PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
[TUTORIAL] Przeróbka PSP wszystkie modele - soft 6.20, 6.35, 6.39, 6.60 - PRO B-10 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation Portable (PSP) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-portable-psp)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--245)
+--- Wątek: [TUTORIAL] Przeróbka PSP wszystkie modele - soft 6.20, 6.35, 6.39, 6.60 - PRO B-10 (/thread-tutorial-przerobka-psp-wszystkie-modele-soft-6-20-6-35-6-39-6-60-pro-b-10)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


Przeróbka PSP wszystkie modele - soft 6.20, 6.35, 6.39, 6.60 - PRO B-10 - Draco - 06-01-2013

ProUpdate. Fast Recovery używasz już po instalowaniu przeróbki gdy wyłączysz konsolę całkowicie i w menu nie masz żadnej gry widocznej.


Przeróbka PSP wszystkie modele - soft 6.20, 6.35, 6.39, 6.60 - PRO B-10 - MiSieeK - 06-01-2013

a powiedz mi teraz . co daje do pro update? to updatuje nasza konsole do 6.60 czy to jest program ktory robi przeróbke? jak mam 6.60 oryginalnego kupionego pare dni temu to zmieni mi cos w konsoli ??


Przeróbka PSP wszystkie modele - soft 6.20, 6.35, 6.39, 6.60 - PRO B-10 - Draco - 06-01-2013

To jest ta cała "magiczna" przeróbka czyli aktualizacja oryginalnego softu do softu przerobionego. Nie zadawaj tyle pytań tylko zrób wszystko według tutoriala i sam zrozumiesz Smile


Przeróbka PSP wszystkie modele - soft 6.20, 6.35, 6.39, 6.60 - PRO B-10 - MiSieeK - 06-01-2013

dobra. teraz zrozumiałem. wiec ostatnie pytanie. czy jak wyłącze psp i jeszcze raz włącze bede mial oryginalnego softa takiego jak przed zrobieniem przeróbki ? i bedzie gwarancja?


RE: [TUTORIAL] - ashin - 06-01-2013

Tak, jeżeli całkowicie wyłączysz konsolę(przytrzymasz kilka sekund klawisz wyłączania) to soft się zresetuje i nie będzie wgrany. Wtedy wystarczy wyciągnąć kartę pamięci, a po powrocie z serwisu uruchomić fast recowery.
To kryje się pod słowem przeróbka NIETRWAŁA ;]


Przeróbka PSP wszystkie modele - soft 6.20, 6.35, 6.39, 6.60 - PRO B-10 - Draco - 06-01-2013

A ja mam takie pytanie. Jak wygląda wymiana karty przy tej przeróbce? W PSP którego używam mam 4GB kartę pamięci i chciałbym się zamienić na większą (np.16GB). Wystarczy przerzucić wszystkie dane ze starej na nową czy jeszcze coś trzeba robić? A może nie trzeba żadnych danych kopiować?


RE: Przeróbka PSP wszystkie modele - soft 6.20, 6.35, 6.39, 6.60 - PRO B-10 - piotros - 06-01-2013

(06-01-2013, 22:37)Draco napisał(a): A ja mam takie pytanie. Jak wygląda wymiana karty przy tej przeróbce? W PSP którego używam mam 4GB kartę pamięci i chciałbym się zamienić na większą (np.16GB). Wystarczy przerzucić wszystkie dane ze starej na nową czy jeszcze coś trzeba robić? A może nie trzeba żadnych danych kopiować?

Nie ma żadnego problemu... ProUpdate nie instaluje się na karcie, tylko w jednej z wewnętrznych pamięci konsoli, tak ja to przynajmniej rozumiem.
Potem przy pomocy FastRecovery uruchamiamy, to co zostało wgrane do pamięci konsoli i tyle.

Reasumując, jak wkładasz nową kartę, to wgrywasz na nią FastRecovery i już. Nic więcej nie musisz robić, żeby cieszyć się uruchamianiem przeróbki.

Przeróbka jest nie trwała, tylko z tego powodu, że po wyłączeniu konsoli nie uruchomi się sama ponownie, tylko trzeba do jej uruchomienia użyć FastRecovery.
Żeby całkowicie pozbyć się przeróbki, trzeba uruchomić ProUpdate i wybrać uninstall, czy jakoś tak. Ja tak musiałem zrobić przy zmianie wcześniejszej (starszej) przeróbki na nowszą.


Przeróbka PSP wszystkie modele - ashin - 07-01-2013

Dopóki nie wyłączysz całkowicie konsoli nie musisz mieć nawet fast recovery na drugiej karcie. Konsola będzie przerobiona cały czas. Dopiero po całkowitym wyłączeniu konsoli przeróbka jest 'usuwana' i wtedy potrzebujemy fast recovery dopiero do uruchomienia.
Należy pamiętać tylko, żeby w przypadku drugiej nowej karty także utworzyć odpowiednie foldery jak iso, game itp ;]


RE: Przeróbka PSP wszystkie modele - piotros - 07-01-2013

(07-01-2013, 07:57)ashin napisał(a): [..]Należy pamiętać tylko, żeby w przypadku drugiej nowej karty także utworzyć odpowiednie foldery jak iso, game itp ;]

Jak sformatujesz kartę w PSP, to będzie trzeba stworzyć tylko katalog "iso", bo reszta już będzie... Smile


RE: [TUTORIAL] Przeróbka PSP - Azazel0603 - 15-02-2013

(24-08-2012, 20:47)piotros napisał(a): To ja mam teraz 2 pytania.

1. Co ma zrobić ktoś, kto ma już przerobioną nietrwale konsolę wersją PRO-B8?

Gdzieś na jakimś forum przeczytałem, że zanim wgra się nowszą wersję np. PRO-B10, to powinno się najpierw uruchomić PROUPDATE z obecnie posiadanej przeróbki i ją odinstalować, a dopiero potem instalować nową.
Jak to jest?

2. No i jak poprawnie podnieść wersję OFW do 6.60 i wgrać PRO-B10 mając obecnie niższy soft?

Czy powinienem najpierw odinstalować posiadaną przeróbkę, sposobem opisanym tak jak powyżej, zrobić upgrade przez stronę PlayStation do 6.60 i potem dopiero wgrać przeróbkę PRO-B10 zgodnie z opisem?
zaczne od tego ze zaczynam dopiero z PSP
konsole kupilem przerobiona i chce wgrac teraz do niej PRO B-10 jednak nie wiem jak odinstaowac te przerobke ktora mam obecnie...
czy robie tak... wchodze w Fast Recovery trojkatem i wciskam "delete"??? czy jak???
prosze o wyrozumialosc...