PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Temat usunięty przez autora - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Archiwum (https://playstationforum.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Temat usunięty przez autora (/thread-temat-usuniety-przez-autora--21474)



Temat usunięty przez autora - Draco - 09-10-2012

Nie wyrażam zgody na dalszą publikację niniejszego posta na playstationforum.pl . Informacje które były tu zawarte możecie znaleźć na moim Joggerze.


RE: [TUTORIAL] Jak podłączyć PS2 do monitora ? - Simion - 10-10-2012

Biorąc pod uwagę ilość tematów z tym związanych i multum informacji jakie tam zawarto to trochę słabo opisałeś temat.

Dorzucę swoje 3gr na temat tunerów telewizyjnych (3 metoda).


Mamy trzy rodzaje tych urządzeń:

- Podpinane pod płytę główną PC (PCI/PCI-E)
- Zewnętrzna pod USB
- Zewnętrzna podłączana pomiędzy komputerem a monitorem


Tuner telewizyjny pod złącze PCI/PCI-E

Niegdyś najpopularniejsze urządzenia tego typu, obecnie wypierane przez USB (ludzie przerzucają się na maszyny mobilne). Ich zasadniczą zaletą jest bezpośrednie podpięcie do głównej magistrali danych w komputerze eliminując wszelakie opóźnienia - mówiąc prostą polszczyzną najszybciej jest przekazywany dźwięk oraz obraz. Używając tego typu tunera mamy niemal 100% pewność że nie nastąpią żadne opóźnienia.
Dodatkowo, często tego typu urządzenia mają dodatkowe funkcje. Umożliwiają nagrywanie obrazu (gameplay), odbieranie sygnału telewizyjnego analogowego/cyfrowego (telewizor w okienku Wink ), odbieranie sygnału radiowego, itd.
Ich największą wadą jest to, że podczas używania cały PC musi być włączony.
Zauważyłem także opóźnienia dźwięku w trakcie nagrywania, gdy maszyna jest obciążona.



Tuner telewizyjny pod złącze USB

Obecnie najpopularniejsze urządzenia tego typu. Poprzez przekazywanie sygnału przez port USB tworzy się wąskie gardło i mogą nastąpić opóźnienia w przesyle obrazu oraz dźwięku. Jednak słyszałem pogłoski że niektóre z nich nie mają tego problemu.
Podobnie jak tunery pod PCI/PCI-E mogą posiadać dodatkowe funkcjonalności. Niestety posiadają tą samą wadę - konieczność włączonej maszyny.



Tuner telewizyjny podłączany pomiędzy komputerem a monitorem

Urządzenie to w swoim działaniu i sposobie podłączenia bardzo przypomina VGA Box, lecz jest bardziej uniwersalne oraz bardziej rozpowszechnione (łatwiej je dostać co przekłada się na cenę). Jest to praktycznie telewizor bez kineskopu/monitora.
Nie wymaga by działał wraz z nim komputer - praktycznie w ogóle nie musi go być. Jednak tracimy możliwość nagrywania obrazu.



CENY
Draco trochę uogólnił to, gdyż wszystko zależy od modelu, firmy i funkcjonalności.
Tunery TV to ceny w granicach od kilku, do kilkuset złotych (ja dałem niemal 300zł za swoją - ale warto było).
Podejrzewam że dzisiaj jest prawdziwy wysyp tych urządzeń z TUNEREM ANALOGOWYM. Nie będziecie mogli obejrzeć TV (no chyba że dostawca medium jeszcze takowy sygnał nadaje) lecz do konsoli jest to rozwiązanie w sam raz.




No i na sam koniec chciałbym dodać że jest 4 sposób na podłączenie konsoli pod monitor Wink. Niestety jest on najdroższy (nawet do kilkudziesięciu tysięcy zł).
Chodzi mianowicie o tunery audio/wideo z możliwością zamiany typu sygnału. Niestety nie było mi dane przetestowanie takiego urządzenia. Amplitunety SONY nie mają tej funkcji (przynajmniej te z przed 4 lat).


