PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--103)
+--- Wątek: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 (/thread-ogolny-temat-dla-zielonych-poczatkujacych-w-temacie-ps3)



Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Kratos - 06-07-2013

Nic dodać nic ująć. Temat zbiorczy dla osób, które kompletnie nie mają pojęcia o PS3, chcą zapytać o jakąś błahą sprawę czy po prostu wstydzą się założyć swój temat.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Yohokaru - 06-07-2013

No to ja mam małe pytanko. Czy to prawda, że po odebraniu kodu na darmowy miesiąc PS+ należy podać do Sony numer karty kredytowej po jego wklepaniu w okienko kodów?


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Sandinista - 06-07-2013

Zgadza się, bez tego nie da rady aktywować kodu.


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Crunky - 08-07-2013

Szukam pomocy tutaj, bo nie chce tworzyc nowego tematu, mam pytanie, jakiego interfejsu ma byc dysk do ps3 : ATA CZY SATA? Na roznych forach ludzie roznie pisza, wiec chce sie Was spytac. Smile


Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Szymon - 08-07-2013

SATA, SATA II lub SATA III


Tapnięte z iPhone 3GS


RE: Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Crunky - 08-07-2013

Gdzieś czytalem, ze Serial ATA to to samo co SATA


Ogólny temat dla zielonych/początkujących w temacie PS3 - Szymon - 08-07-2013

No bo SATA to jest po prostu skrót od serial ATA. Z kolei ATA to to samo, co IDE.


Tapnięte z iPhone 3GS


Ogólne pytania przed zakupem PS3 ;) - NefrizPL - 09-07-2013

Siemaneczko !
Drodzy użytkownicy piszę z pytaniami odnośnie PS3 ,ponieważ zamierzam owe kupić. Dodam ,że upatrzyłem sobie narazie PS3 40 GB używka , działa w 100%, stan idealny/b. dobry cena to 430 zł do negocjacji Tongue

Moje pytania odnoszą sie taki podstaw na co zwrócić uwagę by ewentualnie ugrać więcej złotówek Big Grin .
1. To pytanie jest najważniejsze - czy opłaca się wgl teraz przed premierą PS4 kupić PS3 ? (ps4 nie zamierzam kupować, przynajmniej w najblizszych czasach)
2. Nie wiem jak w PS3 to się nazywa ale w ps2 scph ... tak czy siak jaki "model/numer" wybrać ? Tongue
3. Nie pamiętam dokładnie bo styczność z PS3 małą miałem :C, ale chyba można stworzyć swój login i czy da się go resnać czy coś ?? czy tak jak w PC przy ustawianiu rozgrywki MP ustawia się go ?? :>
4. Co do resania chcę czystkę zrobić tzn takiego mega formata (archivy, dema, nicki, gry) , aby mieć PS3 jeśli chodzi o system itd w stanie nowiutkim ?
5. Czy dam rade podpiąć PS3 pod TV z wejściem na 3 chiny ? tzn takim kablem jak do PS2 ? :>

Przy okazji napiszcie czego powinienem się dowiedzieć przed zakupem.

Jak się dowiem więcej na temat owej konsolki to oczywiście dopiszę by otrzymać od was jakieś opinie porady, dopowiedzi :>

Pozdrawiam. Smile


RE: Ogólne pytania przed zakupem PS3 ;) - JaDCorbeN - 09-07-2013

1.Opłaca się - baza gier.
2. Upatrzyłeś FAT 40 niestety należą do awaryjnych modeli (80Gb najmniej awaryjne z FAT) polecam rozejrzeć się za SLIM.
3.Zawsze masz ustawione konto użytkownika (maks 16) i na nim grasz w trybie multi, nic nie wpisujesz itp po prostu uruchamiał grę i grasz.
4.Uruchamiasz w trybie recovery i robisz odnowienie system nawet na XMB to jest i masz wtedy system nówka blaszka jak ze sklepu.
5.Tak standardowo właśnie taki kabelek jest z konsolą dostarczany.

Kupowanie używanej konsoli od prywatnego użytkownika - loteria. Może pochodzić 2 dni i paść.


RE: Ogólne pytania przed zakupem PS3 ;) - NefrizPL - 09-07-2013

No a w przypadku PS3 różnice miedzy fatem a slimem to czym są ? Tongue

EDIT: tzn doczytałem chodzi o YLOD tak ? i właśnie tego najbardziej się obawiam, jeśli o to chodzi, i mam od razu pytanie da się jakoś ustawić alby ps3 było bardziej wentylowane ? np większy pobór mocy - więcej obrotów wiatraczka czy coś ? Tongue bo raczej slimek nie wchodzi w rachubę to jedyna tak tania konsola w 100% sprawdzana i do tego z mojego miasta, nie kupuję na necie większych przesyłek. Wiem że konsola nie ma tez już gwarancji, wiec myślałem o ewentualnym tunningu i po pewnym czasie dania do dołozenia czy wymiany na lepszy wentylatorek, trochę w kropce jestem czy warto kupować , dla Red Dead Redemption chętnie i god of war 3 , psp hd edition, i kilku fps / tpp bym kupił, ale ten YOLD mnie trochę przeraża i podobno naprawa duzo kosztuje Tongue