PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Reinstalacja FMCB - Bez potrzeby przerobionej konsoli. - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Reinstalacja FMCB - Bez potrzeby przerobionej konsoli. (/thread-reinstalacja-fmcb-bez-potrzeby-przerobionej-konsoli)

Strony: 1 2 3 4


RE: Reinstalacja FMCB - Bez potrzeby przerobionej konsoli. - Bart - 24-08-2012

Nie wszystkie modele 9004 nie musza byc skazane na swap magica, czy chipa.

Dalej nie rozumiem na czym polega roznica.

Zle przeczytalem, myslalem,ze nie instaluje mu sie.


RE: Reinstalacja FMCB - Bez potrzeby przerobionej konsoli. - Draco - 24-08-2012

Normal działa tylko na konsolach poszukujących pliku osdmain.elf. Pozwolisz że zacytuje dosyć pobieżny opis Beriona

Cytat:Multi version install
Exploit zadziała z każdym modelem konsoli, ale tylko z jednego regionu (regionu Magic Gate). Niestety zajmuje około 1.5MB wolnego miejsca na memorce (choć można go znacznie zmniejszyć dzięki DVDPLE (szczegóły na stronie poświeconej przygotowywaniu plików)).

Normal install
Exploit będzie działać tylko na tych modelach, które szukają osdmain.elf. Np. zainstalowana na V7 zadziała aż do najnowszej wersji, ale już zainstalowana na V3 zadziała tylko na tym modelu. Wersja ta zajmuje tylko kilkadziesiąt KB. Upraszczając: exploit zainstalowany na np. SCPH-39004 zadziała tylko na np. SCPH-39004 itd. (z kilkoma wyjątkami, o których mowa w pierwszym zdaniu).



RE: Reinstalacja FMCB - Bez potrzeby przerobionej konsoli. - Bart - 24-08-2012

Po "odchudzeniu" ile to wazy?

Berion napisał(a):Upraszczając: exploit zainstalowany na np. SCPH-39004 zadziała tylko na np. SCPH-39004 itd. (z kilkoma wyjątkami, o których mowa w pierwszym zdaniu).

Wydaje mi sie,ze w slimach nie bylo takich wyjatkow, chociaz nie zaprzeczam zdaniu mistrza.


RE: Reinstalacja FMCB - Bez potrzeby przerobionej konsoli. - Draco - 24-08-2012

Taki tam z niego mistrz. Slimy nie miały tego problemu. Problem występował jedynie w serii SCPH-1xxxx (a więc nie nasz problem) i wczesnych modelach SCPH-3000x, te wymagały osd120, osd130 lub osdmain, w zależności od wersji BIOSu.


RE: Reinstalacja FMCB - Bez potrzeby przerobionej konsoli. - Bart - 24-08-2012

Napisal jeszcze, ze zajmuje 1,5 mb na karcie. Do ilu mozna to zmniejszyc?


RE: Reinstalacja FMCB - Bez potrzeby przerobionej konsoli. - Draco - 25-08-2012

Z tego co pamiętam, Normal zajmuje połowę tego czyli około 600 kB. Musiałbym sprawdzić dla pewności.


RE: Reinstalacja FMCB - Bez potrzeby przerobionej konsoli. - Bart - 25-08-2012

" Niestety zajmuje około 1.5MB wolnego miejsca na memorce (choć można go znacznie zmniejszyć dzięki DVDPLE "

Chodzi mi o odchudzenie multi.


RE: Reinstalacja FMCB - Bez potrzeby przerobionej konsoli. - Draco - 25-08-2012

Nigdy nie próbowałem, ponieważ w zasadzie nie było mi to potrzebne. O odchudzaniu multi wiem tyle co Ty czyli tyle ile wyczytałem w sieci. W tej kwestii wiedzy praktycznej u mnie brak.


RE: Reinstalacja FMCB - Bez potrzeby przerobionej konsoli. - EgonZgierz - 14-01-2013

w moim FMCB nie działa prawidłowo uLELF czy jak na pendriva (który działa z moim ps2) wrzuce instalacje FMCB i podmienie nazwe pliku zgodnie jak na tej stronie to będę mógł zrobić instalke ? jeszcze pytanko bo mam 2 karty pamięci czy instalka zapyta się na której zainstalować czy można podmienic karty (jednak obecna bym chciał zachować w razie problemu przy instalacji)


RE: Reinstalacja FMCB - Bez potrzeby przerobionej konsoli. - Draco - 14-01-2013

Podczas instalacji możesz wybrać kartę pamięci na której chcesz zainstalować FMCB, najlepiej żeby to była oryginalna karta Sony. Karty możesz podmienić jeżeli uruchomiłeś instalacje z pendrive lub płyty.

Zrób dokładnie tak jak masz w linku. Ściągnij najnowszego uLELFa oraz instalator FMCB, rozpakuj je i wrzuć na pendrive (rozpakuj to znaczy tak żebyś mógł się dostać do plików ELF). Nazwę pliku z uLELFem zmień na RESCUE.ELF i wrzuć do głównego katalogu. Jak Ci nowy uLELF ruszy to jesteś w domu. Możesz przy jego pomocy uruchomić instalator lub skopiować uLELFa (tego którego nazwę zmieniłeś) na kartę pamięci i tam zmienić jego nazwę według tego jak masz w ustawieniach.