PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Czy PS Vita pokona 3DS? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation Vita (https://playstationforum.pl/forum-playstation-vita)
+--- Dział: Gry (https://playstationforum.pl/forum-gry--249)
+--- Wątek: Czy PS Vita pokona 3DS? (/thread-czy-ps-vita-pokona-3ds)

Strony: 1 2


Czy PS Vita pokona 3DS? - Kratos - 12-09-2011

W tej chwili to gdybanie i wróżenie z fusów, bo PS Vita jeszcze swojej premiery nie miała (pod koniec roku w Japonii, na początku 2012 reszta świata), a 3DS od pół roku już na rynku jest. "Jest", bo nie można powiedzieć, że szaleje.

Słaby start konsoli Nintendo i mała ilość tytułów doprowadziły do drastycznej obniżki ceny o ponad 1/3 i obecnie cena 3DS w Polsce kształtuje się w granicach 720-30 zł. PS Vita będzie kosztować na starcie coś koło tysiąca złotych za model bez 3G i około 1200 złotych za model bogatszy o 3G.

Jak obstawiacie czy Sony ma szansę w końcu wyprzedzić Nintendo w zestawieniu konsol przenośnych? Pierwsze starcie PSP vs DS zdecydowanie na korzyść tego drugiego. Za PS Vitą przemawiać będzie mocniejszy sprzęt i więcej gier na starcie, za 3DS cena i to, że konsola jako pierwsza wystartowała na rynku. Jeżeli miałbym już kupować jakąś konsolę to brałbym Vitę, Nintendo jakoś nigdy mi nie leżało (poza NES-em), a jaka jest wasza opinia?


RE: Czy PS Vita pokona 3DS? - JaDCorbeN - 12-09-2011

Wszystko zakleży od ceny (w sumie znamy) i od gier na nią. Uncharted prezentowało się "zajefajnie" więc może jednak w końcu wyprzedzić.


RE: Czy PS Vita pokona 3DS? - Jujo480 - 13-09-2011

Myślę, że pokona. Tak jak wspomniałeś Kratos 3DS miał strasznie słaby start i Nintendo nieźle poszło ostatnimi czasu po kosztach, dlatego jak najszybciej chcą zaprezentować Wii 2 . Uważam, że PSP2 na pewno nie wypadnie gorzej od 3DS'a bo na prawdę zapowiada się fantastycznie, chociaż wątpię, żebym kupił tą przenośną konsolę, z tego względu, że żałuje zakupu PSP bo nie mam czasu na tym nawet grać. Pozdrawiam.


RE: Czy PS Vita pokona 3DS? - Sandinista - 13-09-2011

Trudno powiedzieć jak będzie w przyszłości, ale na starcie PSV śmiało zeżre/może zeżreć 3DS, właśnie za naprawdę ogromny i bardzo ciekawy line-up gier. Uncharted, Lumines, Ridge Racer (no jak mogło go zabraknąć) czy Rayman Origins to tytuły, które już mnie połechtały i dla, których mam ochotę kupić PSV. Jak narazie za 3DSem przemawiają do mnie RE: Revelations oraz MGS: 3D. Niestety to za mało. Może kieszonka Ninny jednak nie da za wygraną, kto wie? W każdym razie na stan dzisiejszy obstawiam Vitę. No i pozostaje jeszcze kwestia piractwa. Jak sobie poradzą przenośki w tej materii. Z jednej strony może to przyciągnąć klientów, ale z drugiej, tak jak pokazało to PSP odwrócić od niej developerów, co przekłada się na wydawane tytuły.


RE: Czy PS Vita pokona 3DS? - iTzMrOxygene - 06-10-2011

dla mnie 3ds juz pada, a psv to sie jeszcze okarze, mam wrazenie ze bedzie jak ps2 vs ps3 czyli ze psv bedzie sie sprzedawac ale i tak psp bedzie narazie bardziej popularne.


RE: Czy PS Vita pokona 3DS? - Rysk - 11-10-2011

pierwsi beda ostatnimi. mysle ze psv wygra z 3ds i psp tez przebije. mnie osobiscie przekonuje do psv sama obecnosc drugiego analoga w koncu bedzie mozna normalnie pograc (ze tez tak uposledzili swoja pierwsza kieszonke o_0)


RE: Czy PS Vita pokona 3DS? - JSXpro - 25-12-2011

Póki co na razie jest w tyle. Przez pierwsze 2 dni szacunkowo sprzedało się 312 tysięcy, mimo, że Sony na start puściło 500. To o 60 tysięcy mniej niż 3DS Smile

źródło: Kotaku.com

Dla mnie osobiście nie ma znaczenia czy pokona czy nie. Z czasem spróbuję wejść w posiadanie obu konsolek, gdy ceny opadną. Każda ma zarówno swoje mocne jak i słabe strony.
Chociaż mając NDS i PSP stwierdzam, że dużo więcej czasu spędziłem przed NDS Smile


RE: Czy PS Vita pokona 3DS? - Reactor20000 - 26-12-2011

3DS to sorka ale nie ma sie co rozczulac to jeden wielki FAIL... PS Vita nie bajeruje jakims 3d ktorym 3ds niezle pralo mozg.... pozyjemy....zobaczymy... STAWIAM NA PS VITE po to jest SONY...MAKE BELIVE!


RE: Czy PS Vita pokona 3DS? - Sandinista - 27-12-2011

Redvitor napisał(a):PS Vita nie bajeruje jakims 3d ktorym 3ds niezle pralo mozg

Za to PSV bajeruje dotykowym ekranem, tiltem czy touchpadem. Ech jak ja lubię fanboyów...


RE: Czy PS Vita pokona 3DS? - wowwotlk - 06-01-2012

przypomnijcie sobie walke psp vs nds obstawiam że będzie taka sama walka oko za oko ząb za ząb Smile Smile Smile Smile Smile