PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Którą grę wybrać /jaką grę polecacie na PS3? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Gry (https://playstationforum.pl/forum-gry--101)
+--- Wątek: Którą grę wybrać /jaką grę polecacie na PS3? (/thread-ktora-gre-wybrac-jaka-gre-polecacie-na-ps3)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


RE: Którą grę wybrać /jaką grę polecacie na PS3? - Hakkio - 11-01-2014

A co sądzicie o Metal Gear Rising: Revengeance ?


RE: Którą grę wybrać /jaką grę polecacie na PS3? - Kapitan Krwotok - 11-01-2014

Albo w jeśli zależy Ci właśnie najbardziej na fabule i grafice to heavy Rain. Gra potrafi zagrać na emocjach i trzyma w napięciu do końca choć niestety nie od początku. Początek gry jest właśnie taki raczej niezbyt emocjonujący - zapoznajemy się ze sterowaniem i bohaterami, jednak taki spokojny początek pozytywnie wpływa na odbiór całej historii ukazanej w grze między innymi dlatego, że ciekawie kontrastuje z tym co dzieje się później. Innym przykładem gry może być The Walking Dead - Season One. Z komiksem nie miałem styczności ale mogę śmiało powiedzieć, ze gra jest znacznie lepsza niż serial. Ogólnie to w warstwie rozgrywki zarówno Heavy Rain jak i The Walking Dead prezentują się podobnie choć w przypadku tego pierwszego więcej jest sekwencji QTE a także są one bardziej rozbudowane. Ogólnie to grania nie znajdziesz tu zbyt wiele, więcej jest rozmawiania z ludźmi, chodzenia i trochę walki opartej na QTE ale fabularnie gry te stoją bardzo wysoko. Na uwagę zasługuje także grafika, która prezentuje się wyśmienicie w obydwu przypadkach. Heavy Rain ma jednak grafikę bardziej realistyczną, natomiast w The Walking Dead jest ona komiksowa ale także bardzo ładna. Jeśli nie przeszkadza Ci minimalistyczny gameplay to nie powinieneś się zawieść. Te gry sprawiły mi dużo przyjemności i należą do moich ulubionych.

EDIT.

(11-01-2014, 22:09)Hakkio napisał(a): A co sądzicie o Metal Gear Rising: Revengeance ?

Dobry slasher jednak to jest gra na około 5 godzin jak nie mniej. Polecam raczej pożyczyć niż kupować chyba, że używkę w dobrej cenie. Zdaje się, że demo jest dostępne na PSN więc śmiało możesz sprawdzić. No ale fabuła tu raczej nie trzyma poziomu Metal Gear Solid. Przynajmniej mnie się nie podobała.


RE: Którą grę wybrać /jaką grę polecacie na PS3? - Hakkio - 12-01-2014

A KINGDOMS OF AMALUR: RECKONING ?


RE: Którą grę wybrać /jaką grę polecacie na PS3? - Kapitan Krwotok - 12-01-2014

^^ Stary, masz demo na ps3 za darmo do pobrania. Poza tym, łatwiej będzie Ci doradzić jak napiszesz coś więcej bo dobra fabułą i grafika to trochę mało. Jakiś gatunek konkretny. Widok z trzeciej czy pierwszej osoby. Jakaś konkretna tematyka np. gangsterska lub sci-fi.


RE: Którą grę wybrać /jaką grę polecacie na PS3? - Hakkio - 12-01-2014

To tak , wszystko byle nie Wojenne i Zombie , widok z trzeciej osoby Smile


RE: Którą grę wybrać /jaką grę polecacie na PS3? - Kapitan Krwotok - 12-01-2014

Hmmm, więc może The Wolf Among Us? Miałem przyjemność spędzić godzinkę z tym tytułem. Po ograniu obecnych gier, z pewnością kupie tą grę. Jej twórcami są ludzie od The Walking Dead i rozgrywka jest bardzo podobna, jednak tutaj nie masz żadnych zombie. Choć gra jest trochę dziwna (np. wielka gadająca żaba) to fabuła wydaje się całkiem ciekawa.

Inną grą, która być może Ci się spodoba to najnowsze dzieło twórców Heavy Rain. Gra nosi tytuł Beyond: Two Souls. Nie mogę Ci polecić jej z całą stanowczością, bo grałem tylko w demo, a co więcej, gra zbiera mieszane opinie. Graficznie jednak to chyba najładniejsza gra na PS3 i w ogóle jedna z lepszych gier pod tym względem. Gra także stawia na fabułę.

Jest jeszcze bardzo fajny L.A. Noire. Jedna z ciekawszych gier ostatnich kilku lat. Wcielamy się w detektywa i rozwiązujemy sprawy morderstw, przemytów itd. Fabuła jest dobra choć zdarzają się dłużyzny. Niedługo sam zamierzam przejść po raz drugi. Gra oferuje też otwarty świat (tak, jak w GTA xD).

Poza tym podzielam zdanie Sandinisty odnośnie Deus Exa. Jest to chyba obecnie najbardziej nieliniowa gra na rynku. Daje możliwość decydowania o przebiegu każdej misji a także całej fabuły. Akcję obserwujemy jednak z oczu bohatera, lecz widok zmienia się na trzecią osobę gdy przylegamy do osłony (czyli dosyć często).
Póki co nie mam więcej pomysłów. Każda z podanych gier ma ładną grafikę i dobrą fabułę, żadna nie jest o zombie ani wojenna a tylko Deus Ex ma widok FPP. Mam nadzieję, że coś znajdziesz.


RE: Którą grę wybrać /jaką grę polecacie na PS3? - Hakkio - 29-01-2014

Witajcie , tym razem Poszukuje jakiejś fajnej skaradanki by zobaczyć czy kupic Thiefa , i zeby też nie była jakaś bardzo trudna :d


RE: Którą grę wybrać /jaką grę polecacie na PS3? - Kapitan Krwotok - 29-01-2014

Dishonored - definitywnie, chyba najbliżej tej grze do thiefa ze względu na nieco steampunkowy klimat i widok fpp. Poza tym gra jest mega fajna, a i fabuła jest całkiem niezła i ma kilka zakończeń. W sumie to nie wiem tylko czy gra jest łatwa bo po Metal Gear Solid 3 i zwłaszcza Thief 2 to każda skradanka wydaje mi się już dosyć łatwa Wink Ja grałem na hardzie i nie było problemów ale nie znowu tak, żebym miał za pierwszym razem już wręcz biegać po mapach. Co z pewnością nie. Trudno nie było ale oczywiście cierpliwość i obserwacja otoczenia była wymagana do przejścia niezauważonym. Myślę, że przeciętny gracz spokojnie może w to grać na poziomie normalnym.

PS: a tak z ciekawości, co wtedy kupiłeś, gdy ostatnio pytałeś o radę? Smile


RE: Którą grę wybrać /jaką grę polecacie na PS3? - Hakkio - 29-01-2014

Heavy Rain i Beyond świetne Smile


RE: Którą grę wybrać /jaką grę polecacie na PS3? - Kapitan Krwotok - 29-01-2014

No to świetnie. Dobrze wiedzieć, że spodobało Ci się coś co Ci polecałem i nie będziesz miał żalu do mnie za wydane pieniądze Big Grin Heavy Rain też mi się bardzo podobał ale w Beyond nie grałem (tylko demo). Jeśli przeszedłeś całe i chciałbyś się podzielić wrażeniami to chętnie bym przeczytał co o niej myślisz w stosownym temacie.