PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
dział dla fanów m/a - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: playstationforum.pl (https://playstationforum.pl/forum-playstationforum-pl)
+--- Dział: Ogłoszenia, uwagi, propozycje (https://playstationforum.pl/forum-ogloszenia-uwagi-propozycje)
+--- Wątek: dział dla fanów m/a (/thread-dzial-dla-fanow-m-a)



dział dla fanów m/a - neku - 12-02-2012

co by tu więcej mówić, kontynuuję ideę nieobecnego tu z nami Darka z tego oto wątku -> https://www.playstationforum.pl/t-dzial-anime?highlight=anime
Pragnę również zaznaczyć, iż miałby powstać dział dla prawdziwych fanów m/a, a nie "przedszkola", jak na każdym innym forum o tejże tematyce.
Chciałbym poznać wasze opinie na ten temat.


RE: Dział dla Otaku - Samyeu - 12-02-2012

Tzn. ja jako (nie nazwę siebie fanem, bo jeszcze nie awansowałem Smile) widz anime i ostatnio też czytelnik mangi bardzo bym za taką możliwością był. Oczywiście myślę tu o swoim interesie, bo to moje zainteresowania. Z drugiej strony myślę, że w hydeparku zawartym na forum, m/a to troche zbyt małe ogólne działy. Teoretycznie powinniśmy o anime rozmawiać w Filmach, a o mandze w Innych. Aczkolwiek nie sądzę, by to było aż tak fajne, gdybym pozakładał tematy, który każdy porusza inną serię. To by zrobiło prawdziwy nieład na forum. Pisanie o każdym nowym anime w temacie Anime, to też by się zrobił niezły bajzel.
Ja jednak kieruję się w głosowaniu na swoje zainteresowania. Resztę zostawiam administracji, bo ja tutaj nie mogę zbyt dużo wnieść do tego. Bo zarówno cieszyłoby mnie to, jakby taki dział był, ale nie miałbym pretensji, gdyby nie wyrażono akceptacji takiej propozycji.
Pozdruffka.
Szkoda, że nie wszyscy głosujący podali jakikolwiek powód. I ciekawi mnie, czy to będzie coś w stylu "to nie potrzebne" Tongue


RE: Dział dla Otaku - Kratos - 12-02-2012

Zagłosowałem na drugą opcję, bo pierwszej nie rozumiem...


RE: Dział dla Otaku - ashin - 12-02-2012

kawaii to coś słodkiego, a desu z tego co pamiętam podczas mówienia o sobie się dodaje, a nee to jakiś tam niby słodki dodatek powtarzany przez małe japońskie dziewczynki i infantylnych fanów anime.
Osobiście jestem na nie, ponieważ jest to forum o konsoli i aż cały dział dla fanów anime i mangi jest całkowicie zbędny, chcecie się wyżyć załóżcie temat i tam sobie piszcie. Na upartego załóżcie dwa, jeden o mandze drugi o anime i będzie git, będziecie mieli gdzie się wyżyć z kim porozmawiać.
Jeżeli natomiast potrzebujecie działu, zakładania tematów o poszczególnej serii i dyskusji o niej to uważam, iż jest to nieodpowiednie forum do tego typu rzeczy.
To że dzieciarnia teraz zakochała się w anime to nie jest nic dziwnego, jest taka moda i kropka, a fanów m/a i Japonii którzy tak naprawdę pobieżnie zapoznali się z tematem i na widok stroju gejszy dostają orgazmu jest pełno i to nie tylko wśród młodych ludzi.
To tyle pozdrawiam Smile


RE: Dział dla Otaku - Samyeu - 12-02-2012

"To że dzieciarnia teraz zakochała się w anime to nie jest nic dziwnego"
Znalazł się wielki i poważny dorosły - super! "Teraz"? O czym ty mówisz? A tylko jeszcze powiedzenie "dzieciarnia" dowodzi temu, jaką masz wiedzę nt. m/a. Na prawdę - bolą mnie twoja słowa. O co ci chodzi człowieku? "Wyżyć"? "Dzieciarnia"? "Infantylni fani anime"? Aż tak jesteś nietolerancyjny dla czyichś zainteresowań? A może to jakieś uprzedzenie? Trudno powiedzieć...

