PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Bitwa postaci - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: HydePark (https://playstationforum.pl/forum-hydepark)
+--- Dział: Forumowe zabawy (https://playstationforum.pl/forum-forumowe-zabawy)
+--- Wątek: Bitwa postaci (/thread-bitwa-postaci)



RE: Bitwa postaci - DawidoVader25 - 25-11-2012

Abe – 39
Crash – 44
Dante – 48
Daxter – 13
Ico - 18 (--)
Kratos - 63 (++)
Książę (z serii Prince of Persia) - 41
Paul Phoenix – 41
Sackboy – 17
Sam Fisher – 44
Sir Daniel Fortesque – 41
Solid Snake – 79


RE: Bitwa postaci - Kratos - 25-11-2012

Miały być od dzisiaj nowe zasady, ale nie będzie i dalej głosujemy po staremu dopóty nie dojdziemy do jakiegoś konsensusu. Może niech ktoś jeszcze z zainteresowanych się wypowie czy jest za tym, żeby 4 minusy można było dowolnie rozdysponowywać czy tak jak chce Paul jednej postaci można odjąć maksymalnie 2 punkty, a pozostałe 2 innej.


RE: Bitwa postaci - Yohokaru - 25-11-2012

Jestem za wariantem Kratosa, w sposób Paula zabawa mogłaby się ciągnąć w nieskończoność poprzez uparcie na obronę danej postaci, przykładowo.


RE: Bitwa postaci - Kraszu - 25-11-2012

Moim zdaniem pomysł Paula jest dobry. 4 minusy na jedną postać to przesada. Wystarczy dwóch graczy niechętnych danej postaci i momentalnie leci aż (-8 pkt) na jej niekorzyść. Celem gry jest kolejne uśmiercanie postaci aż do wyłonienia zwycięzcy. Dwukrotna przewaga głosów negatywnych ma zatem sens i znacznie przyspieszy rozgrywkę.

- pomysł Paula jest dobry;

- ale przy założeniu, że każdy gracz jest zobowiązany oddawać wszystkie głosy. Teraz jeszcze jest spory wybór i każdy ma swoich faworytów, jak i postacie na które łatwo mu posłać minusa. Kiedy stawka się uszczupli zaczną się dylematy. Na przykład Kratos, który faworyzuje postać Solid Snake'a i postać Kratosa będzie w końcu zmuszony zagłosować przeciwko swoim dotychczasowym faworytom. Tyczy się to zresztą każdego gracza, bo każdy z nas ma co najmniej dwóch mocnych faworytów.

- włącza mi się w tym momencie matematyczne myślenie. Kiedy byłem piękny i młody byłem dobry w te klocki. Aż ciekawy jestem jak nowe zasady wpłyną na rozgrywkę i czy przypadkiem nie będzie przez to problemów???

Abe – 39
Crash – 44
Dante – 49 ( + )
Daxter – 13
Ico - 18
Kratos - 63
Książę (z serii Prince of Persia) - 41
Paul Phoenix – 41
Sackboy – 17
Sam Fisher – 44
Sir Daniel Fortesque – 42 ( + )
Solid Snake – 77 ( - - )


RE: Bitwa postaci - ashin - 25-11-2012

4 minusy sprawdzą się w szybkim wyłonieniu zwycięzcy. Przyspieszy to zabawę w znacznym stopniu. Jeżeli zależy nam na szybkim rozwiązaniu tej sprawy to warto dać możliwość dawania 4 minusów i to komu chcemy i jak chcemy. Jeżeli jednak mamy ochotę na długą zabawę zostawmy stare zasady. Mimo wszystko nie jest nas dużo i bardzo często dane 2 minusy szybko nadrabia ktoś i póki co zabawa od długiego czasu stoi w miejscu.


RE: Bitwa postaci - PaultheGreat - 25-11-2012

Jedno jest pewne. Jeżeli dojdzie do następnej edycji bitwy postaci, to przede wszystkim powinniśmy się zastanowić nad zmniejszeniem liczby postaci biorących w niej udział, albo w inny sposób przyspieszyć proces eliminacji - niekoniecznie przez zwiększenie liczby minusów/plusów, można wziąć pod uwagę jakieś ograniczenia np. nie można dawać plusów postaciom, które uzyskały już 35 (liczba do ustalenia) głosów na plus.


RE: Bitwa postaci - Kratos - 25-11-2012

Abe – 39
Crash – 44
Dante – 47 (--)
Daxter – 13
Ico - 18
Kratos - 63
Książę (z serii Prince of Persia) - 41
Paul Phoenix – 41
Sackboy – 17
Sam Fisher – 44
Sir Daniel Fortesque – 42
Solid Snake – 79 (++)

Czyli podsumowując. Są mocne 2 głosy (ja i Yohokaru) za tym, żeby nawet 4 minusy można było odjąć 1 postaci i 2 za tym (Kraszu i Paul), żeby maksymalnie 2 minusy dawać 1 postaci, a pozostałem 2 komuś innemu. Wygląda na to, że ashin ma decydujący głos, bo po jego wypowiedzi nie jestem w stanie wywnioskować za którą jest opcją. ashin wypowiedz się jednoznacznie i co zadecydujesz to będzie. Nie ma sensu się nie wiadomo ile zastanawiać nad taką błahostką.


RE: Bitwa postaci - PaultheGreat - 26-11-2012

Abe – 39
Crash – 44
Dante – 47
Daxter – 11 (-)(-)
Ico - 18
Kratos - 63
Książę (z serii Prince of Persia) - 43 (+)(+)
Paul Phoenix – 41
Sackboy – 17
Sam Fisher – 44
Sir Daniel Fortesque – 42
Solid Snake – 79


RE: Bitwa postaci - ashin - 26-11-2012

Abe – 39
Crash – 44
Dante – 47
Daxter – 11
Ico - 18
Kratos - 63
Książę (z serii Prince of Persia) - 43
Paul Phoenix – 41
Sackboy – 19 +2
Sam Fisher – 42 -2
Sir Daniel Fortesque – 42
Solid Snake – 79


RE: Bitwa postaci - DawidoVader25 - 26-11-2012

Abe – 39
Crash – 44
Dante – 47
Daxter – 11
Ico - 16 (--)
Kratos - 65 (++)
Książę (z serii Prince of Persia) - 43
Paul Phoenix – 41
Sackboy – 19
Sam Fisher – 42 -2
Sir Daniel Fortesque – 42
Solid Snake – 79