PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--103)
+--- Wątek: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 (/thread-ogolny-temat-dla-zielonych-poczatkujacych-w-temacie-ps3)



RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Szymon - 16-08-2013

Pierwsze kontrolery SIXAXIS nie miały wibracji z powodu jakichś problemów prawnych z nazwą DUALSHOCK 3™ którą ponoć jakaś firma sobie zastrzegła.
Kupując używanego FAT'a łatwo się wpakować w takiego Pada Wink Jest lżejszy i ma połyskującą obudowę, późniejsze miały DS3 (oraz napis DUALSHOCK 3) i były trochę bardziej matowe.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - RafalKa - 16-08-2013

Racja Szymon - sam posiadam konsolę parę latek, gdzie mam oba pady (w tym Sixa bez wibracji) oba z wyglądu identyczne (różnica polega na wadze i w dualshocku z przodu jest właśnie taki napis) nawet połysk mają identyczny
Z drugiej strony to co piszesz że do sixa dodali napis DS oraz jest wibracja to chyba sixaxis umarł śmiercią naturalną i został DS Smile


Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Szymon - 16-08-2013

Dziwne, przysiągłbym, iż widziałem pada z napisem DUALSHOCK3 a poniżej SIXAXIS i miał błyszczącą obudowę.


__________________
Tapnięte z iPhone 3GS


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - RafalKa - 16-08-2013

Może w przypadku nowszych padów tak jest, ja piszę o posiadanych przeze mnie bodajże z 2008 roku (już nie pamiętam)


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - ps3_buy - 16-08-2013

Podsumowując taki może być:
http://www.morele.net/gamepad-sony-kontroler-bezprzewodowy-dualshock-3-czarny-do-ps3-cechzc2jss-530206/

Bo już nie wiem czym się kierować przy wyborze dsa. Wydaje mi się, że różnią się tylko kolorem.

PS To, że ten speedlink zajmuje port usb to jest duży problem? Do czego w ogóle wykorzystuje się porty usb w ps3?


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - RafalKa - 16-08-2013

(16-08-2013, 17:42)ps3_buy napisał(a): Podsumowując taki może być:
http://www.morele.net/gamepad-sony-kontroler-bezprzewodowy-dualshock-3-czarny-do-ps3-cechzc2jss-530206/

Bo już nie wiem czym się kierować przy wyborze dsa. Wydaje mi się, że różnią się tylko kolorem.

PS To, że ten speedlink zajmuje port usb to jest duży problem? Do czego w ogóle wykorzystuje się porty usb w ps3?

Proponuję poszukać oryginału i z głowy, masz wolne oba porty Smile zwłaszcza że w podanym linku cela cena nie obala z wrażenia i jak możesz tyle wydać to naprawdę polecam oryginał (mi służy jakieś 5 - 6 latek może nie katowany na toper i śmiga bez najmniejszego problemu)
USB w konsoli możesz wykorzystać do np. grania w ps move (podłączona kamera) zostaje Ci drugi slot, ale może się okazać że trzeba będzie podłączyć pada do ładowania,
U mnie 2 port usb jest rzadko zajęty, no chyba że gra córa własnie z wykorzystaniem move a ja ładuję pada Smile


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Szymon - 17-08-2013

RafalKa napisał(a):Może w przypadku nowszych padów tak jest

Na to wygląda. Dorwałem pada PS3 który był dołączony do konsoli Super Slim.

Sony Wireless Controller Model NO.CECHZC2E B1
U góry widnieje napis DUALSHOCK 3 a poniżej SIXAXIS.

Zdjęcie: (przepraszam za jakość, mam popsuty aparat i focus nie działa)

[Obrazek: 4urh7fhlosqc_t.jpg]


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - NefrizPL - 18-08-2013

Witam znów Smile
A) - Panowie mam problem otóż mam dwie oferty ps3 tzn chce kupić , oczywiście używki , u sprzedawcy konsol i gier za 550 zł PS3 slim 320 GB (1 pad, całe okablowanie) + 1 gra na taki "rozruch" lub u znajomej znajomej xD w lombardzie PS3 slim 320 GB + pad za jakieś 200-400 zł problem w tym, że wole oczywiście taniej ale nie wiem jak sprawdzić stan konsoli tej z lombardu przy czym to po znajomości więc rozruch na jakieś 2 tyg dostane potem mogę oddać , ale nie wiem jak sprawdzić ten stan konsoli czy nie zagraża jej YOLD i inne znane problemy, jakieś porady lub instrukcje jak sprawdzić czy plejacz jest w dobrym stanie ?
B) - czy to prawda że z ps3 , slim 500 GB jest najbardziej awaryjny ??? :>

Z góry dziękuję za odpowiedzi Smile Pozdrawiam forumowiczów Big Grin


Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Szymon - 18-08-2013

A) bierz tę tańszą. Slimy są najmniej awaryjne, takie "Pewniaki".
B) bzdura, te najstarsze FAT'y są awaryjne.


__________________
Tapnięte z iPhone 3GS


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - NefrizPL - 19-08-2013

do B) ale z kategorii slimy to 500 GB najbardziej awaryjne jest z slimów tylko ??? Tongue, i do AA) skąd mam wiedzieć że ta tańsza na wykończeniu nie jest że pogram powiedzcmy sobie z 12 godzinek stwierdze okej i po tygodniu okaże sie awarja ??? ps zamierzam sprawdzic tę tańszą i w jakis dzień cały dzień pograc tzn taki teścik od powiedzcmy 10 rano do 22 i potem nie zostawiać w psn tylko odrazu wyłączyć,

C) są jakieś domowe sposoby sprawdzenia stanu ps3 ??? takie by sprawdzić czy nie padnie szybko, bo jak ztyrana będzie to nawet jak po każdym, graniu przetrzymam z 15 min w psn czy jak to tam sie nazywa to i tak padnie wkońcu

D) co sądzicie o podkładkach chłodzących pod ps3 (podkładki od lapków) ??

Dziękuje za poprzednie odpowiedzi Smile