PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--103)
+--- Wątek: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 (/thread-ogolny-temat-dla-zielonych-poczatkujacych-w-temacie-ps3)



RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - JaDCorbeN - 08-08-2013

1. Tak tylko wtyczka jest inna ale pochodzi z dystrybucji europejskiej.
2. Fan test, odkurzacz ale najlepszy SPA konsoli raz na rok lub pół roku.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - ps3_buy - 08-08-2013

(08-08-2013, 13:39)jadcorben napisał(a): 1. Tak tylko wtyczka jest inna ale pochodzi z dystrybucji europejskiej.
2. Fan test, odkurzacz ale najlepszy SPA konsoli raz na rok lub pół roku.

1. Czyli przejścióweczka i po problemie
2. Podsumowując raz na rok porządnie odkurzyć całość przez zdjęcie obudowy, a np. raz na miesiąc zrobić fan test?

Tylko pytanie jak otworzyć obudowę? I czego nie robić, żeby nie zepsuć? I czy trzeba na coś uważać np. laser, wyjście optyczne itp. lub o czymś wiedzieć?


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - JaDCorbeN - 08-08-2013

Fan test to lepiej rzadziej, raz na 3 - 6 miesięcy wszystko zależy od pomieszczenie: mocno kurzy lub mniej.
Wystarczy od spodu odkręcić śruby pod kwadratowymi zaślepkami oraz 4 z samego przodu i już zdejmujesz górę. Reszta to już kwestia umiejętności manualnych, ale po zdjęciu góry masz na widoku wentylator i zasilacz.

Filmów na YT jest sporo: Disasembly PS3 SLIM


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - ps3_buy - 09-08-2013

Ok, dzięki.

Jeszcze na sam koniec zapytam czy trzeba o czymś wiedzieć lub coś sprawdzić przed zakupem używanej gry?
Z tego co słyszałem to na PS3 nie ma piratów, więc z tym nie będzie problemów, ale może jest coś jeszcze?


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - RafalKa - 09-08-2013

Co do samych płytek to ciężko powiedzieć jak je sprawdzać,
PS3 ma to do siebie że ciężko jest tutaj uwalić grę, tzn jako że jest to BD to rys tutaj raczej nie uświadczysz, no chyba że ktoś się naprawdę postara,
Jednak zdarza się ( nie wiem jak i przez co) że sporadycznie gry fiksują - sam mam 1szt gdzie nie zawsze wczytanie następnego levelu udaje się w 100% - jednak powrót do poprzedniego i ponowne wczytanie wszystko rozwiązuje.
Jednak przy kupnie używek bym się nie obawiał.


Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Szymon - 09-08-2013

(09-08-2013, 21:21)RafalKa napisał(a): jako że jest to BD to rys tutaj raczej nie uświadczysz, no chyba że ktoś się naprawdę postara,

Możesz bardziej wytłumaczyć o co Ci chodzi? Bo nie rozumiem


___________________
Tapnięte z iPhone 3GS


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - RafalKa - 09-08-2013

Chodzi mi o to że są to płyty Blu Ray, które nie są aż tak podatne na zarysowania jak jest to w np. w płytach DVD


Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Szymon - 09-08-2013

E tam. Bluray rysują się tak samo jak i DVD, DVD DL, CD i Black CD


___________________
Tapnięte z iPhone 3GS


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - RafalKa - 09-08-2013

Moje zdanie jest nieco inne, tzn BD też potrafią złapać micro ryski jednak nie tak jak dvd,
Prościutko można to sprawdzić porównując gry z PS2 i PS3 - przynajmniej u mnie widać różnicę (dochodzi sprawa samego napędu) czytałem też że BD mają jakieś dodatkowe powłoki.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - JaDCorbeN - 10-08-2013

Szymon napisał(a):Bluray rysują się tak samo jak
Zmartwię cię: nie rysują się tak szybko. Trzeba być naprawdę upartym lub geniuszem inaczej aby taką zarysować.
Zresztą prosty przykład: do regeneracji bardzo ich mało trafia i na dodatek inaczej się regeneruje (inne płyny i końcówki)