PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Co lepsze Fifa 12 czy PES 12 na PS2? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Problemy (https://playstationforum.pl/forum-problemy)
+--- Wątek: Co lepsze Fifa 12 czy PES 12 na PS2? (/thread-co-lepsze-fifa-12-czy-pes-12-na-ps2)



Co lepsze Fifa 12 czy PES 12 na PS2? - pitreekk - 25-07-2012

I co lepsze Fifa 13 czy PES 13 na PS2?
Grywalność, grafika co lepsze i czy opłaca się kupić, czy jest to to samo co PES 06 np.. Smile


RE: Co lepsze Fifa 12 czy PES 12 na PS2? - Realinho - 25-07-2012


W tych tematach masz dostępne różne opinie użytkowników forum, powinny ci pomóc.

Ps. Ja tak z serca mogę ci polecić (jeśli nie grałeś) Fifę 2005, gra ma świetny klimat, soundtrack, ogółem cała otoczka mnie oczarowała, chociaż różne są opinie, dla mnie najlepsza. Jeśli chcesz Fifę bardziej zaawansowaną graficznie, FIFA 09 jest bez bugów, nie ścina się itd, gra jest miodna, polecam ci.


RE: Co lepsze Fifa 12 czy PES 12 na PS2? - Kratos - 25-07-2012

Pytasz zarówno o gry, które już wyszły (obie "dwunastki"), jak i te, które dopiero wyjdą na jesieni (obie "trzynastki"). Moim zdaniem nie opłaca się inwestować w ostatnie odsłony tych serii na PS2, bo to już niestety odgrzewane kotlety, które oprócz składów wprowadzają tylko jakieś drobne zmiany względem poprzedniczek, a czasami są nawet gorsze. Ich twórcy przykładają mniejszą wagę do nich i zdarzają się np. częste chrupnięcia animacji i tym podobne buble. Grafika w tych grach na PS2 stoi w miejscu już od kilku lat.

Do puli podanych przez Realinho tematów dorzucam ten o serii PES. Poczytaj też recenzje tych gier w dziale Recenzje gier PS2.


RE: Co lepsze Fifa 12 czy PES 12 na PS2? - pitreekk - 25-07-2012

A to żadnych zmian nie będzie pod względem 12 a 13?
Ta, a wasza opinia jaka ? Lepsze są wersje PES czy FIFA? Różnią się czymś?


RE: Co lepsze Fifa 12 czy PES 12 na PS2? - Realinho - 25-07-2012

Zapewne będą aktualizacje: składy, stroje, skille zawodników, menu. Poczytaj tematy, tam masz wiele opinii na temat obu serii i sam będziesz mógł sobie wyrobić jakieś zdanie na ten temat.


RE: Co lepsze Fifa 12 czy PES 12 na PS2? - matic902i - 11-08-2012

Jeśli chodzi o samą grę to dla mnie lepszy PES. Grafika w nim lepsza, cała akcja w czasie meczu wygląda bardziej realnie. Za to plusem fify to język PL i ciekawy tryb menedżerski. Ja grałem w PES 12 i FIFA 11


RE: Co lepsze Fifa 12 czy PES 12 na PS2? - bresiek - 16-08-2012

(25-07-2012, 12:44)pitreekk napisał(a): I co lepsze Fifa 13 czy PES 13 na PS2?
Grywalność, grafika co lepsze i czy opłaca się kupić, czy jest to to samo co PES 06 np.. Smile


Grałem w PES-a 13(demo) na xbox 360 i totalna klapa ... wiec na ps2 tym bardziej, jak tylko wyjdzie Fifa 13 to kupuje od razu a PES'a to nie ma sensu nawet



RE: Co lepsze Fifa 12 czy PES 12 na PS2? - Draco - 16-08-2012

Coś mi się zdaje że na PESie przejedziesz się tak samo jak na FIFIE. To są odgrzewane kotlety wydane na 13 letnią konsolę. Nie ma w nich nic nowego, ot kolejny remake wersji 10.


RE: Co lepsze Fifa 12 czy PES 12 na PS2? - Yohokaru - 16-08-2012

Draco napisał(a):Coś mi się zdaje że na PESie przejedziesz się tak samo jak na FIFIE. To są odgrzewane kotlety wydane na 13 letnią konsolę. Nie ma w nich nic nowego, ot kolejny remake wersji 10.

Żeby tylko "dziesiątki". Z dwojga złego wybieram FIFĘ ze względu na większą ilość drużyn, składów oraz świetny komentarz panów Dariusza Szpakowskiego i Włodzimierza Szaranowicza. Idealna gra na odwiedziny kumpla w czystym, arcadowym stylu Big Grin


RE: Co lepsze Fifa 12 czy PES 12 na PS2? - PaultheGreat - 17-08-2012

Rzeczywiście większa ilość licencjonowanych drużyn to spory plus dla piłki kopanej ze stajni EA, ale powiedzmy sobie szczerze, połową drużyn z zupełnie egzotycznych krajów (liga koreańska, szwedzka itp.) większość nawet nie zagra. Oczywiście jest to spory dodatek do trybu menadżerskiego, ponieważ mamy do dyspozycji większą paletę młodych zawodników do zakupienia. Ogólnie rzecz biorąc FIFA zyskuje przez braki licencyjne PESa w czołowych ligach (zwłaszcza Premier League), a to właśnie one są najważniejsze. PES nadrabia braki licencyjne dzięki obecności Ligi Mistrzów UEFA.

PES spodobał mi się z powodu rozbudowanych opcji taktycznych i troszkę większego realizmu (w FIFĘ na PS2 nie grałem, ale wydaje mi się, że starsze edycje FIF z PC (tj. 07,08), w które grałem są podobne do wersji na czarnulkę) niż w FIFIE. Trybem, który zupełnie mi się nie spodobał jest tryb Master League. Tryb menadżerski z FIFY jest bardziej rozbudowany i wciągający.

Osobiście widzę to tak. Jeżeli lubisz bardziej arcadowe podejście do piłki nożnej i nie obchodzą Cię wszelkiego rodzaju ustawienia taktyczne to sensowniejszym rozwiązaniem jest wybranie FIFY. Jeśli jednak w grach cenisz sobie realizm (w PESie częściej dochodzi do kontuzji zawodników, ale tylko podczas zupełnie nieudanych wślizgów - raz na 10 meczów) i przymykasz oko na braki w licencjach biorąc pod uwagę wszelkiego rodzaju aspekty taktyczne to właściwym wyborem jest PES. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić obie z gier (jeżeli Cię stać, albo masz przerobioną konsolę), ale to gdy rzeczywiście nie ma się w co grać.