RE: [TUTORIAL] Jak podłączyć PS2 do monitora ? - Draco - 10-10-2012

Tutorial powstał na bazie mojego postu z przed kilku miesięcy z racji wielokrotnych pytań "czy ta przejściówka zadziała" nie miał a celu w 100% wyczerpywać tematu ponieważ jeżeli miałbym opisać wszystkie szczegóły to to co Ty napisałeś mogło by posłużyć jedynie za wstęp. Ilość kart DV, tunerów, amplitunerów, przejściówek itp. jest ogromna i można by je opisywać długo. Temat miał nakreślić osobie zielonej w temacie co i w jaki sposób działa w kwestii podłączania PS2 do monitora.


RE: [TUTORIAL] Jak podłączyć PS2 do monitora ? - Cage - 19-11-2012

Jak podłączyć PS2 do laptopa pod złącze HDMI, które jest w laptopie, chodzi mi o pierwszy sposób.
Oczywiście jak wiadomo laptop wtedy musi być podłączony - uruchomiony.


RE: [TUTORIAL] Jak podłączyć PS2 do monitora ? - JaDCorbeN - 19-11-2012

Nie podłączysz Big Grin Te HDMI to jest WYJŚCIE sygnału! A n ie wejście!
Do tego byś musiał zastosować jakąś kartę TV do laptopa. Nawet taka pod USB by dała radę.


RE: [TUTORIAL] Jak podłączyć PS2 do monitora ? - Cage - 19-11-2012

(19-11-2012, 12:02)jadcorben napisał(a): Nie podłączysz Big Grin Te HDMI to jest WYJŚCIE sygnału! A n ie wejście!
Do tego byś musiał zastosować jakąś kartę TV do laptopa. Nawet taka pod USB by dała radę.

Faktycznie masz rację, że w laptopie jest wyjście sygnału.
Skoro w nie można do laptopa podłączyć przez HDMI, to laptop posiada też dodatkowo złącze VGA, ale to w laptopie VGA, to też wskazuje, że jest to wyjście sygnału, czyli do laptopa nie ma możliwości podłączyć PS2 bez kupowania karty TV do laptopa?

Posiadam w domu jeszcze monitor Samsung SyncMaster 795DF CRT z VGA, ale nie jestem pewny, czy można do niego podłączyć PS2 za pomocą podanego pierwszego sposobu? Czytałem w internecie, że taki monitor, musi posiada jakąś funkcje, ale nie wszystkie monitory z CRT z VGA taką posiadają


RE: [TUTORIAL] Jak podłączyć PS2 do monitora ? - Simion - 19-11-2012

W laptopie masz tylko wyjścia z karty graficznej. Z matrycą one nie mają nic wspólnego. W tym przypadku jedynym wyjściem jest karta TV.

Co do monitora jest dokładnie tak jak piszesz. Lista monitorów które obsługują inne porty w VGA była gdzieś na forum. Ale chyba jest ona trochę przekłamana. Mój stary DELL miał mieć tą opcję i niestety nie zadziałało. Najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie tego.

PS: Nie lepiej przygarnąć jakiś telewizor CRT ?? Ludzie oddają je teraz za darmo. Poszperaj na tablicy.


RE: [TUTORIAL] Jak podłączyć PS2 do monitora ? - Cage - 19-11-2012

Nie chcę szukać telewizora CRT, bo mam jeszcze w domu 14" CRT pod którego przez Eurozłącze mogę podłączyć PS2, ale to nie jest płaski ekran i myślałem, że pod laptopa podłącze, co posiada matrycę 16"

Nie wiem jakiej jakości będzie obraz po podłączeniu PS2 pod taką kartę TV?
Czy obraz będzie wtedy podobny, który uzyskam z PS2 na telewizorze CRT?


RE: [TUTORIAL] Jak podłączyć PS2 do monitora ? - mattek - 19-11-2012

Nie, PS2 najlepiej będzie wyglądał na tym Twoim CRT.
Na takiej karcie obraz dużo traci na jakości.