PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Temat usunięty przez autora - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Archiwum (https://playstationforum.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Temat usunięty przez autora (/thread-temat-usuniety-przez-autora--23060)

Strony: 1 2 3


RE: Instalacja FMCB na nieprzerobionej konsoli (PAL/NTSC) - szubert - 06-01-2013

No wszystko pięknie ładnie, ale jak jestem w menu głównym to płyta się nie zatrzymuje. Jak ją podmienić? Zrobiłem tak, że wyjąłem jedną klapke i szybko włożyłem drugą płyte, gra się ścieła, a po chwili odcieła się ale po włączeniu drugiego pozimu czarny ekran :/


Instalacja FMCB na nieprzerobionej konsoli (PAL/NTSC) - jackos - 06-01-2013

Próbował ktoś może na NFS Underground 2 ?


RE: Instalacja FMCB na nieprzerobionej konsoli (PAL/NTSC) - Ramosus - 07-01-2013

Dziś sprawdziłem dwie gry: SOCOM 2 I SOCOM 3. Tym razem w menu obu gier jest opcja gry online, po jej wybraniu (z zamienioną wcześniej kopią płyty i podmienieniu pliku) i wybraniu Network configuration na ekranie tv pojawia się piękna czerwona chmura z napisem: "Please insert a PlayStation or PlayStation 2 format disc" Moim zdaniem: No koment. Jutro kupię kolejną z wymienionych gier, choć na dzień dzisiejszy mogę już stwierdzić że miałbym za te pieniądze kartę PS2 z wgranym McBotem z Allegro za 40 zł z wysyłką. Ale uparcie przetestuję to do końca. Pozdrawiam.


RE: Instalacja FMCB na nieprzerobionej konsoli (PAL/NTSC) - Draco - 07-01-2013

Dziękuję za wsparcie, dzięki Tobie możemy zaktualizować listę. Jeżeli mogę coś zasugerować, sprawdź proszę dwa pierwsze Bondy z listy które wg społeczności PS2 powinny działać. Ja dziś sprawdziłem Battlefront 2 i tego także póki co nie zmusiłem do współpracy lecz próbuję. W najbliższym czasie zaopatrzę się w jakieś płyty podłej jakości i sprawdzę resztę (szkoda Verbatimów na to). Jeżeli chcesz sprawdzać gry, a już masz przerobioną konsolę nie musisz kupować oryginałów. Wystarczy jedną kopię nagrać tak jak ją uruchamiasz na swojej przeróbce, a drugą nagrać z podmienionym plikiem i wszystko dalej powinno iść wg instrukcji.


RE: Instalacja FMCB na nieprzerobionej konsoli (PAL/NTSC) - Ramosus - 07-01-2013

Na pewno spróbuję z tymi Bondami. tylko szukam na razie oryginałów niestety ponieważ właśnie nie mam przerobionej konsoli a zależy mi na tym, dla tego będę próbował do końca Wink. A powiedz kolego, ja wypalam ten przerobiony już obraz gier na płycie dvd+rw. Jak podmieniam tą płytę, to gra i każde menu chodzi bez zarzutu tak jak by to była płyta oryginalna, ale nie wiem czy czasem ten program uLaunchELF się odpali z tej właśnie płyty??? Ale myślę że nie ma to znaczenia skoro gry z niej chodzą.

P.S. mam konsolę PAL 90004


RE: Instalacja FMCB na nieprzerobionej konsoli (PAL/NTSC) - Draco - 07-01-2013

Program powinien ruszyć z RW, w końcu to tylko niecały 1MB więc napęd powinien zaczytać. Po podmianie, w SW: Battlefront 2, menu działało OK.


RE: Instalacja FMCB na nieprzerobionej konsoli (PAL/NTSC) - Ramosus - 12-01-2013

Powiedzcie mi jeszcze czy Free McBoot 1.8b będzie w ogóle działał ma konsoli 90004? Bo jak sprawdzam różne fora to raz piszą że tak a drugi że nie. Pogubić się można. Ma ktoś tą konsolę z Was nieprzerobioną z tym McBootem?


RE: Instalacja FMCB na nieprzerobionej konsoli (PAL/NTSC) - Draco - 12-01-2013

FMCB działa na konsolach 9000x z Data Code do (mniej więcej) 8c, powyżej już nie. Sony podczas produkcji 8c zorientowało się że istnieje coś takiego jak FMCB i zmieniając BIOS usunęli lukę z której korzystało FMCB.


RE: Instalacja FMCB na nieprzerobionej konsoli (PAL/NTSC) - Ramosus - 12-01-2013

Ok, tylko jak jeszcze wiedzieć jaki się ma bios. Bo z menu konsoli przydatniejsze info to tylko: Browser 1.40 i Playstation Driver 2.00.
Czy szukać u wujka googla po numerach sn?


RE: Instalacja FMCB na nieprzerobionej konsoli (PAL/NTSC) - squallpl - 12-01-2013

(12-01-2013, 18:02)Ramosus napisał(a): Ok, tylko jak jeszcze wiedzieć jaki się ma bios. Bo z menu konsoli przydatniejsze info to tylko: Browser 1.40 i Playstation Driver 2.00.
Czy szukać u wujka googla po numerach sn?

Musisz jakimś sposobem uruchomić uLaunchELF. Możesz od kogoś pożyczyć SwapMagic czy nawet sposobem który jest tutaj podany uruchomic uLaunchELF. Jak już uruchomisz program przejdź do Debug i popatrz na linijke odnoszącą się do ROMVER

rom0: ROMVER == "0230EC20080220 "

Patrzysz na pierwsze 4 cyfry. W tym przykładzie masz Bios 2,30 więc nie zainstalujesz FMCB. Jak jest inny np. 2.20 to zainstalujesz.

Innego sposobu nie ma.