w-temacie-ps3)



RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - MInix4510 - 19-08-2013

Ja mam pytanie.Chciałem kupić fat bez pada z kablami bo mam od PC na USB i ile dać najwięcej żeby nie przepłacać?


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Szymon - 19-08-2013

Napisz jaki model tego fata i jaki ma dysk, ew. jaki dysk miał fabrycznie. Czy był przerabiany, czy był naprawiany?

@NefrizPL:
A) No z tym Ci nie pomogę, poczekaj na odpowiedź serwisanta
B) Z reguły to żaden ze Slimów nie jest awaryjny

Jak masz możliwość to podaj dokładny model obu konsol czyli CECH-xxxxx coś w ten deseń.

C) no ponoć jeżeli po chwili grania wiatraki chodzą jak odkurzacz i konsola wyziewa gorące powietrze to trzeba pomyśleć nad reballingiem (patrz pkt:A)
D)pkt :A


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - JaDCorbeN - 19-08-2013

Nie było SLIM 500 (chyba że ktoś sobie wetkał wielki dysk) były i są SUPERSLIM 500 ale o nich trudno coś powiedzieć jak na razie sprawuję się średnio (klapka, głośne itp)
Uruchamiasz plejak w grze która działczy na 1080p i katujesz na maksa, jeżeli po grze załóżmy godzinnej nie ma problemów typu opóźnone odczyty z płyty, wentylatory pracują bardzo szybko lub szybko to konsola jest OK.
HDD sprawdzisz wydłubując z konsoli, aktywując w Win (niestety potrzebny format - inny system plików) i sprawdzasz jakimś programem do testowania HDD powinien wykazać w jakim jest stanie.
Po sprawdzeniu gdzie są otwory wentylacyjne w plejaku sam zobaczysz że one nic nie dadzą, lepiej ustawić konsolę w odpowiednim miejscu.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - MInix4510 - 19-08-2013

Chciałem kupić 60 GB dokładnie jeszcze nie szukalem


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Szymon - 19-08-2013

No to się naszukasz, bo w Polsce o ile mi wiadomo w sprzedaży były 20, 40 i 80GB (o 60 nie słyszałem).


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - MInix4510 - 19-08-2013

Nie musi być koniecznie 60 podobno były najmniej awaryjne tylko mam niski budżet.Taki jak CI na Mortyra :-) a na serio na razie mam 120 Ale jak sprzedam w necie i lombardach gry to wzrośnie pewnie do 250


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Szymon - 19-08-2013

Jak szukasz z FAT'ów to popatrz:

[Obrazek: Screen-Shot-2011-10-27-at-1.04_fat.gif]

dwie rubryczki ukazujące technologie wykonania procesora 65nm i 65nm najmniej awaryjne


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - NefrizPL - 19-08-2013

@jadcorben , problem w tym ze mam TV z 3 chinchami i nie wiem czy mam racje ale chyba jak nie mogę podłaćzyć componenta to chyba HD nie ma wiec nie wiem jak to będzie, ale chcę testować grę Red Dead Redemption GOTY którą zamierzam wziaść jako 1 grę na ps3 Smile , i co masz na myśli mówiąc opóźnienia płyty ??? (spadki płynności w grze czy jakieś doczytywanie ,zacinanie ????) a i czy z ps3 powinno bardzo gorące powietrze "dmuchać" ? - wybaczcie że takie pytanie niektóre sa głupie, ale jak juz kupuje ps3 to chcę dokonać dobrego zakupu i pewnego Smile


Kupno PS3 - 10 pytań - cycek1354 - 19-08-2013

Witam! Planuję zakup PlayStation 3. Posiadałem już PS1 i PS2 (obecnie mam PS2), ale postanowiłem, że dla nowego WWE 2k14 i Watch Dogs, a także GTA V - kupię PS3 Smile Zatem mam do Was (doświadczonych ludzi) pytania. A oto i one Big Grin

1. Czy pogram na moim TV LG CE-28H86ST? Jeśli nie to poproszę o jakiś baaardzo tani model telewizora, na którym będę mógł dojrzeć napisy dialogów i menu Tongue
2. Czy do LG CE-28H86ST podepnę PS3? Dodam tylko, że PS2 i Xbox 360 działa.
3. Jaki model PS3 wybrać? Czytałem dużo negatywnych opinii o SS (SuperSlim), a o Slim, że jest naprawdę dobra i mało awaryjna. Co powiecie jednak o wersji FAT? Która jest najtańsza? Która jest najlepsza?
4. Konsolę kupić w sklepie czy allegro/tablica?
5. Ile muszę mieć w portfelu, aby kupić w miarę dobre PS3?
6. Kupować teraz, czy poczekać na premierę PS4 i kupić po premierze (będzie chyba taniej...)?
7. Kupić przerobioną konsolę czy nieprzerobioną? Wiem, że na nieprzerobionej na necie nie pogram, a chciałbym pograć w WWE na necie Tongue
8. TV mam w innym pokoju niż kompa, a co za tym idzie neta mam tylko tam gdzie piec (PC) (nie mam routera)... Czy zatem będę mógł jakoś podłączyć internet, czy kupić router?
9. Najpierw kupić TV czy PS3? Big Grin

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Szymon - 19-08-2013

NefrizPL PS3 będzie działać z Twoim telewizorem. Tak sobie ale będzie.
A te opóźnienia to po prostu dłuższe wczytywanie płyty niż zezwala norma.