PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Udostępnianie multimediów z komputera na PS3 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale--104)
+--- Wątek: Udostępnianie multimediów z komputera na PS3 (/thread-udostepnianie-multimediow-z-komputera-na-ps3)



Udostępnianie multimediów z komputera na PS3 - JaDCorbeN - 08-12-2011

Będzie nam potrzebne:
1. Komputer z Windows (może byc linux tylko opis jest na podstawie Win)
2. Konsola PS3 Big Grin
3. Sieć LAN (może być WiFi ale z zakresu "N" gdyż przepływ jest większy)
4. Program PS3 Media Server (ja używam jeszcze Nero Media Server - dalej opiszę dlaczego)
(Obrazy można pobierać - prawy przycisk i zapisz jako)

Zaczynamy:
1. Instalujemy na komputerze program PS3 MS, i uruchamiamy go. Powinno pokazać się takie okienko (przy założeniu że konsola i PC jest w sieci i włączone):

[center][Obrazek: ps3-1.jpg][/center]

2. Przechodzimy na zakładkę: Ustawienia Nawigacji/udostępniania

[center][Obrazek: ps3-2.jpg][/center]

Zielonym plusem (obok czerwonego krzyżyka) dodajemy katalogi/dyski do udostępnienia. Po dodaniu wszystkiego co chcemy udostępnić klikamy na ZAPISZ i ZRESTARTUJ SERWER HTTP (u góry i wtej kolejności)
3. Przechodzimy na zakładkę: USTAWIENIA TRANSKODOWANIA

[center][Obrazek: ps3-3.jpg][/center]

W tym oknie zostawiamy jak jest. Później możemy pokombinować z ustawieniami szczególnie "Jakości video"
4. Przechodzim do okienka: MEncoder (z menu po lewej stronie)

[center][Obrazek: ps3-4.jpg][/center]

Tu musimy ustawić odtwarzanie polskich napisów. Muszą one być w tym samym miejscu co fil i mieć taką samą nazwę jak film np. film.avi i napisy: film.txt. Oczywiście mogą być w innym formacie np. *.srt.
W okienku: Priorytet języków napisów wpisujemy: pol,pl
W okienku: Strona kodowa napisów wybieramy: 1250

Po tych operacjach robimy ZAPISZ i wychodzimy z programu PS3 MS.

W konsoli upewniamy się żę: USTAWIENIA> USTAWIENIA SIECI>Połączenie z serwerem multimediów mamy WŁĄCZONE.
Przechodzimy na: WIDEO (oczywiście w konsoli)
Uruchamiamy na PC program PS3 MS i w XMB konsoli powinno nam się pokazać: PS3 Media Serwer [NAZWA_KOMPA]

[center][Obrazek: mediaserver.jpg][/center]

A używam dlatego że w PS3 Media Serwer czasami nie ma Audio (w niektórych plikach).

pozdrawiam JaDCorbeN


RE: Udostępnianie multimediów z komputera na PS3 - JaDCorbeN - 27-12-2011

Postanowiłem jeszcze dopisać parę programów które są również warte zainteresowania.
1. Mezzmo (płatny wersja testowa na 15 dni) - generalnie dosyć fajny program, prostszy obsłudze od PS3 MS lecz mający parę problemów:
- pomimo zapewnień nie obsługuje napisu (jestem w trakcie uzgadniania z producentem) podają że srt ale... po konwersji z najpopularniejszego u nas txt niestety nic z tego a szkoda.
Do pobrania: www.mezzmo.pl

2. TVersity (free/płatny) - dosyć rozbudowany program, w wersji PRO działa TV z internetu, w wersji FREE po wielu bólach udało mi się uruchomić YouTube ale tylko z mojego konta i ulubione. Również ma problem z napisami ale wystarczy włączyć w kodeka FFdshow odtwarzanie napisów do filmu i działa choć nie ma tu za wiele opcji konfiguracyjnych.
Do pobrania: http://tversity.com/

