PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Pytania PSX - kupno lasera i przerobienie konsoli - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation (PSone) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-psone)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--85)
+--- Wątek: Pytania PSX - kupno lasera i przerobienie konsoli (/thread-pytania-psx-kupno-lasera-i-przerobienie-konsoli)

Strony: 1 2


Pytania PSX - kupno lasera i przerobienie konsoli - maciekiwola - 14-12-2011

Witam . Zakupilem od sąsiada psx`a , za 5 ;d no i mam pare pytań :

1. Gdzie kupie laser ? bo na allegro niema zbyt
2. Mam laser ale wgl , sie nie kręci , nie wiecie dla czego ?
3. jak mozna przerobić psx ?
4. Czy pad od ps2 , podejdzie do psx ?
w Razie innych problemów napiszę ;]


RE: Pytania psx - Quake96 - 14-12-2011

1. Jak będziesz gotów kupić, to może uda mi się załatwić laser za ok. 35zł w dobrym stanie.
2. Może nie jest podłączony? Albo padł na amen. Ew. mogła się uszkodzić płyta główna
3. Chip, to najlepsza opcja.
4. Pad od ps2 będzie dzialał z PSX


RE: Pytania psx - maciekiwola - 14-12-2011

Quake dziekuje . Kolejne pytania :
1. co i jak z tym chipem . Skąd wziaść koszt , i wgl .
2. Co do twojego Tuningu psx`a czym ją malowałeś?

3. no jezeli mam piratów górę , i wymienie laser to i one i tak bedza działały co nie ?
4. koło czego znajduje się Chip`s haha ;D a tak rly to Chip ;p


RE: Pytania psx - Quake96 - 14-12-2011

1. Chip z allegro. Oczywiście trzeba mieć do tego lutownicę i schemat (schemat często dodawany do chipa) montażu.

2. Ja malowałem tylko sprayem Tongue


RE: Pytania psx - mainboard_v7 - 14-12-2011

Quake96 napisał(a):Oczywiście trzeba mieć do tego lutownicę i schemat


Bardzo skromna wypowiedź. Jeśli ktoś nie posiada lutownicy z regulowaną temperaturą grota, kynaru i odpowiednio cienkiej cyny a także umiejętności w lutowaniu to niech sobie odpuści samodzielne przeróbki. Oczywiście wszystko jest kwestią wprawy ale jak ktoś robi to pierwszy raz to na pewno przyzna mi rację Smile


RE: Pytania PSX - kupno lasera i przerobienie konsoli - Quake96 - 14-12-2011

No fakt, skróciłem wypowiedź, ale takich przeróbek lepiej samemu nie robić, lepiej oddać komuś do zrobienia.

PS: Nie potrzeba Lutownicy z regulowaną temp. grota. Wystarczy zwykła lutola z cienkim grotem.


RE: Pytania PSX - kupno lasera i przerobienie konsoli - maciekiwola - 15-12-2011

wczoraj ps`ka dziaffała , dzisaj podlaczylem ją najpierw do pradu i niebyło reakcj podczas wlaczania. Wyciagnelem kable wlaczylem jescze raz potem wlaczylem " listwe " i z wejsca na zasilanie w ps`ce, poszly niebieskie iskry co to oznacza ? bo zdygałem ;/
Ps`ka byla otworzona , a kable są od ps2 slim . pomozcie bo niewiem czy dziaffa ona .


RE: Pytania PSX - kupno lasera i przerobienie konsoli - Quake96 - 15-12-2011

Pewnie spalił się bezpiecznik...

Musisz rozebrać konsolę i na zasilaczu zobaczyć czy bezpiecznik nie jest spalony.


RE: Pytania PSX - kupno lasera i przerobienie konsoli - ps2_user - 15-12-2011

Zasialnie PSX a PS2 to niby tylko 1 Volt różnicy ale jednak Big Grin podmieniłeś więc kable czy zasilacz? Smile


RE: Pytania PSX - kupno lasera i przerobienie konsoli - Quake96 - 15-12-2011

Ale on ma zapewne grubego PSX'a...

Sam napisał, że ma PSX a nie PSone, a w PSX jest wbudowany zasilacz...