"uważam, iż jest to nieodpowiednie forum do tego typu rzeczy."
Tak, tak, każdy już słyszał. I ja odpowiem argumentem, jaki każdy by zapewne użył odnośnie tej wypowiedzi: Wypier***ić HydePark najlepiej.

I w dalszym ciągu podtrzymuje swoje zdanie na ten temat, w dalszym ciągu mi to lotto, ale słowa ashina są wręcz przerażające i całkowicie nie na miejscu.


RE: Dział dla Otaku - ashin - 12-02-2012

Mam mała wiedzę na temat m/a? No nie prowadziliśmy raczej żadnej dyskusji na ten temat między sobą więc mojej wiedzy nie oceniaj dobrze? Zapewniam Cię, że niejednokrotnie wiedzą w tej dziedzinie bym Cię zaskoczył Smile
Co do dzieciarni, to było nawiązanie do pierwszego posta, w którym autor stwierdził, że bez dzieciaków chciałby prowadzić dział co jest absolutnie niewykonalne ze względu na panujące dzisiaj trendy wśród młodych ludzi.
To nie jest forum ogólnotematyczne, gdzie tworzy się dział dla książek, komputerów kinematografii itp itd. To forum które z założenia jest o konsolach, a dla fanów poszczególnych mniejszych bądź szerszych zainteresowań poświęca się konkretne tematy. Nie widzę sensu zakładania osobnego działu dla fanów m/a, chyba że uświadomisz mi co takiego byś w nim robił pisał, że aż za mało Ci miejsca w jednym czy nawet dwóch tematach które możesz założyć w dziale HydePark?


RE: Dział dla Otaku - Samyeu - 12-02-2012

Już pisałem w moim pierwszym poście w tym temacie.


RE: Dział dla Otaku - Draco - 12-02-2012

Jestem całkowicie przeciwny takiemu działowi. Na bazie już istniejących można w 100% prowadzić dyskusję na temat mangi i anime, wystarczy, że w Games Corner założysz temat ogólny o grach w stylu anime, w Filmy i seriale temat o anime, a w Hyde Parku temat o mandze i mogę się założyć że tymi trzema tematami pokryjesz całe zainteresowanie kulturą japońską na naszym forum.

Przede wszystkim należy zaznaczyć tak jak to napisał już kolega ashin że nasze forum jest typowo o konsolach i grach na platformy Sony, więc tworzenie działów o wąskiej tematyce nie związanej z grami mija się z celem, ponieważ nasze forum nie zrzesza fanów Japonii tylko fanów i użytkowników konsol Playstation.


RE: Dział dla Otaku - Samyeu - 12-02-2012

Tak naprawde poddział "Inne konsole" w "Komputery i internet" też nie powinien mieć miejsca. Skoro "Komputery i internet" mają "Inne konsole", to czemu Filmy i seriale nie mogą mieć np swojego poddziału. Ja już nie walczę o ten dział, tylko tak pytam.


RE: Dział dla Otaku - Draco - 12-02-2012

Dział filmy i seriale jest bardzo ogólny i nie ogranicza się do jednego gatunku czy kraju pochodzenia. Tak jak Sport nie jest podzielony na piłkę nożna i koszykówkę, a Muzyka nie jest podzielona na rock, jazz, blues itd. gdy chcę napisać coś o muzyce indie to po prostu piszę to w dziale muzyka i nie chcę tworzyć od razu nowego działu. Tak samo zrobiłem kiedyś ze swoimi postami o starych konsolach, wylądowały w dziale Inne i nic się z nimi złego nie stało. Dział Inne konsole mimo wszystko jest bardziej związany z tematyką naszego forum niż Manga/Anime, możemy tam dyskutować o bezpośredniej konkurencji naszej ulubionej konsoli, a także o jej historii nie związanej z firmą Sony.

Jeżeli ktokolwiek chciałby teraz czy w przyszłości uruchomić nowy dział odchodzący od tematyki forum radzę najpierw przeanalizować stopień zainteresowanie forumowiczów danym tematem. Tworząc dział Inne konsole Kratos bez większego wysiłku mógł tam umieść około 25 istniejących już na forum tematów które pasowały do tej kategorii. A ile w takim razie, oczywiście tylko dla porównania, można by umieścić istniejących tematów w dziale Manga/Anime gdyby taki dział miał dziś powstać?