PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: playstationforum.pl (https://playstationforum.pl/forum-playstationforum-pl)
+--- Dział: Ogłoszenia, uwagi, propozycje (https://playstationforum.pl/forum-ogloszenia-uwagi-propozycje)
+--- Wątek: Co zmienić na forum? - wasze propozycje (/thread-co-zmienic-na-forum-wasze-propozycje)



RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Draco - 18-05-2012

Bardzo chętnie jednak na chwilę obecną nie mam czasu żeby nawet koordynować pracę userów którzy chcieli by mi pomagać, a co dopiero robić z nimi. Zwaliło mi się na głowę masę obowiązków ale pewnie już pod koniec czerwca wszystko wróci do normy więc wtedy nad tym pomyślimy. Z pierwszymi numerami nie było by problemów, mamy masę recenzji, newsów i wszelkich innych tekstów które czasem po małej edycji, a czasem bezpośrednio z forum nadają się do opublikowania w zinie.


RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Kratos - 18-05-2012

ashin napisał(a):A jak ten stan zmienić, skoro nawet nasi stali bywalcy, mają u konkurencji więcej postów niż u nas?

Nazwiska!

Kraszu napisał(a):Cieszy też to, że osoba Spartanina pomimo długiego stażu jest w stanie trzymać wszystko w ryzach. Dopóki magiczne hasełko będzie przestrzegane („Shoutbox służy do luźnych rozmów. Wszelkie pytania dotyczące gier czy konsol prosimy zadawać w postach.”) to nasze forum ma szansę się rozwijać.

Dobrze wiedzieć, że komuś to w końcu nie przeszkadza, a nawet to docenia. Do tej pory wszyscy tylko psioczyli na to, że nie można rozmawiać o grach na SB.

Wszyscy są zgodni co do tego, że samym PS2 forum nie pociągnie. Z drugiej strony jest bardzo mała garstka osób na forum posiadających PS3, potem będzie PS4 i nie możemy stać w miejscu, a się rozwijać. No chyba, że zostaniemy jeszcze bardziej kameralnym forum. Póki co ta gazetka to dobry pomysł, jeżeli dojdzie do skutku to coś po sobie zostawimy.



RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Kraszu - 19-05-2012

Czasami zaglądam na forum naszego Quake’a i nie raz widziałem jak na Shoutboxie pomaga się tam w każdej dziedzinie. Dyskusje o sprzęcie, grach, rozwiązywanie problemów są na porządku dziennym. Nikt tego nie nadzoruje i jest im tak wygodnie. Tyle, że tematy w odpowiednich działach stoją praktycznie w miejscu, bo wszystko przepada w czeluściach SB.

Zapewne każdego z nas czasami korci, aby popisać na SB o grach. Czasami nawet coś się wymsknie, kiedy Kratos nie patrzy. Niemniej jednak to ograniczenie naprawdę ma sens. Treści wyrażone w tematach zostaną, a te przelane na SB już po kilku sekundach przepadają.

Jeżeli możecie to wytłumaczcie panowie starszemu człowiekowi co to jest ten „zin”?



RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - ashin - 19-05-2012

Najprościej? Gazetka internetowa, którą tworzą fani. Co lepsze ziny pojawiają się nawet na płytach CD-Action. Są darmowe i raczej na nich się nie zarabia.
Jednym słowem gazetka w formacie PDF tworzona przez chorych ludzi, mających nadmiar czasu ;]


RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Kratos - 19-05-2012

Nad tym zinem też się zastanawiałem jak ashin wspomniał, musiałem wygooglować, a to w sumie proste wyjaśnienie. Z forum, o którym Kraszu wspomina można by fuzję zrobić - całe ich forum przeniósłbym od razu do działu "Śmietnik" ;D Nie tylko na SB nie ma tam nadzoru. Działy są iluzoryczne, tematy są zakładane na oślep w przypadkowych działach, nazwy samych tematów również mało ambitne i rzeczywiście nie wygląda jakby komuś to w ogóle przeszkadzało. No ale starczy o nich, rozgadałem się, ale też ich chwilę obserwowałem (byłem zaskoczony wysoką liczbą zarejestrowanych) i mówię, co widziałem.

Kraszu napisał(a):Czasami nawet coś się wymsknie, kiedy Kratos nie patrzy.

Ja patrzę cały czas, nawet wtedy, kiedy wydaje się, że nie ;D No ale czasami przymykam oko na jakieś mniejsze przewinienia. Nie jestem aptekarzem, ale jak komuś nazbiera się kilka mniejszych przewinień to wtedy są już konsekwencje wyciągane.


RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Draco - 19-05-2012

Na szczęście na SB nie jest zabroniona rozmowa o innych konsolach więc da się przeżyć Smile . Blokowanie rozmów o sprzęcie i grach na SB to bardzo dobra sprawa i bardzo dobrze że jest to egzekwowane.

Co do zina to mam nadzieję, że w wakacje uda się zrealizować ten śmiały plan, może nawet udało by się wydrukować kilka egzemplarzy kolekcjonerskich, pewnie cena jednej sztuki wylądowała by około 30zł ale cóż to była by za frajda mieć oficjalny magazyn Playstation Forum na półce Smile


RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - TheBerserker30 - 03-06-2012

Wprowadzić czat głosowy który już powstał,tylko oficjalnie ogłosić linka i hasło Smile


Może konkursik ?Do wygrania klucz do diablo 3 oczywiście próbny i klucz do wow tez próbny,w diablo możemy na kluczu wbić do 13lvl każdą postacią,wypowiadajcie się



RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Simion - 04-06-2012

Nie wiem czy już ktoś to proponował, nie mam zbytnio czasu przedzierać się przez 7 poprzednich stron.

Może poszerzyć działalność forum o cały serwis fanowski z artykułami, recenzjami i tutorialami? Może w ten sposób ludzie nie będą po kilkanaście razy pytać o to samo i ściągnie to więcej potencjalnych użytkowników.
Ponadto raczej nie ma niczego podobnego w języku polskim.

Mam gotowy taki serwis zrobiony na joomli wykonany na zaliczenie na uczelni i z chęcią go użyczę Wink .


RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - Mr.Q - 09-06-2012

Proponuję stworzyć rangę 'Newser'. Mamy targi E3, a na forum praktycznie żadnych newsów. Skoro PS3 ma być motorem napędowym forum, dlaczego nikt nie pisze o grach, które są na nią zapowiadane? Ruszcie tyłki ludzie, samo siedzenie na forum niczego nie wnosi.
Od razu mówię, nie chcę dla siebie tej rangi. Czasem dodaję newsa, ale robię to bezinteresownie. Jeśli pomysł przejdzie, dobrze by było stworzyć nabór na owych newser'ów. Oczywiście takowy gość musiałby zostać najpierw przetestowany.



RE: Co zmienić na forum? - wasze propozycje - ashin - 09-06-2012

Bardzo irytuje mnie podejście 'ruszcie tyłek'. Swoją pracą dawaj przykład innym. Ja w planach mam pisanie recenzji gier na PS3, na podstawie gameplay'u z pieca. Jeżeli znajdą się chętni do czytania ich i komentowania, coś się ruszy. Jednak nie stoję i nie krzyczę, że moje tematy stoją puste, a pracowałem przy nich conajmniej godzinę przy każdej. Jednak pomysł sam w sobie nie jest zły, jednak ranga wywołuje swoistą, presję, która nie jest dobra dla każdego