PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wycena(PS2 i akcesoria) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Bazar (https://playstationforum.pl/forum-bazar)
+--- Wątek: Wycena(PS2 i akcesoria) (/thread-wycena-ps2-i-akcesoria)



RE: Wycena(PS2 i akcesoria) - dragon1493 - 22-04-2014

Moja wycena 200 - 250zł, głównie patrzę na chip w konsoli, gierki, eye toy, 2x memorka w tym jedna z FMCB :)


RE: Wycena(PS2 i akcesoria) - Jusko - 14-07-2014

Hej.

Coraz częściej korci mnie, aby sprzedać PS2 - z różnych przyczyn, choć główna to taka, że nie bawi mnie już kolekcjonowanie "staroci", więc chcę odciąć ogony i iść z duchem czasu. PS2 to świetna konsola...ale to już epoka HD i PS4... :(

Niemniej poprosiłbym o Waszą wycenę, jeśli to nie kłopot - lepiej znać wartość, abym nie strzelił ceną z kosmosu. Kokosów już nie będzie, to tylko PS2, ale zawsze parę grosików.

1. Model: Slim SCPH-9004

2. Stan wizualny: 3+. Problemem jest ten lakierowany plastik po lewej stronie konsoli. Nie jest jakoś perfidnie porysowany, ale są rysy, no nie da się ukryć. Laser jak żyletka, ale wizualnie tak sobie

3. Stan techniczny: konsola działa jak żyletka. NIGDY nie było w czytniku żadnej pirackiej płyty. Co najwyżej gamepad Sony - ten ma pewne luzy na analogach, działać działa, ale ma luzy i CZASAMI lewy-góra potrafi sam zaskoczyć jeśli delikatnie nim ruszymy i nie odbić do nominalnej pozycji, przez co postać idzie sama do przodu. God of War to fajne gry, ale kat analogów... :-P

4. Okres od zakupu: 2,5 roku.

5. Peryferia:

- okablowanie (zasilający, RGB od obrazu)
- gamepad Sony sztuk 1
- Sony Memory Card 8MB sztuk 1
- brak oryginalnego kartonu
- płyty, wszystkie oryginalne, działają bez problemu, dbam o swoje gry, więc stan 4/5:

* Swap Magic, więc wielbiciele kopii zapasowych nie są stratni
* Need for Speed: Most Wanted
* Need for Speed: Carbon
* Predator: Concrete Jungle
* Tekken 5
* Blood Omen 2
* Underworld: The Ethernal War
* Soul Reaver 2
* Half Life
* Cold Fear
* GTA III
* Enter The Matrix
* The Matrix: Path of Neo
* Devil May Cry III
* Devil May Cry I
* Silent Hill III
* Silent Hill II
* Black

Wiem, że na samych grach pewnie wyszedł bym lepiej niż na sprzedaży w komplecie - sprzedałem już swoich gier na PS2 za parę stówek, ale prowizje Allegro swoje potrafią zjeść, a nigdy nie ma gwarancji sprzedaży. Zatem myślę nad sprzedażą całości i mieć to z głowy

Konsola jest w pełni sprawna i nigdy nie była katowana więc powinna jeszcze dłuugo posłużyć właścicielowi, dodatkowo pewna biblioteka gier na start - po prostu ten odblaskowy plastik psuje wrażenie i postarza sprzęt - stało się tak z czasem od stawiania na konsoli pada, pudełek z grami, komórki, przenosin konsoli przy remoncie itd, także nikt po konsoli gwoździem nie jeździł, ale uszczerbek wizualny jest i tyle...

Co o tym myślicie?


RE: Wycena(PS2 i akcesoria) - Makaveli - 14-07-2014

Sprzedaj samą konsolę i gry oddzielnie - ludzie niechętnie kupują takie wielkie zestawy.

Konsolę wystaw za 150-180 złotych. Gry może w paczkach tematycznych, może pojedynczo. Zestawu, tak jak pisałem - ludzie nie lubią kupować.


RE: Wycena(PS2 i akcesoria) - Iksar - 14-07-2014

Mnie na szybko wystawienie ogłoszenia z PS2 na allegro kosztowało 0,13 gr więc w czym problem ?