3. Wild Media Server (płatny - wersja testowa na 15 dni) - jeden z najbardziej rozbudowanych programów. Ma mnóstwo możliwości do ustawień lecz ich ilość powala. Można się zaplątać (jestem w fazie testowania) Najgorzej rozwiązana kwestia opłat: płacimy za stanowisko a nie z aprogram. Czyli jak w moim przypadku: 2 konsole, telefon i TV to jest 4 x 15 $ i w przypadku uszkodzenia konsoli tracimy na nią licencję (oczywiście pozagwarancyjnie)
Do pobrania: http://www.wildmediaserver.com/

4. Nero Media Home (płatny) - mój faworyt, najprostszy do ustawień (tylko dodajemy filmy, zdjęcia, muzykę i już). Lecz też ma największe ograniczenia: brak txt (nie sprawdzałem z FFdshow - prawdopodobnie zadziała będę testował potem), ma problemy z transkodowaniem (przetworzenie w locie z jednego formatu na drugi). Ale jak pisałem w przypadku PS3 MS odtwarza te pliki z którymi poprzednik sobie nie radził.
Do pobrania wersja testowa: http://www.nero.com/plk/downloads-mediahome-trial.php?NeroSID=7b063f6d3c8c3f3465c5703ac43b6f50


by JaDCorbeN


RE: Udostępnianie multimediów z komputera na PS3 - Dee Jay - 07-06-2012

Witam

Zainstalowałem PS3 Media Server wszystko działa bez problemu, ale mam 2 pytania związane z tym programem.

1. Pierwsze dotyczy napisów. Jak podnieść wysokość wyświetlania napisów bo w chwili obecnej mam je na samym dolnym brzegu ekranu

2. Dlaczego obraz odtwarzanych plików DivX jest bardzo ziarnisty? Wcześniej używałem do oglądania plików Allplayera a TV był połączony z PC przez HDMI tak jak teraz i różnica jest dość znaczna. Czy to efekt przesyłania obrazu przez Wifi?




RE: Udostępnianie multimediów z komputera na PS3 - JaDCorbeN - 07-06-2012

Co do drugiego: tak WiFi ogranicza trochę jakość filmów. Możesz jeszcze popróbować w ustawieniach programu:
-ustawienia transkodowania>ustawienia jakości obrazu.
Jeżeli chodzi o napisy to może masz skalowanie obrazu w TV ustawione na powiększeniu lub w PS3 MS masz ustawione inaczej.
U mnie od razu napisy były w odpowiednim miejscu, tylko zmieniałem ich wielkość i kolor Big Grin


RE: Udostępnianie multimediów z komputera na PS3 - Dee Jay - 09-06-2012

Dzięki za odpowiedz.

Jest opcja zmiany wysokości napisów tylko ja błędnie zinterpretowałem to jako wysokość czcionki Shy

A czy jeśli podepnę PS3 z PC przez kabel to czy zniweluję straty w jakości? I czy pliki 720p i 1080p będą działały bez zacięć bo w chwili obecnej tylko zwykłe Divx da się oglądać bez problemów?


RE: Udostępnianie multimediów z komputera na PS3 - Dee Jay - 01-07-2012

Witam

Mam najnowszy PS3 Media Server i nie zawsze prawidłowo wczytują się napisy. Wszystkie napisy do filmów na PC są w formacie srt, ale przy niektórych zamiast tekstu wyświetlą się jego czas np. 00:00:01,000 -> 00:00:04,000.

Może ktoś wyjaśnić jak rozwiązać ten problem?


RE: Udostępnianie multimediów z komputera na PS3 - JaDCorbeN - 02-07-2012

Coś w formacie napisów jest niepoukładane. Przypomina to znaki jakie stawia się napisom aby np była pochyła czcionka.
Spróbuj z innym plikiem napisów np ze strony napisy24 lub z NapiProjekta.
W zasadzie nie miałem takiego problemu.