PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Czy PS Vita pokona 3DS? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation Vita (https://playstationforum.pl/forum-playstation-vita)
+--- Dział: Gry (https://playstationforum.pl/forum-gry--249)
+--- Wątek: Czy PS Vita pokona 3DS? (/thread-czy-ps-vita-pokona-3ds)

Strony: 1 2


RE: Czy PS Vita pokona 3DS? - Kratos - 06-01-2012

Co to znaczy? Bo już w pierwszym poście pisałem o tym, że PSP przegrało z NDS-em. I to w proporcji mniej więcej 1:2.

"Pierwsze starcie PSP vs DS zdecydowanie na korzyść tego drugiego."


RE: Czy PS Vita pokona 3DS? - wowwotlk - 06-01-2012

no tak ale walka długo PSP vs NDS długo się toczyła wygrało rzeczywiście NDS ale PlayStation ma na ten temat inne zdanie wystarczy popatrzeć na ceny PSP i NDS Smile ciekawe jak będzie tym razem narazie wygrywa N3DS


RE: Czy PS Vita pokona 3DS? - DMC - 22-01-2012

Yyyyy, jak można porównywać Nintendo z Sony? To dwa inne światy od początku...


RE: Czy PS Vita pokona 3DS? - JSXpro - 07-03-2012

Od początku to Sony wspólnie z Nintendo pracowało nad konstrukcją następcy SNESa.
Dwa inne światy tak ? http://www.uk.playright.dk/raretitel.php?id=28617



RE: Czy PS Vita pokona 3DS? - Draco - 07-03-2012

Moim zdaniem 3DS na świecie znokautuje wszelki przenośnych rywali, natomiast Vita pomimo niskiej sprzedaży na świecie (co już widać po wynikach sprzedaży) w Polsce będzie najlepiej sprzedającą się konsolą przenośną.


RE: Czy PS Vita pokona 3DS? - Kratos - 02-07-2012

Mimo pierwszych kiepskich miesięcy to 3DS deklasuje w tej chwili Vitę i nic nie wskazuje na to, że ta sytuacja się zmieni. Tylko w ciągu ostatniego pół roku w Japonii sprzedało się ok. 2,3 mln 3DS-ów i jedynie 350 tysięcy konsol PS Vity, a trzeba mieć na względzie fakt, że wtedy Vita właśnie startowała w Kraju Kwitnącej Wiśni. Ogólna sprzedaż jest jeszcze bardziej dotkliwa dla Vity - 18.2 mln najnowszej przenośnej konsolki Nintendo przy 2.3 mln Vity.

Na dobicie jest jeszcze Monster Hunter 4, którego wyłączna premiera jest planowana na 3DS-a wiosną 2013. Słupki Nintendo podskoczą, aż miło.


RE: Czy PS Vita pokona 3DS? - Draco - 02-07-2012

Czyli historia DS vs. PSP powtarza się w kolejnej generacji. 3DS ma za dużo starych fanów żeby został wykurzony przez Vitę. Nowa konsola Sony musi zdobywać nowych klientów podczas gdy Nintedo ma bazę ponad 135 mln klientów którzy kupili poprzednika ich najnowszej konsoli.


RE: Czy PS Vita pokona 3DS? - Kratos - 02-07-2012

Nie wiem kiedy sprawdzałeś, ale liczba opchniętych konsol Nintendo DS sięga już 152 mln i depcze po piętach ponadczasowej PS2 z jakimś milionem, dwoma przed nią. Szkoda, że Sony znowu nie wyszło. Zaczynam im autentycznie współczuć, bo ostatnio ciężki okres firma przechodzi (i miejmy nadzieję, że przejdzie). PS3 co prawda dogania X360, ale do Wii się nie umywa. Vita zapowiadała się na wielką premierę, a jak widać po sprzedaży tylko cud może jej pomóc prześcignąć 3DS-a.

Poza tym ogromne długi w pozostałych sektorach elektroniki. Oczywiście nikt nawet nie wyobraża sobie następnej generacji bez Sony. Niemniej jednak ile można dokładać do biznesu? Sony musi idealnie wstrzelić się w rynek z PS4.


RE: Czy PS Vita pokona 3DS? - Draco - 02-07-2012

Dane pisałem z pamięci, 152 mln jeszcze dosadniej pokazują jaką bazę potencjalnych klientów zaznajomionych z marką ma 3DS. Pomimo jednej generacji nie stawiałbym jednak PS3 oraz X360 na równi z Wii, są to dwa różne światy i na zachodzie ludzie przeważnie oprócz Wii mają w domach coś ze stajni Sony lub Microsoftu dla gier wydawanych na ich platformy.


RE: Czy PS Vita pokona 3DS? - MInix4510 - 25-08-2013

Dobijam Vite nie będzie miała PESa 2014 co już pewnie każdy wie.A czy FIFA i PES z dopiską 14 wyjdą na 3DS?Tego nie wiem nie przemawiają do mnie ani Vita ani 3DS.Też mi szkoda Sony bo chciałbym żeby Sony i Microsoft walczyli jak równy z równym a Wii było szeroko za nimi.....Szczerze jeden gigant w Japonii wystarczy i czasy Nintendo zaczynają się po prostu rozwalać.......Zauważyłem to po GameCube bo przez chwilę nawet dłuższą było Wii vs X360 vs PS3 a teraz jest X360 vs PS3 + Wii jako piąte koło u wozu....A Wii U to TOTALNA Klapa....Zaliczam je jako generacja siódma bo jest trochę mocniejsza od PS3 czy X360.Nintendo się stacza i tylko Gamecube i starsze konsole podtrzymują markę bo często o nich się pisze.Przepraszam że się rozpisałem i zboczyłem z tematu