Odp: Wycena(PS2 i akcesoria) - piotros - 14-07-2014

W jakich wersjach i czy kompletne masz Black i Need for Speed Most Wanted? No i czy w razie co chciałbyś je sprzedać osobno?


RE: Wycena(PS2 i akcesoria) - Jusko - 14-07-2014

@Makaveli - dzięki za odpowiedź, cenne informacje :)

(14-07-2014, 21:07)Iksar napisał(a): Mnie na szybko wystawienie ogłoszenia z PS2 na allegro kosztowało 0,13 gr więc w czym problem ?

Tak, ale kiedy ja wystawiałem po 40-50 gier, a do tego nie każda się sprzedawała i trzeba było wystawiać ponownie, to robi się z tego suma - nieprawdaż? ;-) Przy droższych sprzedażach, Allegro też dolicza sobie za to sumki na parę dyszek.

piotros napisał(a):W jakich wersjach i czy kompletne masz Black i Need for Speed Most Wanted? No i czy w razie co chciałbyś je sprzedać osobno?

Obie w wersjach premierowych - żadne platynki czy coś w tym stylu. Tylko do Blacka książeczki brak - zaginęła gdzieś w mrokach dziejów. Ogólnie nie mam za dużo gier platynowych czy z jakiś późniejszych serii - chyba tylko Devil May Cry mam w platinum. Pewnie niedługo będę wystawiał kolekcję i sprzedawał je oddzielnie, a dla konsoli zarezerwuję parę mocniejszych tytułów jak Devil May Cry czy Tekken. Aktualnie nie mam za bardzo czasu na zabawę z tym - w pracy wszyscy urlopują, więc czasem w biurze siedzi się od 9 do 21 :-P W wariancie hardcorowym śpi na kanapie biurowej, bo nie opłaca się do domu wracać :-/ Dlatego kiedyś rzucę tę pracę w IT, w cholerę ;-P


Wycena(PS2 i akcesoria) - Szymon - 07-08-2014

Ile bym dostał za PS2 FAT SCPH-50004 + Network Adaptor + Dysk 200GB z memorką 64MB (nigdy mnie jeszcze nie zawiodła :P ) mam jeszcze oryginalny kontroler Sony i kabel RGB. Ewentualnie myślałem nad dorzuceniem dodatkowego dysku 40GB z zainstalowanym PS2 Broadband Navigator. Konsola jest przerobiona exploitem FHDB (FMCB z dysku twardego = nigdy nie zawodzi) a laser konsoli jest w stanie idealnym. Jedyne do czego się można przyczepić to obudowa - jest srebrna i dość mocno widać rysy i przetarcia (tylko u góry, albo aż).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Ile dostanę za konsolę PS2 FAT SCPH-50004, w pełni sprawna - laser żyleta (cały czas było grane z HDD, po sprzedaniu Network Adaptor i dysku zagrałem na niej dosłownie kilka razy).
Góra obudowy jest porysowana. Do tego dorzucam to co wyżej, czyli memorka 64MB która od zawsze działa perfekcyjnie (rozbierałem ją - działa na kościach elixir o ile dobrze pamiętam), oryginalny pad Sony. Konsola nie rozbierana nigdy, dalej na plombach Sony. Chodzi cichutko i sprawnie.


RE: Wycena(PS2 i akcesoria) - Makaveli - 07-08-2014

Myślę, że z 90 do 100 złotych. Porządnie wyczyść ją, zrób dobre zdjęcia i dobry opis - znacznie zwiększa to szanse na sprzedaż.


RE: Wycena(PS2 i akcesoria) - dragon1493 - 07-08-2014

Więcej dostanie jak laser żyleta, zauważ że teraz o PS2 Fat z działającym laserem jest ciężko :)

Myślę że ze 130 możesz za nią wziąść :)


RE: Wycena(PS2 i akcesoria) - Makaveli - 07-08-2014

Myślę, że mało kto uwierzy na słowo w zapewnienia, że laser jest żyleta. Jak zobaczy porysowaną górę, to będzie to wątpliwe. Tak jak mówiłem, do stówki to powinieneś dostać za taki sprzęt pod warunkiem, że dodasz kable i może jednego pada.