PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Temat usunięty przez autora - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Archiwum (https://playstationforum.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Temat usunięty przez autora (/thread-temat-usuniety-przez-autora--21971)



Temat usunięty przez autora - Draco - 19-04-2012

Nie wyrażam zgody na dalszą publikację niniejszego posta na playstationforum.pl . Informacje które były tu zawarte możecie znaleźć na moim Joggerze.


RE: PSX - Yohokaru - 19-04-2012

Szczerze mówiąc, już kiedyś coś słyszałem/czytałem na temat tego sprzętu. Jednakże nie sądziłem, że ma ono takie kolosalne możliwości przewyższające nawet PS3 (mówię rzecz jasna o pozagrowych możliwościach). Uważam jednak, że w tamtych latach to była rozsądna cena za taki sprzęt, bo koło 3000 zł za PS2+DVD+Nagrywanie i odczyt wielu formatów, to nie jest dużo, patrząc na premierową cenę PS3 (ponad 2000 zł chyba). "Konsola" ma jak dla mnie jest PS3 tamtych czasów, i jakby nie spojrzeć wygląd PS3 względem PSX to tylko kilka przebudowań w obudowie. Naprawdę, to się nazywa kombajn multimedialny...

Na koniec daję plusik autorowi za świetny artykuł i za całokształt pracy na forum (ot, taki symbolicznyWink. Draco zaraz za Kratosem ma najwięcej postów i udziela odpowiedzi na nawet najbardziej trollowate pytania, co wymaga wiele cierpliwości. PozdrawiamWink


RE: PSX - Draco - 19-04-2012

Yoho, według kursów walut z roku premiery PSXa konsola była by trochę droższa niż zakładasz. Średni kurs dolara z 2003 roku według NBP ( http://www.nbp.pl/kursy/archiwum/wagi_archiwum_2003.xls ) wynosi 3,9291 zł co po przeliczeniu daje 3457,61 zł za niższy model i 4714,92 zł za model o większej pojemności. Znając mentalność chłopaków z Sony ostateczne ceny wylądowały by w granicach 4000 i 5000 złotych więc ponad dwa razy więcej niż PS2 w dniu premiery, a co dopiero 3 lata po premierze.

BTW. Dzięki za plusik jednak żeby być dokładnym muszę napisać, że pod względem postów jestem obecnie dopiero na 6 miejscu, a więc do Kratosa który okupuje miejsce 2 jeszcze mi trochę brakuje Smile

BTW2. Jak już się bawić w statystyki to dzięki Yoho mam o 1 podziękowanie więcej niż Kratos Tongue


RE: PSX - Yohokaru - 19-04-2012

Wybacz za pomyłkę. Klasyfikacja liczby postów dotyczyła najbardziej udzielających się userówWink


RE: PSX - Draco - 19-04-2012

Poniżej prezentuje długi bo ponad 9 minutowy filmik pokazujący PSX w akcji. Twórca steruje konsolą prawdopodobnie za pomocą pada podłączonego z tyłu. Z przodu widzimy podłączoną konsolę PSP, prawdopodobnie w celu ładowania baterii, jednak PSP można było podłączyć między innymi w charakterze pamięci masowej




RE: PSX - Kraszu - 19-04-2012

Propsy Draco za kolejną porcję ciekawostek. Szczerze mówiąc to nigdy nie słyszałem o omawianym PSX'ie. Urządzenie niewątpliwie ciekawe, rozbudowane i myślę, że praktyczne. Takie PS1 i PS2 w jednym + nagrywarka + kino domowe. Z marketingowego punktu widzenia to nie miało prawa się sprzedać, biorąc oczywiście pod uwagę cenę niemalże zaporową. Tym bardziej, że w zasadzie nie miało w sobie nic, czego w tamtym okresie nie można by nabyć osobno.

Japonia to wysoko rozwinięty kraj. Nagrywarki, odtwarzacze, konsole PS1, PS2 były raczej w 2003 roku ogólnodostępne więc nie dziwię się, że nie było popytu na drogiego „kombajna PSX’a”. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Pewne ścieżki zostały przetarte. Sony dzięki doświadczeniu i patentom zastosowanych w tym urządzeniu miało łatwiej podczas projektowania PS3. Potencjał nie został więc zmarnowany.



RE: PSX - Draco - 19-04-2012

I kolejne ciekawostki. Trzy reklamy promujące PSXa w Japonii:








RE: PSX - Yohokaru - 19-04-2012

Japońskie reklamy mają to do siebie, że ciężko je zrozumieć (mam na myśli spot nr 1). Swoją drogą spot GT3 w japonii: Koleś wsiada do jadącego Lancera Rally i nim odjeżdża. A potem szybkie logo PS...


RE: PSX - mattek - 19-04-2012

No sprzęt nawet fajny. Taki podrasowany PS2. Szkoda, że nie wyszedł w czarnym kolorze i że nie wprowadzili na pozostałe rynki. Z tego co widzę, to menu jest po japońsku :/ No i z tymi padami trochę głupio. Jednak, sprzęcior jak powiedziałem - fajny Wink


RE: PSX - ashin - 19-04-2012

O PSX słyszałem i czytałem jakiś rok temu wsumie przez przypadek. Krótko po tym jakiś gość zrobił mi wojnę, że PS1 nie nazywa się PSX'em gdyż taka konsola istnieje naprawdę i nie można ich łączyć. Jakim zdziwieniem dla niego było, że o konsoli PSX czytałem...
Cóż warto znać się na ciekawostkach. Draco dziś się coś rozbestwiłeś z tymi ciekawostkami masz ode mnie plusika. Artykuł jak najbardziej ciekawy i wciąga.